admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Képhiba bejelentkezésnél #2196248
    admin
    Adminisztrátor
      linuxvirus wrote:
      Ha valaki tud segíteni a felvillanó képek eltüntetésében azt megköszönöm.

      Persze, maradj a nyílt forrású driver-nél. Próbaképpen az /etc/X11/xorg.conf-ban ott ahol Driver „nvidia”
      van, cseréld „nv”-re.

      Hozzászólás: blackPanther !flam! #2196227
      admin
      Adminisztrátor
        birno wrote:
        kisbetu wrote:
        Egyik kifogása az volt, hogy nem is ingyenes a linuksz, mert a letöltött iso-t ki kell írnia CD-re, az meg nincs ingyen…

        Ez fájt…

        Tulajdonképpen igaza van. Én is írtam CD-t (Grátisz-CD) anno. Hosszas levelezés után tudtam megértetni az emberrel, hogy ne küldjön nekem lemezeket mert nem fogom arra írni az ISO-t. De mindenáron rám akarta tukmálni, de aztán, ha nehezen is, de megértette, hogy a lemezt is ingye’ adom. Aztán beletörődött mert még csak meg sem köszönte miután megkapta.

        Hozzászólás: blackPanther !flam! #2196228
        admin
        Adminisztrátor
          birno wrote:
          kisbetu wrote:
          Egyik kifogása az volt, hogy nem is ingyenes a linuksz, mert a letöltött iso-t ki kell írnia CD-re, az meg nincs ingyen…

          Ez fájt…

          Tulajdonképpen igaza van. Én is írtam CD-t (Grátisz-CD) anno. Hosszas levelezés után tudtam megértetni az emberrel, hogy ne küldjön nekem lemezeket mert nem fogom arra írni az ISO-t. De mindenáron rám akarta tukmálni, de aztán, ha nehezen is, de megértette, hogy a lemezt is ingye’ adom. Aztán beletörődött mert még csak meg sem köszönte miután megkapta.

          Hozzászólás: Mit, hol, hogyan, merre? #2196173
          admin
          Adminisztrátor
            aerogarcia wrote:

            Talán azt kellene reprodukálni, hogy mit csináltál az appletekkel, mert más még nem jelezte ezt a problémát. Illetve nálam párhuzamosan, átlag 4 gépen fut a rendszer, de csak a kickoff-nál csinálja ezt. Azt azért leírhatnád, hogy a frissítéssel mi volt a gond?

            nekem semmi újraindítottam és fekete kurzor. 🙂

            Ez tipikus, nem ment fel minden csomag, Megközelítőleg 1000 frissítést kell felrakni…. Most megkértem vkit, hogy írja le, hogy hogyan csinálta. Remélem lesz hozzá kedve.

            aerogarcia wrote:

            Alapjában véve én sosem használtam az alkalmazást, de a leírtak alapján a következőket nézném meg:
            a fuse szervizből fut, fut-e? Alapból mennie kell (service fuse restart)
            a kernel modul be van-e töltve? ( lsmod | grep fuse )
            milyen a joga a fuse–nak? ( ls -l /dev/fuse )

            Aztán még megpróbálhatod root joggal futtatni, hátha bármilyen jogosultsági gondja van:
            kdesu acetoneiso
            Még tegnap megcsináltam az újabb változatát, nálam működik a csatolás két kattintással….Egyébként valaki kérdezett hasonlót már itt pár hete. Akkor utána néztem, hogy az ISO csatolásokhoz nekem ezt tűnt a legegyszerűbbnek: ftp://ftp.blackpanther.hu/blackPanther/OS/All/Devel/media1/kfuseiso-20090816-1bP.i586.rpm

            Telepítés után megjelenik a jobbklikkes menüben is..

            ok. utána nézek az egyszerűbb változatú programnak amit ajánlasz itt a linkbe. 🙂 Mp3 dolog is érdekelne ha nem muszály akkor nem szenvedek wineos cuccal, mindig jobb a gyári. 😉 Előre is köszi!

            A konverter, képpel:
            http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=305212#p305212

            Hozzászólás: Mit, hol, hogyan, merre? #2196174
            admin
            Adminisztrátor
              aerogarcia wrote:

              Talán azt kellene reprodukálni, hogy mit csináltál az appletekkel, mert más még nem jelezte ezt a problémát. Illetve nálam párhuzamosan, átlag 4 gépen fut a rendszer, de csak a kickoff-nál csinálja ezt. Azt azért leírhatnád, hogy a frissítéssel mi volt a gond?

              nekem semmi újraindítottam és fekete kurzor. 🙂

              Ez tipikus, nem ment fel minden csomag, Megközelítőleg 1000 frissítést kell felrakni…. Most megkértem vkit, hogy írja le, hogy hogyan csinálta. Remélem lesz hozzá kedve.

              aerogarcia wrote:

              Alapjában véve én sosem használtam az alkalmazást, de a leírtak alapján a következőket nézném meg:
              a fuse szervizből fut, fut-e? Alapból mennie kell (service fuse restart)
              a kernel modul be van-e töltve? ( lsmod | grep fuse )
              milyen a joga a fuse–nak? ( ls -l /dev/fuse )

              Aztán még megpróbálhatod root joggal futtatni, hátha bármilyen jogosultsági gondja van:
              kdesu acetoneiso
              Még tegnap megcsináltam az újabb változatát, nálam működik a csatolás két kattintással….Egyébként valaki kérdezett hasonlót már itt pár hete. Akkor utána néztem, hogy az ISO csatolásokhoz nekem ezt tűnt a legegyszerűbbnek: ftp://ftp.blackpanther.hu/blackPanther/OS/All/Devel/media1/kfuseiso-20090816-1bP.i586.rpm

              Telepítés után megjelenik a jobbklikkes menüben is..

              ok. utána nézek az egyszerűbb változatú programnak amit ajánlasz itt a linkbe. 🙂 Mp3 dolog is érdekelne ha nem muszály akkor nem szenvedek wineos cuccal, mindig jobb a gyári. 😉 Előre is köszi!

              A konverter, képpel:
              http://www.linuxforum.hu/http://newsite.linuxforum.hu/phpBB3/viewtopic.php?p=305212#p305212

              Hozzászólás: Legújabb, programok, csomagok #2191421
              admin
              Adminisztrátor

                EasyConvert – audio konvertálás pár kattintással….
                Kérlek teszteljétek a programot, hogy helyesen működik-e, illetve a telepíthetőségét is…

                ftp://ftp.blackpanther.hu/blackPanther/OS/All/Devel/testing/servicemenu-audio-convert-0.3.1.1-1bP.i586.rpm

                Hozzászólás: Legújabb, programok, csomagok #2191422
                admin
                Adminisztrátor

                  EasyConvert – audio konvertálás pár kattintással….
                  Kérlek teszteljétek a programot, hogy helyesen működik-e, illetve a telepíthetőségét is…

                  ftp://ftp.blackpanther.hu/blackPanther/OS/All/Devel/testing/servicemenu-audio-convert-0.3.1.1-1bP.i586.rpm

                  Hozzászólás: midnight commander viccelődik #2196284
                  admin
                  Adminisztrátor
                    kisbetu wrote:
                    borbi wrote:
                    Az öreg csinált egy

                    Na jó, de hol jött a képbe az öreg?

                    A nagy öreg? Most.

                    Olvastad a nyitó post-ot? Nem az én gépemről volt szó.

                    Hozzászólás: midnight commander viccelődik #2196285
                    admin
                    Adminisztrátor
                      kisbetu wrote:
                      borbi wrote:
                      Az öreg csinált egy

                      Na jó, de hol jött a képbe az öreg?

                      A nagy öreg? Most.

                      Olvastad a nyitó post-ot? Nem az én gépemről volt szó.

                      Hozzászólás: midnight commander viccelődik #2196280
                      admin
                      Adminisztrátor
                        uzsolt wrote:
                        😀

                        Akaratlanul is jókedvet csinálok én… 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 49,394