Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › UHU-ban X alatt eltünt a hosszú ü és ö
- This topic has 4 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 22 years, 10 months telt el by
fellow.
-
SzerzőBejegyzés
-
2003-08-11-06:07 #1910434
Senkinek semmi 5lete?
🙁 vagyok.
Mac
2003-08-11-23:58 #1910435ha egy terminalban lefuttatod az ‘export’ parancsot, akkor mit ad vissza a nyelvi beallitasokkal kapcsolatban?
alapeset:
declare -x LANG=”hu_HU”
declare -x LANGUAGE=”hu_HU”
declare -x LC_ALL=”hu_HU”es nem kdeben/gnomeban babraltal vmit?
2003-08-12-08:40 #1910436Nekem az export parancsra a következöket írja ki:
declare -x DISPLAY=”:0.0″
declare -x HOME=”/home/admin”
declare -x INPUTRC=”/etc/inputrc”
declare -x LOGNAME=”admin”
declare -x OLDPWD
declare -x PATH=”/home/admin/bin:/usr/local/bin:/bin:/usr/lib/ccache:/usr/bin:/usr/X11R6/bin”
declare -x PS1=”[]u@h:w$ []”
declare -x PWD=”/home/admin”
declare -x SHELL=”/bin/bash”
declare -x SHLVL=”1″
declare -x TERM=”xterm”
declare -x USER=”admin”
declare -x WINDOWID=”6291482″
declare -x XDM_MANAGED=”/var/run/xdmctl/xdmctl-:0,maysd,mayfn,sched”Látható, hogy nincs benne sem LANG, sem LANGUAGE, sem LC_ALL
Csak IceWM van a gépen.
5let?
2003-08-12-23:39 #1910437akkor tedd be a
LC_ALL=hu_HU
LANGUAGE=hu_HU
LANG=hu_HUsorokat a megfelelo konfiguracios allomanyba (debian alatt erre az /etc/environment szolgal, a tobbinel passz);
az icewm nalam is csinalt ilyet, de az egy evvel ezelotti dolgokra mar nem tul tisztan emlekszem (szenilitas 😉 hoppa! hogy is hivjak az ilyenkor hasznalatos gyogyszert? mert elfelejtettem … 🙂 a font beallitasokkal volt vmi baj asszem;
ket ut:
lamer: letorlod az ~/.icewm konyvtart es ujrakezded, mikozben megigered, hogy soha tobbe nem fogsz mindent rogton meghekkelni, ami a kezed ugyebe kerul 😉
guru: megszerkeszted a .icewm/themes/[kedvenc tema]/[altema].theme allomany vege fele talahato „Font Specification” reszt ugy, hogy az utolso csillag helyere egy iso8859-2 (ergo kozep-europai keszlet) karaktertsort illesztesz;ha ez sem segit, akkor megprobalok melyebbre askalodn a tudatomban 😉
talan ennek a bekacsolasa okoz problemat?
~./icewm/preferences# Enable XFreeType extension (buggy, may result in font-loading errors)
XFreeType=0 # 0 / 12009-12-04-19:55 #1870292Sziasztok!
1 furcsa jelenséget vettem észre az X-emen. Az alkalmazások nyelvezete az angol lett (majd fél évig magyar volt), valamint eltünt a hosszú ö és ü. Szöveges képernyõre váltva ugyanezek a karaterek megjelennek a képernyön, ha leütöm öket.
Tudna valaki segíteni?
Köszi:
Mac
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.