wlan csak a routerig

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott wlan csak a routerig

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #2016748
    admin
    Adminisztrátor

      Hi
      Senkinek sincs 5lete?
      Mit állitsak a routeren, hogy kijussak a netre is?

      #2016749
      kovi
      Felhasználó

        milyen router? múlt héten állítottam egy dlinket, de azt access pointba kellett állítani, és behúzni egy switchbe. Routerként magasról szart le.

        Tudom is configolni a routert

        mindezt a wifi kártyáról vagy sima vezetékes hálóról?
        egyáltalán ssze tudod sípolni?

        #2016750
        admin
        Adminisztrátor

          milyen router? múlt héten állítottam egy dlinket, de azt access pointba kellett állítani, és behúzni egy switchbe. Routerként magasról szart le.
          mindezt a wifi kártyáról vagy sima vezetékes hálóról?
          egyáltalán ssze tudod sípolni?
          [align=right][snapback]134642[/snapback][/align]

          X-micro wlan 11g
          Tudom vezetékesrõl és wifirõl is configolni.
          vezetékessel megy a net, wifirõl nem.
          mondjuk ezekhez tök zöld vagyok.
          was ist der stein essid, stb….?

          #2016751
          kovi
          Felhasználó

            akkor össze sem tudod sípolni?
            azért kérdem mivel a routernek a wificsatoló fizikai címét megadva kutyakötelessége kezelni a wlan kapcsolatot, feltéve hogy az ip-k egy osztályból vannak. nem lehet hogy dhcp-rõl kapnál ip-t, de mivel a wrouter nem elérhetõ így nem kapsz valós ip-t?

            de mégegyszer mondom routerrel én sem bírtam, inkább beállítottam a ketyerét acces pointnak, és akkor ua helyzet mintha egy wifiswitchbe húznád be a cuccot, fix ip címmel.

            #2016752
            admin
            Adminisztrátor

              akkor össze sem tudod sípolni?
              azért kérdem mivel a routernek a wificsatoló fizikai címét megadva kutyakötelessége kezelni a wlan kapcsolatot, feltéve hogy az ip-k egy osztályból vannak. nem lehet hogy dhcp-rõl kapnál ip-t, de mivel a wrouter nem elérhetõ így nem kapsz valós ip-t?

              de mégegyszer mondom routerrel én sem bírtam, inkább beállítottam a ketyerét acces pointnak, és akkor ua helyzet mintha egy wifiswitchbe húznád be a cuccot, fix ip címmel.
              [align=right][snapback]134654[/snapback][/align]

              „routernek a wificsatoló fizikai címét megadva kutyakötelessége kezelni a wlan”
              kezeli is de csak a routerig enged, nem tudok kimenni a netre.

              „de mégegyszer mondom routerrel én sem bírtam, inkább beállítottam a ketyerét acces pointnak, és akkor ua helyzet mintha egy wifiswitchbe húznád be a cuccot, fix ip címmel.”
              Ez kevésbé szakmaian hogy hangzik? 🙂

              Olyan mintha nem lenne dns cim(ethx esetén), pedig van a resolv.confban és a /etc/pcmcia/network-ba is beirtam

              #2016753
              admin
              Adminisztrátor

                Nem tudtok valami használható leirást, amatõrnek.
                Mert már a t@köm tele van a sok rizsázó, hasaló leirással.
                semmi minta példa és ezek magyarázata. ( Vagy a leirás készitõje sincs tisztában, azzal amit ir?!)
                Pl „beállitjuk az essid-et”, jó de hol és hogyan és legfõképp mi a az essid?

                #2016754
                admin
                Adminisztrátor

                  Na megoldódott.
                  dhcp-re tettem a /etc/network/interfacesban

                  #2016755
                  admin
                  Adminisztrátor

                    További problémák.
                    Bootkor feláll az eth0 és a ra0 is.
                    Viszont amig megy az eth0 nem megy a ra0, ha leállitom az eth0-t
                    restartolni kell a ra0-t igy van net.

                    #1879641
                    csaba
                    Felhasználó

                      A cimben szerepel a problémám.
                      Wan egy asus WL-107g linuxbarát pcmcia kari ami megy is linux alatt,
                      de nem tom miért a csak routerig. (:
                      Kikapcsoltam minden tikositást(amit láttam) a routerben(ban)
                      csak HWcim azonositás van illetéktelenek ellen.
                      Tudom is configolni a routert, de a netre nem jutok ki.
                      Mi a „izét” kell még beállitani, hogy menjen.
                      Csak a wireless-tools csomag van fent mivel driver van a karihoz rt2500 modul.
                      Kell még valami progi hozzá? :blink:

                    9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
                    • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.