smbfs mountolása userként UHU-val?

Kezdőlap Fórumok UHU Linux Általános UHU problémák, javaslatok smbfs mountolása userként UHU-val?

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 13
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1987752
    PcZolee
    Felhasználó

      Senki? Más hogyan csinálja UHU alatt? Nem hiszem el, hogy csak root-ként megy!

      #1987753
      pointux
      Felhasználó

        Szerintem az fstabba kellene beleírni, mint smbfs-t, megfelelõ usr, pass, uid, gid paraméterekkel szükséges.
        (Biztos megy pass nélkül is, mert az ajánlatos inkább fejben tartani.)
        Aztán mount /mountpointtal elvileg mennie kell.

        #1987754
        PcZolee
        Felhasználó

          OK, erre én is gondoltam, de inkább kihagynám, mert ez egy laptop, és ha elviszem egy másik hálóba, akkor már nem érvényesek azok a bejegyzések!

          A LinNeighborhood-ot használnám, az csinálná is, de a hiba ugyanez!

          #1987755
          PcZolee
          Felhasználó

            Esetleg vki próbált már új samba-t forgatni uhu alá? Vagy van vhol csomag? Ez megoldaná a gondot?

            #1987756
            pointux
            Felhasználó

              A samba itt van:
              http://samba.mirror.bit.nl/samba/

              Szerintem nem oldaná meg. A direkt mountolás egyébként root jogosultságot követel.
              Nem tudom gentoo alatt hogy mehet. (Lehet, hogy a sambanál nem igaz, vagy engedélyezve van valahol.) Sambat csak akkor használok, ha elkerülhetetlen.

              Egyébként nem megoldhatatlan egy olyan script írása, mely mondjuk az ip címhez igazítja az fstabot…

              #1987757
              PcZolee
              Felhasználó

                Na, végre sikerült megoldanom, ilyen hülye hibát én még nem láttam, szal itt a megoldás, ha másnak is hasonló gondja lenne:

                Jogok:
                smbmnt: -rws–x–x
                smbmount: -rwxr-xr-x
                smbumount: —s–x–x

                Szóban, mindenhol azt írják, hogy tegyetek UID, és
                GID bit-et az smbmount-ra, de ezt nem szabad, mert akkor jön elõ ez

                Code:
                libsmb based programs must *NOT* be setuid root.

                a hiba, csak az smbmnt-t, és az smbumount-ot kell módosítani egy-egy UID bit-tel, és minden OK.

                #1987758
                pointux
                Felhasználó

                  Azért a scriptes megoldás még mindig kényelmesebb. Egyszer kell megírni és nem kell gondolkozni hol vagy. (Persze így már nem muszály pont az fstabot módosítani. Lehet független script is.)

                  #1987759
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    Ja, a script jó ötlet! Mondjuk te pontosan mire gondolsz? Olyasmire, hogy az smbtree kimenetét adnád meg az smbmount-nak, és így az összes hélózati meghajtót felcsatolná?

                    #1987760
                    pointux
                    Felhasználó

                      Akár… (ip cím alapján, de mondjuk az elég béna, jobb valami saját név, mint gépnév, de az is jó. Akkor viszont mindet. Aztán ellenõrizhatné x idõnként, hogy van-e új gép.)
                      De én elõször arra gondoltam fstabba, de az fstab így nem kell:
                      xxxx (saját) ip cím: dszdz->/samba/pub jdidk->/samba/games jkjk->/samba/documents
                      szsh ip cím: kjkfo->/samba/pityuka nlknkl->/samba/document

                      Mert mondjuk dok. itt is, ott is van. Aztán ezt lehet egyszerre, külön-külön, automatikusan/nem (mondjuk gombnyomásra).

                      #1987761
                      PcZolee
                      Felhasználó

                        Ja, ez a scriptes lenne a legtutibb, meg egy demon, ami figyeli a dolgokat, ahogy írtad, nincs erre semmilyen projekt? Amelyik ezzel foglalkozna? Mert nekem ezt így egyedül megírni elég nagy falat :(!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 13
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.