Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › VIA Ac ’97 hangkártya probléma
- This topic has 4 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 21 years, 8 months telt el by
pointux.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-10-19-15:45 #19787842004-10-19-15:50 #1978785
VIA Ac ’97 hangkártya problémám van….már írtam egyszer, de sajna túl késõ volt, és mennem keleltt.
Szóval…elvileg minden oké, töltésnél nem ír ki semmien hibát, de vezérlõpultban nem ismeri fel a hangkártyát.. a felismert hangkártya alá nincs semmi sem írva. Elvileg mindennek szólnia kéne, a xmms-nél is azt jelzi, hogy szól a zene, amit berakok neki… villog az oszciloszkóp v mi afene…hardverileg semmi gond nincs, minden a helyén. Ha valaki tud, kérem segítsen, kezdek beleõrülni, hogy nincs zeném 😛
[align=right][snapback]90999[/snapback][/align]Hangfalat dugtál rá ? 😀
Nekem is az van ,menni kell ,hozzá nem nyúltam eddig ,magától detektálja.
UHU Cotr.pan. ban > Via Technologies (VT8233 (ac97 Audio Controller ))2004-10-19-16:35 #1978786VIA Ac ’97 hangkártya problémám van….már írtam egyszer, de sajna túl késõ volt, és mennem keleltt.
Szóval…elvileg minden oké, töltésnél nem ír ki semmien hibát, de vezérlõpultban nem ismeri fel a hangkártyát.. a felismert hangkártya alá nincs semmi sem írva. Elvileg mindennek szólnia kéne, a xmms-nél is azt jelzi, hogy szól a zene, amit berakok neki… villog az oszciloszkóp v mi afene…hardverileg semmi gond nincs, minden a helyén. Ha valaki tud, kérem segítsen, kezdek beleõrülni, hogy nincs zeném 😛
[align=right][snapback]90999[/snapback][/align]1.) uhu-ban egyszerre csak egy dolog használhatja a hangkártyát (van vmi daemon, slaki alatt volt, arra emléxek… asszem’ van uhu alá is, csak a nevét nem tudom)
2.) default hangkaribeállítás, vagy ha nem megy, akkor zongorázd végig a sound-blaster hangkártyákat, ti az AC’97 az sound blaster alapú… nekem is sound blaster cucc kellett a kernelembe
3.) egy lspci kimenet nem ártana… aztán meg http://linux.google.com és keresgélj2004-10-19-16:54 #1978787Azt mondta, hogy nem írta ki a xmm-es, hogy foglalt az eszköz…
2009-12-04-19:56 #1876559VIA Ac ’97 hangkártya problémám van….már írtam egyszer, de sajna túl késõ volt, és mennem keleltt.
Szóval…elvileg minden oké, töltésnél nem ír ki semmien hibát, de vezérlõpultban nem ismeri fel a hangkártyát.. a felismert hangkártya alá nincs semmi sem írva. Elvileg mindennek szólnia kéne, a xmms-nél is azt jelzi, hogy szól a zene, amit berakok neki… villog az oszciloszkóp v mi afene…hardverileg semmi gond nincs, minden a helyén. Ha valaki tud, kérem segítsen, kezdek beleõrülni, hogy nincs zeném 😛 -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.