Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
uzsolt wrote:😀
Akaratlanul is jókedvet csinálok én… 🙂
Megoldódott, köszönöm mindenki segítségét. Az öreg csinált egy ~/bin/file nevű scriptet, és az lecserélte a rendszer file parancsát. Mielőtt megnyitsz valamit az mc megnézi a file-lal hogy mi az. Pfff. Én kérek elnézést.
Megoldódott, köszönöm mindenki segítségét. Az öreg csinált egy ~/bin/file nevű scriptet, és az lecserélte a rendszer file parancsát. Mielőtt megnyitsz valamit az mc megnézi a file-lal hogy mi az. Pfff. Én kérek elnézést.
Közben rákerestem abból a bizonyos szkriptből származó „Hello” szóra (többek közt ez olvasható ha valamit csinálni akarsz mc-vel) az egész /home könyvtárban, de semmi.
Közben rákerestem abból a bizonyos szkriptből származó „Hello” szóra (többek közt ez olvasható ha valamit csinálni akarsz mc-vel) az egész /home könyvtárban, de semmi.
aerogarcia wrote:Ui: valami eszembe jutott, ha a tálca magasságát átméretezed, akkor felvesz az új méretet a lancelot, mert újraszámolja a pozíciót
megtettem, de bejelentkezésnél megint lekicsinyíti. mind1. frissítéssel nem szenvedek, mert már 2szer is szétbarmoltam vele a rendszert. valószínűleg kick off lesz. Mindenesetre köszönöm.
Talán azt kellene reprodukálni, hogy mit csináltál az appletekkel, mert más még nem jelezte ezt a problémát. Illetve nálam párhuzamosan, átlag 4 gépen fut a rendszer, de csak a kickoff-nál csinálja ezt. Azt azért leírhatnád, hogy a frissítéssel mi volt a gond?
aerogarcia wrote:-Sikerült közbe feltennem az acetoneiso nevű programot, de nem enged semmit se felcsatolni. 🙂Code:Error, could not mount image.Solution:
a) did you activate fuse? go here and read part c http://www.acetoneiso.netsons.org/viewpage.php?page_id=4
b) maybe the image is a multisector image. Try converting it under Convert tab of the main gui.2 lemezkép file-al is probálkoztam. A link amit megad nem jön be sajnos. mi lehet a problémája, hol lehet konvertálni? 🙂
Alapjában véve én sosem használtam az alkalmazást, de a leírtak alapján a következőket nézném meg:
a fuse szervizből fut, fut-e? Alapból mennie kell (service fuse restart)
a kernel modul be van-e töltve? ( lsmod | grep fuse )
milyen a joga a fuse–nak? ( ls -l /dev/fuse )Aztán még megpróbálhatod root joggal futtatni, hátha bármilyen jogosultsági gondja van:
kdesu acetoneiso
Még tegnap megcsináltam az újabb változatát, nálam működik a csatolás két kattintással….Egyébként valaki kérdezett hasonlót már itt pár hete. Akkor utána néztem, hogy az ISO csatolásokhoz nekem ezt tűnt a legegyszerűbbnek: ftp://ftp.blackpanther.hu/blackPanther/OS/All/Devel/media1/kfuseiso-20090816-1bP.i586.rpmTelepítés után megjelenik a jobbklikkes menüben is..
aerogarcia wrote:más: mp3 konvertálókat nem vágom linuxba de 1 program hibátlanul működött nekem wine-al, szóval így ez is megoldódott.Erre is kérdeztem, hogy milyen jellegű kellene, mert van itt előttem egy olyasmi ami úgy működik mint a kfuseiso, jobbklikk az audio fájlon és arra konvertálja amire szeretnéd… Ha ez jó akkor becsomagolom és kirakom a testingbe
aerogarcia wrote:Ui: valami eszembe jutott, ha a tálca magasságát átméretezed, akkor felvesz az új méretet a lancelot, mert újraszámolja a pozíciót
megtettem, de bejelentkezésnél megint lekicsinyíti. mind1. frissítéssel nem szenvedek, mert már 2szer is szétbarmoltam vele a rendszert. valószínűleg kick off lesz. Mindenesetre köszönöm.
Talán azt kellene reprodukálni, hogy mit csináltál az appletekkel, mert más még nem jelezte ezt a problémát. Illetve nálam párhuzamosan, átlag 4 gépen fut a rendszer, de csak a kickoff-nál csinálja ezt. Azt azért leírhatnád, hogy a frissítéssel mi volt a gond?
aerogarcia wrote:-Sikerült közbe feltennem az acetoneiso nevű programot, de nem enged semmit se felcsatolni. 🙂Code:Error, could not mount image.Solution:
a) did you activate fuse? go here and read part c http://www.acetoneiso.netsons.org/viewpage.php?page_id=4
b) maybe the image is a multisector image. Try converting it under Convert tab of the main gui.2 lemezkép file-al is probálkoztam. A link amit megad nem jön be sajnos. mi lehet a problémája, hol lehet konvertálni? 🙂
Alapjában véve én sosem használtam az alkalmazást, de a leírtak alapján a következőket nézném meg:
a fuse szervizből fut, fut-e? Alapból mennie kell (service fuse restart)
a kernel modul be van-e töltve? ( lsmod | grep fuse )
milyen a joga a fuse–nak? ( ls -l /dev/fuse )Aztán még megpróbálhatod root joggal futtatni, hátha bármilyen jogosultsági gondja van:
kdesu acetoneiso
Még tegnap megcsináltam az újabb változatát, nálam működik a csatolás két kattintással….Egyébként valaki kérdezett hasonlót már itt pár hete. Akkor utána néztem, hogy az ISO csatolásokhoz nekem ezt tűnt a legegyszerűbbnek: ftp://ftp.blackpanther.hu/blackPanther/OS/All/Devel/media1/kfuseiso-20090816-1bP.i586.rpmTelepítés után megjelenik a jobbklikkes menüben is..
aerogarcia wrote:más: mp3 konvertálókat nem vágom linuxba de 1 program hibátlanul működött nekem wine-al, szóval így ez is megoldódott.Erre is kérdeztem, hogy milyen jellegű kellene, mert van itt előttem egy olyasmi ami úgy működik mint a kfuseiso, jobbklikk az audio fájlon és arra konvertálja amire szeretnéd… Ha ez jó akkor becsomagolom és kirakom a testingbe
A file (is) mondja hogy txt, de ha kiterjesztés szerint volna hozzárendelve egy külső program, akkor az gondolom törlődött volna a config file-okkal együtt (~/.mc).
A file (is) mondja hogy txt, de ha kiterjesztés szerint volna hozzárendelve egy külső program, akkor az gondolom törlődött volna a config file-okkal együtt (~/.mc).
Még egy fájl volna a .mc.menu a man alapján, de az nincs. És igen, minden szöveges és futtatható fájlnál ugyanaz a helyzet.
-
SzerzőBejegyzés