UHU-ban X alatt eltünt a hosszú ü és ö

Kezdőlap Fórumok UHU Linux Általános UHU problémák, javaslatok UHU-ban X alatt eltünt a hosszú ü és ö

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1910434
    admin
    Adminisztrátor

      Senkinek semmi 5lete?

      🙁 vagyok.

      Mac

      #1910435
      fellow
      Felhasználó

        ha egy terminalban lefuttatod az ‘export’ parancsot, akkor mit ad vissza a nyelvi beallitasokkal kapcsolatban?
        alapeset:
        declare -x LANG=”hu_HU”
        declare -x LANGUAGE=”hu_HU”
        declare -x LC_ALL=”hu_HU”

        es nem kdeben/gnomeban babraltal vmit?

        #1910436
        admin
        Adminisztrátor

          Nekem az export parancsra a következöket írja ki:

          declare -x DISPLAY=”:0.0″
          declare -x HOME=”/home/admin”
          declare -x INPUTRC=”/etc/inputrc”
          declare -x LOGNAME=”admin”
          declare -x OLDPWD
          declare -x PATH=”/home/admin/bin:/usr/local/bin:/bin:/usr/lib/ccache:/usr/bin:/usr/X11R6/bin”
          declare -x PS1=”[]u@h:w$ []”
          declare -x PWD=”/home/admin”
          declare -x SHELL=”/bin/bash”
          declare -x SHLVL=”1″
          declare -x TERM=”xterm”
          declare -x USER=”admin”
          declare -x WINDOWID=”6291482″
          declare -x XDM_MANAGED=”/var/run/xdmctl/xdmctl-:0,maysd,mayfn,sched”

          Látható, hogy nincs benne sem LANG, sem LANGUAGE, sem LC_ALL

          Csak IceWM van a gépen.

          5let?

          #1910437
          fellow
          Felhasználó

            akkor tedd be a

            LC_ALL=hu_HU
            LANGUAGE=hu_HU
            LANG=hu_HU

            sorokat a megfelelo konfiguracios allomanyba (debian alatt erre az /etc/environment szolgal, a tobbinel passz);

            az icewm nalam is csinalt ilyet, de az egy evvel ezelotti dolgokra mar nem tul tisztan emlekszem (szenilitas 😉 hoppa! hogy is hivjak az ilyenkor hasznalatos gyogyszert? mert elfelejtettem … 🙂 a font beallitasokkal volt vmi baj asszem;

            ket ut:
            lamer: letorlod az ~/.icewm konyvtart es ujrakezded, mikozben megigered, hogy soha tobbe nem fogsz mindent rogton meghekkelni, ami a kezed ugyebe kerul 😉
            guru: megszerkeszted a .icewm/themes/[kedvenc tema]/[altema].theme allomany vege fele talahato „Font Specification” reszt ugy, hogy az utolso csillag helyere egy iso8859-2 (ergo kozep-europai keszlet) karaktertsort illesztesz;

            ha ez sem segit, akkor megprobalok melyebbre askalodn a tudatomban 😉

            talan ennek a bekacsolasa okoz problemat?
            ~./icewm/preferences

            # Enable XFreeType extension (buggy, may result in font-loading errors)
            XFreeType=0 # 0 / 1

            #1870292
            csaba
            Felhasználó

              Sziasztok!

              1 furcsa jelenséget vettem észre az X-emen. Az alkalmazások nyelvezete az angol lett (majd fél évig magyar volt), valamint eltünt a hosszú ö és ü. Szöveges képernyõre váltva ugyanezek a karaterek megjelennek a képernyön, ha leütöm öket.

              Tudna valaki segíteni?

              Köszi:

              Mac

            5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
            • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.