telefonos kapcsolat két linuxos gép között hogyan

Kezdőlap Fórumok UHU Linux Általános UHU problémák, javaslatok telefonos kapcsolat két linuxos gép között hogyan

7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1976838
    admin
    Adminisztrátor

      Hogyan tudom az egyik géprõl a másikat telefonon felhívni, és fájlmûveleteket végezni a két gép között? Illetve a felhívott géprõl (mivel azon szélessáv van) netet adni a betárcsázó gépnek?
      mindkettõ UHU-linux
      [align=right][snapback]88572[/snapback][/align]

      Bevallom, én még nem csináltam meg, de a szabilinuxon találsz hozzá útmutatást.
      http://szabilinux.hu/dialin/index.html
      Ha már mûködik a kapcsolat, akkor az internetet is meg tudod osztani.

      #1976839
      admin
      Adminisztrátor

        és akkor a távoli „magányos” gépen is beállítok egy IP címet mint a net-osztó gép mögötti masinákon és úgyanúgy lehet sambázni a távoli géppel, mint az egy épületben lévõ gépekkel?

        Egy kicsit gyakorlattiasabban:

        van 3 gép egy épülletben 1 linux (ez osztja az adsl netet) a máûsik kettõ w98 és xp, és van egy távoli gép aki felhívná a net-osztó linuxot (vagy õt hívná a linuxos gép).

        Az egy épületben lévõ gépek 192.168.0.1, …0,2, … 0.3 IP címüek. A távoli gép lesz a … 0.4., vagy mi? Vagy ez már két hálózat, vagy ezt már nem értem,…

        #1976840
        admin
        Adminisztrátor

          és akkor a távoli „magányos” gépen is beállítok egy IP címet mint a net-osztó gép mögötti masinákon és úgyanúgy lehet sambázni a távoli géppel, mint az egy épületben lévõ gépekkel?

          Egy kicsit gyakorlattiasabban:

          van 3 gép egy épülletben 1 linux (ez osztja az adsl netet) a máûsik kettõ w98 és xp, és van egy távoli gép aki felhívná a net-osztó linuxot (vagy õt hívná a linuxos gép).

          Az egy épületben lévõ gépek 192.168.0.1, …0,2, … 0.3 IP címüek. A távoli gép lesz a … 0.4., vagy mi? Vagy ez már két hálózat, vagy ezt már nem értem,…
          [align=right][snapback]88583[/snapback][/align]

          Hát hogy ugyanúgy, az egy kicsit túlzás 🙂 Dög lassú lesz a kapcsolat, örülhetsz, ha 33.6 összejön.
          De elvileg lehet fájlokat áttölteni, csak megfelelõen kell konfigurálni a kapcsolatot.

          Nekem egy NT4 a ras szerver, ha arra betárcsázok, akkor ssh és vnc használható. Persze nem filmnézésre, hanem szigorúan csak a rendszerfelügyeletre.

          #1976841
          admin
          Adminisztrátor

            Hogyan tudom az egyik géprõl a másikat telefonon felhívni, és fájlmûveleteket végezni a két gép között? Illetve a felhívott géprõl (mivel azon szélessáv van) netet adni a betárcsázó gépnek?
            mindkettõ UHU-linux
            [align=right][snapback]88572[/snapback][/align]

            Telefon nem lesz kissé drága megoldás, hosszú távon?
            Messze vannak a gépek?
            Esetleg kábelezés nem oldható meg?
            Vagy hasonló megoldás ahogy az adsl-t a telefon vonalra „ültetik”(bár ez is költséges lehet)?

            #1976842
            admin
            Adminisztrátor

              kb. 150 km-re vannak egymástól. Nincs szükség folyamatos kapcslatra, csak napi néhányszor pár percre kellene kapcsolatot teremteni néhány száz kB áttöltésére

              #1976843
              pomm
              Felhasználó

                Ez esetben nem egyszerûbb, ha sima ssh-t használsz? Ekkor elég egy ingyenes, betárcsázós net ( telefonos gép ). Az ip-t meg belövöd egy dyn.hu-val vagy vmi hasonló szolgáltatóval…Aztán mehet is…

                #1876384
                csaba
                Felhasználó

                  Hogyan tudom az egyik géprõl a másikat telefonon felhívni, és fájlmûveleteket végezni a két gép között? Illetve a felhívott géprõl (mivel azon szélessáv van) netet adni a betárcsázó gépnek?
                  mindkettõ UHU-linux

                7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
                • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.