Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › smbfs mountolása userként UHU-val?
- This topic has 12 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 21 years, 7 months telt el by
PcZolee.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-11-28-11:45 #1987752
Senki? Más hogyan csinálja UHU alatt? Nem hiszem el, hogy csak root-ként megy!
2004-11-28-11:57 #1987753Szerintem az fstabba kellene beleírni, mint smbfs-t, megfelelõ usr, pass, uid, gid paraméterekkel szükséges.
(Biztos megy pass nélkül is, mert az ajánlatos inkább fejben tartani.)
Aztán mount /mountpointtal elvileg mennie kell.2004-11-28-12:18 #1987754OK, erre én is gondoltam, de inkább kihagynám, mert ez egy laptop, és ha elviszem egy másik hálóba, akkor már nem érvényesek azok a bejegyzések!
A LinNeighborhood-ot használnám, az csinálná is, de a hiba ugyanez!
2004-11-28-14:22 #1987755Esetleg vki próbált már új samba-t forgatni uhu alá? Vagy van vhol csomag? Ez megoldaná a gondot?
2004-11-28-14:46 #1987756A samba itt van:
http://samba.mirror.bit.nl/samba/Szerintem nem oldaná meg. A direkt mountolás egyébként root jogosultságot követel.
Nem tudom gentoo alatt hogy mehet. (Lehet, hogy a sambanál nem igaz, vagy engedélyezve van valahol.) Sambat csak akkor használok, ha elkerülhetetlen.Egyébként nem megoldhatatlan egy olyan script írása, mely mondjuk az ip címhez igazítja az fstabot…
2004-11-28-14:57 #1987757Na, végre sikerült megoldanom, ilyen hülye hibát én még nem láttam, szal itt a megoldás, ha másnak is hasonló gondja lenne:
Jogok:
smbmnt: -rws–x–x
smbmount: -rwxr-xr-x
smbumount: —s–x–xSzóban, mindenhol azt írják, hogy tegyetek UID, és
GID bit-et az smbmount-ra, de ezt nem szabad, mert akkor jön elõ ezCode:libsmb based programs must *NOT* be setuid root.a hiba, csak az smbmnt-t, és az smbumount-ot kell módosítani egy-egy UID bit-tel, és minden OK.
2004-11-28-15:06 #1987758Azért a scriptes megoldás még mindig kényelmesebb. Egyszer kell megírni és nem kell gondolkozni hol vagy. (Persze így már nem muszály pont az fstabot módosítani. Lehet független script is.)
2004-11-28-15:20 #1987759Ja, a script jó ötlet! Mondjuk te pontosan mire gondolsz? Olyasmire, hogy az smbtree kimenetét adnád meg az smbmount-nak, és így az összes hélózati meghajtót felcsatolná?
2004-11-28-15:28 #1987760Akár… (ip cím alapján, de mondjuk az elég béna, jobb valami saját név, mint gépnév, de az is jó. Akkor viszont mindet. Aztán ellenõrizhatné x idõnként, hogy van-e új gép.)
De én elõször arra gondoltam fstabba, de az fstab így nem kell:
xxxx (saját) ip cím: dszdz->/samba/pub jdidk->/samba/games jkjk->/samba/documents
szsh ip cím: kjkfo->/samba/pityuka nlknkl->/samba/documentMert mondjuk dok. itt is, ott is van. Aztán ezt lehet egyszerre, külön-külön, automatikusan/nem (mondjuk gombnyomásra).
2004-11-28-15:36 #1987761Ja, ez a scriptes lenne a legtutibb, meg egy demon, ami figyeli a dolgokat, ahogy írtad, nincs erre semmilyen projekt? Amelyik ezzel foglalkozna? Mert nekem ezt így egyedül megírni elég nagy falat :(!
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.