admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,051-1,060 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Legújabb, programok, csomagok #2191495
    admin
    Adminisztrátor

      Örömmel mutatom meg az általam is kedvelt könnyű asztal képét. Immáron az OpenBox is elérhető alábbi formában, blackPanther OS-hez:

      normal_openbox-default.jpg

      Hozzászólás: mobil internet #2177649
      admin
      Adminisztrátor

        Szóval ez így biztos nem jó….
        Első körben kell a te modemedhez az usb_modeswitch csomag

        A csomag tartalma:

        Code:
        [root@localhost media1]# rpm -qlp usb_modeswitch-1.0.5-3bP.i586.rpm
        /etc/udev/rules.d/91-usb_modeswitch.rules
        /etc/usb_modeswitch.conf
        /usr/sbin/usb_modeswitch
        /usr/share/doc/usb_modeswitch
        /usr/share/doc/usb_modeswitch/80-usb_modeswitch.rules
        /usr/share/doc/usb_modeswitch/COPYING
        /usr/share/doc/usb_modeswitch/README

        Ha nálad üres akkor eleve minden egyéb lépés felesleges…

        Tehát tegyük fel, hogy nem az. Ekkor feltelepíted, majd meg kell a nyinod ezt :

        Code:
        /etc/usb_modeswitch.conf

        Ebben lesz egy olyan sor ami a modemedet tartalmazza, de ha a nevemre keresel úgy is megtalálod. Ebben a szakaszban ki kell venned a „;”-es kommenteket, hogy be tudja tölteni, mikor csatlakoztatod és ne CD ként menjen.

        Ha kész elmented és bedugod a modemet a gépbe, ekkor lenne jó egy syslog-ot mutató terminál, hogy lássad mi történik, hogy az usb_modeswitch lefut-e. Ha nem fut le akkor be tudom írni az udev-be hogy lefusson, de ehhez kell az eszköz azonosító amit előzőleg is kértem. De az is jó ha egyszerűen lefuttatod, ezután már elvileg használható lesz a modem.

        A kapcsolat varázslóval próbáld elsőként mert a kppp-vel ezek a modemek nincsenek tesztelve már. A Pannon pedig azért nem támogatott mert egy görény cég. Ha kíváncsi vagy miért majd leírom, de ha pannonod van , akkor kérj minden hónapban részletezést

        Hozzászólás: blackPanther OS RC1 (frissítve) #2197266
        admin
        Adminisztrátor

          Na most amiket felraktam csomagok, teljesítményjavító frissítések… A grafikus kártyák szárnyra kapnak, ezért kéretik az ablakokat becsukni 🙂 Nouveau driver immár elérhető, ha valakinek hiányzott..

          Hozzászólás: Párduc kicsi gépre #2120863
          admin
          Adminisztrátor

            Kettes repóban, holnapra meg majd frissítem az adatbázist

            Ui: már aktuális a repó, nem kell holnapig várni…

            Hozzászólás: webes divx #2197350
            admin
            Adminisztrátor

              Nem fontos, ez a lehetőség a 9.1.1-ben is pont itt van. Annyi a bibi, hogy abban még nincs benn a displaycontroller, így ha elszúrod a beállításokat akkor csak konzolt kapsz.

              Hozzászólás: Párduc kicsi gépre #2120862
              admin
              Adminisztrátor
                vadkan wrote:
                Igen az egyik a böngésző és ez müködik a másik a Beállitások de erre kattintva megjelenik egy konzolablak szerü feketeség de el is tünik…
                Az előzőekben irtál a gnome-packagekit-ról.

                Oks, te javítani tudod ha szerkeszted a gyorsindító elemeit, nekem sajnos újra kell csomagolni…. A gnome-packagekit-et holnap felrakom mert még lemaradt ahogy nézem

                Hozzászólás: webes divx #2197348
                admin
                Adminisztrátor
                  BlackPanther wrote:

                  Elindítod a „Gragfikus felület” beállítóprogramját

                  Azt pontosan hol tudom elínditani?

                  :))) Rendszerbeállítások alatt próbáltad?:)

                  Hozzászólás: Párduc kicsi gépre #2120860
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Látok a képeiden két kicsi hibát. A menü melletti két ikon nem látszik. Az egyik a böngésző a másik a beállítás. Ezek egyébként üzemelnek nálad? Illetve fenn van a gnome-icons csomagod?

                    Hozzászólás: webes divx #2197346
                    admin
                    Adminisztrátor
                      kisbetu wrote:
                      http://www.nvidia.com/object/unix.html

                      Nem feltétlen! Elindítod a „Gragfikus felület” beállítóprogramját és meg fogja kérdezni hogy akarod-e, ekkor igent választasz és megvárod amíg megcsinál mindent automatikusan. Ha ez sikeres (kírja ha nem) akkor reboot.

                      Ha valami nem sikerül akkor visszaáll az eredeti meghajtóra, nagyobb hiba esetén 1024×768-ra, mégnagyobb esetén konzolra…:))

                      Hozzászólás: Párduc kicsi gépre #2120858
                      admin
                      Adminisztrátor
                        vadkan wrote:
                        Amugy most is ver sok mai gépet a csatlakozók és egyéb kütyük tekintetében.Kicsit utána gugliztam és pl olyan lehetőség is van, hogy a floppymeghajtó helyére akár egy másik DVD meghajtót tehetünk be. Nem beszélve a felbontásról…A memória bővithető pl.

                        Abba gépbe egyszerre lehet 2 optikai meghajtó vagy akár dupla akku is. Minden fiókja opcionális, nekem van hozzá dokkolóm is:)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,051-1,060 / 49,394