Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › telefonos kapcsolat két linuxos gép között hogyan
- This topic has 6 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 21 years, 8 months telt el by
pomm.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-10-08-18:13 #1976838
Hogyan tudom az egyik géprõl a másikat telefonon felhívni, és fájlmûveleteket végezni a két gép között? Illetve a felhívott géprõl (mivel azon szélessáv van) netet adni a betárcsázó gépnek?
mindkettõ UHU-linux
[align=right][snapback]88572[/snapback][/align]Bevallom, én még nem csináltam meg, de a szabilinuxon találsz hozzá útmutatást.
http://szabilinux.hu/dialin/index.html
Ha már mûködik a kapcsolat, akkor az internetet is meg tudod osztani.2004-10-08-18:25 #1976839és akkor a távoli „magányos” gépen is beállítok egy IP címet mint a net-osztó gép mögötti masinákon és úgyanúgy lehet sambázni a távoli géppel, mint az egy épületben lévõ gépekkel?
Egy kicsit gyakorlattiasabban:
van 3 gép egy épülletben 1 linux (ez osztja az adsl netet) a máûsik kettõ w98 és xp, és van egy távoli gép aki felhívná a net-osztó linuxot (vagy õt hívná a linuxos gép).
Az egy épületben lévõ gépek 192.168.0.1, …0,2, … 0.3 IP címüek. A távoli gép lesz a … 0.4., vagy mi? Vagy ez már két hálózat, vagy ezt már nem értem,…
2004-10-08-18:34 #1976840és akkor a távoli „magányos” gépen is beállítok egy IP címet mint a net-osztó gép mögötti masinákon és úgyanúgy lehet sambázni a távoli géppel, mint az egy épületben lévõ gépekkel?
Egy kicsit gyakorlattiasabban:
van 3 gép egy épülletben 1 linux (ez osztja az adsl netet) a máûsik kettõ w98 és xp, és van egy távoli gép aki felhívná a net-osztó linuxot (vagy õt hívná a linuxos gép).
Az egy épületben lévõ gépek 192.168.0.1, …0,2, … 0.3 IP címüek. A távoli gép lesz a … 0.4., vagy mi? Vagy ez már két hálózat, vagy ezt már nem értem,…
[align=right][snapback]88583[/snapback][/align]Hát hogy ugyanúgy, az egy kicsit túlzás 🙂 Dög lassú lesz a kapcsolat, örülhetsz, ha 33.6 összejön.
De elvileg lehet fájlokat áttölteni, csak megfelelõen kell konfigurálni a kapcsolatot.Nekem egy NT4 a ras szerver, ha arra betárcsázok, akkor ssh és vnc használható. Persze nem filmnézésre, hanem szigorúan csak a rendszerfelügyeletre.
2004-10-08-18:57 #1976841Hogyan tudom az egyik géprõl a másikat telefonon felhívni, és fájlmûveleteket végezni a két gép között? Illetve a felhívott géprõl (mivel azon szélessáv van) netet adni a betárcsázó gépnek?
mindkettõ UHU-linux
[align=right][snapback]88572[/snapback][/align]Telefon nem lesz kissé drága megoldás, hosszú távon?
Messze vannak a gépek?
Esetleg kábelezés nem oldható meg?
Vagy hasonló megoldás ahogy az adsl-t a telefon vonalra „ültetik”(bár ez is költséges lehet)?2004-10-09-07:01 #1976842kb. 150 km-re vannak egymástól. Nincs szükség folyamatos kapcslatra, csak napi néhányszor pár percre kellene kapcsolatot teremteni néhány száz kB áttöltésére
2004-10-09-07:13 #1976843Ez esetben nem egyszerûbb, ha sima ssh-t használsz? Ekkor elég egy ingyenes, betárcsázós net ( telefonos gép ). Az ip-t meg belövöd egy dyn.hu-val vagy vmi hasonló szolgáltatóval…Aztán mehet is…
2009-12-04-19:56 #1876384Hogyan tudom az egyik géprõl a másikat telefonon felhívni, és fájlmûveleteket végezni a két gép között? Illetve a felhívott géprõl (mivel azon szélessáv van) netet adni a betárcsázó gépnek?
mindkettõ UHU-linux -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.