x alatti betûméret

3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1907273
    fellow
    Felhasználó

      a sylpheed gtkt hasznal, ellenorizd a ~/.gtkrc allomanyod, a font-definiciokat a gtkfontsellel konnyen meg lehet erteni;

      es nezd meg, hogy a /etc/X11/XF86Config-4 -ben a „FontPath”ek kozul a 100dpi a 75dpi elott legyen es hogy a /etc/X11/xinit/xserverrc -ben „exec /usr/bin/X11/X -dpi 100” sor szerepeljen es ne 75;

      #1907274
      admin
      Adminisztrátor

        Köszi!

        Az xconfig volt az elsõ ötletem még mielõtt kérdezõsködni kezdtem. Aztán gyanakodtam a gtk-ra is, de pl a gimp teljesen jól néz ki, pedig az is gtk-s…
        Azért megnézem.

        Zoli

        #1869859
        csaba
        Felhasználó

          Sziasztok!

          A gondom az, hogy bármelyik ‘x’ felületen kb 8 pontos (olvashatatlanul apró) bötûkkel ír a bagoly, fõleg a menükbe. Az ablakokban megjelenõ fontméret általában állítható, sõt már azt is megtaláltam, hogy az x login ablakán hol vehetõ nagyobbra a betüméret, de a menük olvashatatlanok (nem minden proginál, de pl Mandrake, slyspheed, openoffisz, vagy pl a kérés ablak, amikor root jelszó kell neki). A SuSE-ban a KDE alatt a betübeállításnál volt egy olyan gomb, hogy minden alkalmazás azt használja, az UHUban nincs (vagy ez is nagyon apró betûs :)) )

          Köszi a megoldást elõre is!

          Zoli

        3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3
        • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.