De benne van a kernelben, az a tdfx.
1024×768 16 bit, lejjebb nem veszem, mert 800×600 már undorító ezen a monitoron. Filmnézésért meg nem akarom váltogatni a felbontást, de majd megnézem hogy úgy normálisabb-e.
Közben az mplayer readmeje valami tdfxfbre hivatkozik, az most statikusan volt a kernelemben, mindjárt „kiforgatom” aztán megpróbálom azzal is.
Filmet szeretnék nézni egy AMD K6-2 500mhzes gépen, amiben 192 mb sd ram, és Voodoo 3 2000 16mbos videókártya van.
– Windows alatt minden akadt. Mplayer kisképernyõn még eldöcögött, de teljesképernyõn már meghalt.
– Linux alatt xine akad teljesen. Mplayerrel teljes képernyõn eldöcög, kisképernyõn rettenetesen akad.
Linux alatt a tdfx dris drivert használom. Milyen drivert ajánlatok amivel esetleg élvezhetõbb lesz a filmezés?