Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › TV tunel probléma
- This topic has 9 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 22 years, 1 month telt el by
pomm.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-05-24-08:48 #1945123
Milyen program fagy le csati váltásnál? Egy kicsit több infót!!! 😆
2004-05-24-11:04 #1945124Milyen program fagy le csati váltásnál? Egy kicsit több infót!!! 😆
A display ábrázata, mihelyt beírok egy új TV-csatorna frekvenciát és tovább akarok lépni. Vagy ha egy listából felajánlott csatornafrekvenciát pontosítás végett elhangolok. Ezután egérnyílig bezárólag minden lemerevedik és ebbõl csak meleg-újraindítással tudok kilépni, azaz a CTRL-Alt-Backspace se mûködik.
2004-05-24-12:49 #1945125Basszus! De MELYIK tvnézõ program????????????
Zapping, xawtv, mplayer, tvtime…stb…MELYIK? 😆2004-05-24-13:03 #1945126Basszus! De MELYIK tvnézõ program????????????
Zapping, xawtv, mplayer, tvtime…stb…MELYIK? 😆Zapping, minekután ebben lehet beállítani a venni kívánt TV-csatornát.
2004-05-24-13:42 #1945127Ha ezzel kezdesz, meg kiméled magad is egy csomó kérdéstõl! Ha kérdezel, kérdezz pontosan és ne csak a hiba végeredményét írd le! 😆
Szal a zapping nálam is ezt tette! Sajna nem jó az a progi…ha játszol az overaly/capture beállításokkal talán nem fog fagyni, de ne reménykedj! Próbáld a tvtime-ot, az nagyon jó, egyszerû beállítani és az egyik legszebb képet adja. Ha tesztelni akarod, hogy valóban a program-e a ludas és ezért nem akarsz egy progit installálni, akkor pötyögd be ezt a parancsot:
mplayer tv:// -tv input=0:driver=v4l:device=/dev/video0:channel=23:width=720:height=576:norm=PAL:saturation=72:hue=70 -vf pp=lb,denoise3d=4:4:5
ha panaszkodik a -vf kapcsolóra, akkor azt töröld ki! Itt bejön egy mplayer ablak és a h illetve k billentyûkkel tudsz hangolni. Ha nem fagy, akkor vágd le a zappingot és tedd fel a tvtime-ot. Az király!
2004-05-25-07:03 #1945128” wrote:Ha ezzel kezdesz, meg kiméled magad is egy csomó kérdéstõl! Ha kérdezel, kérdezz pontosan és ne csak a hiba végeredményét írd le! 😆Na ja, kérdezni tudni kell, errõl megfeledkeztem. Bocs.
Köszi szépen, amit írtál bepötyögöm, de mindenképpen irány a tvtime.
Ezek szerint a zapping sz@r. Most már csak azt nem értem, az 1.0 alatt miért nem görcsölt. (Ez most nem kérdés, csak agyalgás.)Köszi mindent és bocs, hogy csavartam az idegeidet.
2004-05-25-09:06 #1945129Szívesen! 😆
Amúgy nekem 1.0 alatt is gondom volt vele mert hazavágta náha az X-et. Kár, mert grafikus felületrõl tudnék felvenni és a txt is müködött rajta. Igaz, a minõség, ahogy felvett, meg sem közeliti a mencoder mindõségét.. 😉
A tvtime nagyon jó! Ha gondod van írj!üdv
2004-05-27-07:07 #1945130Hello Pomm!
Fent van a tvtime, tényleg gyönyörû, a csatornák kiválasztásánál sem görcsölt. A zappingot sajna nem tudom elvetni, mert (ismereteim szerint) csak õ tudja a textet és a tv mûsor rögzítését (még ha mindjárt sz@rul is).
Mégegyszer köszi és üdv: Rer2004-05-27-07:11 #1945131Teletextre nekem sincs más 5letem, mondjuk nem is néztem utána, mert spec engem ne nagyon izgat ( ti. teletext ), de felvételre ne a zappingot használd! A mencoderrel iszonyú szép képet sikerált felvennem, messze veri a zappingot…! Fórumban leírtam a parancsot, keress rá! MPlayer cimû topic – asszem. Próbáld ki, le fogsz ülni ha összehasonlítod a zappinggal! 😉
2009-12-04-19:56 #1874293 -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.