UHU-Linux 1.2 alá LG 1919S monitor illesztése

Kezdőlap Fórumok UHU Linux Általános UHU problémák, javaslatok UHU-Linux 1.2 alá LG 1919S monitor illesztése

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #2089268
    Macskajancsi
    Felhasználó
      Keves wrote:
      Sziasztok! Abszolút kezdő vagyok a Linuxosok között. Egy LG 1919S monitort vettem a közelmúltban. Ez többé-kevésbé működik is a Linux-szal. Viszont például a Google Earth közepén csak egy jó kis csíkos pacáig jutottam vele. Kerestem több helyen Linux drivert hozzá, de eddig nem találtam. Sem a nem hivatalos UHU csomagok között az 1.2 Linux alatt, sem az LG hivatalos honlapján. Pont így jártam a Trust WB-1400T webkamerával is, amivel a Skype-t akartam használni Linux alatt (statikus bináris verzió), nem is találtam benne webkamera beállítást. Meg persze az illesztéssel is gondom van. A videokártyám – remélem jót néztem – MSI Radeon 9250. Bocs, ha mindjárt több problémát is feszegettem. Szivesen vennék útbaigazítást, de csak szájbarágós módon tudom még értelmezni. Üdv: Keves

      1. A monitorokhoz nincs linuxos driver. Minek?
      Vedd elő a monitor könyvét (vagy nézd meg a neten a specifikációkat) és az xorg.conf fájlban ír be a monitorodnak megfelelő értékeket.
      2. A skype linuxos verziója (jelenleg) NEM támogatja a webkamerát. Használd a mercury programot (msn kliens).
      3. A videokártyával mi a gondod? ATI driver fent van?

      #2089269
      Keves
      Felhasználó

        Köszi a gyors választ Macskajancsi! Sajnos én tényleg kezdő vagyok, ezért még egy kicsi segítséget kérnék. Az /etc/X11/xorg.conf fájlban ráleltem a monitor részre, csakhogy a 1280×1024 sorból van összesen 7, úgymint 108.88, 132.75, 138.54, 159.36, 190.96, 211.22, 233.79 adatsorral kezdődők. Egyenlőre nem volt bátorságom egyikbe sem beleírni, mert abszolút nem tudom lefordítani a sorokat. Tudnál vagy tudnátok még ebben segíteni? A Skype infót köszi, a videokártyát csak pluszban említettem, azzal nincs probléma. Üdv Keves és köszi mégegyszer a gyors reagálást. 

        #2089270
        uzsolt
        Felhasználó

          Először is az xorg.conf-ról csinálj egy biztonsági másolatot!
          Ezután ctrl+alt+f1 -> root-ként bejelentkezel, majd futtatod az xorgconfig parancsot, a kérdésekre értelemszerű válaszokat adsz.
          Esetleg még grafikus felületen az xvidtune lehet hasznos.

          #2089271
          Keves
          Felhasználó

            🙂 Köszi mindenkinek a segítséget, és a nézelődést, „áthidaló megoldás”-ként az UHU-Linux 2.0 lett telepítve a gépemre, amit hozzáértő csinált -nem olyan mint én -, így most nincs ilyen probléma. Ezzel a témámat lezártam. A 2.0 hosszútávú megoldásként került telepítésre, nem a probléma megoldhatatlansága miatt. Üdv: Keves

            #1885544
            csaba
            Felhasználó

              Sziasztok! Abszolút kezdő vagyok a Linuxosok között. Egy LG 1919S monitort vettem a közelmúltban. Ez többé-kevésbé működik is a Linux-szal. Viszont például a Google Earth közepén csak egy jó kis csíkos pacáig jutottam vele. Kerestem több helyen Linux drivert hozzá, de eddig nem találtam. Sem a nem hivatalos UHU csomagok között az 1.2 Linux alatt, sem az LG hivatalos honlapján. Pont így jártam a Trust WB-1400T webkamerával is, amivel a Skype-t akartam használni Linux alatt (statikus bináris verzió), nem is találtam benne webkamera beállítást. Meg persze az illesztéssel is gondom van. A videokártyám – remélem jót néztem – MSI Radeon 9250. Bocs, ha mindjárt több problémát is feszegettem. Szivesen vennék útbaigazítást, de csak szájbarágós módon tudom még értelmezni. Üdv: Keves

            5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
            • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.