admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,361-1,370 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: midnight commander viccelődik #2196281
    admin
    Adminisztrátor
      uzsolt wrote:
      😀

      Akaratlanul is jókedvet csinálok én… 🙂

      Hozzászólás: midnight commander viccelődik #2196276
      admin
      Adminisztrátor

        Megoldódott, köszönöm mindenki segítségét. Az öreg csinált egy ~/bin/file nevű scriptet, és az lecserélte a rendszer file parancsát. Mielőtt megnyitsz valamit az mc megnézi a file-lal hogy mi az. Pfff. Én kérek elnézést.

        Hozzászólás: midnight commander viccelődik #2196277
        admin
        Adminisztrátor

          Megoldódott, köszönöm mindenki segítségét. Az öreg csinált egy ~/bin/file nevű scriptet, és az lecserélte a rendszer file parancsát. Mielőtt megnyitsz valamit az mc megnézi a file-lal hogy mi az. Pfff. Én kérek elnézést.

          Hozzászólás: midnight commander viccelődik #2196268
          admin
          Adminisztrátor

            Közben rákerestem abból a bizonyos szkriptből származó „Hello” szóra (többek közt ez olvasható ha valamit csinálni akarsz  mc-vel) az egész /home könyvtárban, de semmi. 

            Hozzászólás: midnight commander viccelődik #2196269
            admin
            Adminisztrátor

              Közben rákerestem abból a bizonyos szkriptből származó „Hello” szóra (többek közt ez olvasható ha valamit csinálni akarsz  mc-vel) az egész /home könyvtárban, de semmi. 

              Hozzászólás: Mit, hol, hogyan, merre? #2196169
              admin
              Adminisztrátor
                aerogarcia wrote:

                Ui: valami eszembe jutott, ha a tálca magasságát átméretezed, akkor felvesz az új méretet a lancelot, mert újraszámolja a pozíciót

                megtettem, de bejelentkezésnél megint lekicsinyíti. mind1. frissítéssel nem szenvedek, mert már 2szer is szétbarmoltam vele a rendszert. valószínűleg kick off lesz. Mindenesetre köszönöm.

                Talán azt kellene reprodukálni, hogy mit csináltál az appletekkel, mert más még nem jelezte ezt a problémát. Illetve nálam párhuzamosan, átlag 4 gépen fut a rendszer, de csak a kickoff-nál csinálja ezt. Azt azért leírhatnád, hogy a frissítéssel mi volt a gond?

                aerogarcia wrote:
                -Sikerült közbe feltennem az acetoneiso nevű programot, de nem enged semmit se felcsatolni. 🙂

                Code:
                Error, could not mount image.

                Solution:
                a) did you activate fuse? go here and read part c  http://www.acetoneiso.netsons.org/viewpage.php?page_id=4
                b) maybe the image is a multisector image. Try converting it under Convert tab of the main gui.

                2 lemezkép file-al is probálkoztam. A link amit megad nem jön be sajnos. mi lehet a problémája, hol lehet konvertálni? 🙂

                Alapjában véve én sosem használtam az alkalmazást, de a leírtak alapján a következőket nézném meg:
                a fuse szervizből fut, fut-e? Alapból mennie kell (service fuse restart)
                a kernel modul be van-e töltve? ( lsmod | grep fuse )
                milyen a joga a fuse–nak? ( ls -l /dev/fuse )

                Aztán még megpróbálhatod root joggal futtatni, hátha bármilyen jogosultsági gondja van:
                kdesu acetoneiso
                Még tegnap megcsináltam az újabb változatát, nálam működik a csatolás két kattintással….Egyébként valaki kérdezett hasonlót már itt pár hete. Akkor utána néztem, hogy az ISO csatolásokhoz nekem ezt tűnt a legegyszerűbbnek: ftp://ftp.blackpanther.hu/blackPanther/OS/All/Devel/media1/kfuseiso-20090816-1bP.i586.rpm

                Telepítés után megjelenik a jobbklikkes menüben is..

                aerogarcia wrote:
                más: mp3 konvertálókat nem vágom linuxba de 1 program hibátlanul működött nekem wine-al, szóval így ez is megoldódott.

                Erre is kérdeztem, hogy milyen jellegű kellene, mert van itt előttem egy olyasmi ami úgy működik mint a kfuseiso, jobbklikk az audio fájlon és arra konvertálja amire szeretnéd… Ha ez jó akkor becsomagolom és kirakom a testingbe

                Hozzászólás: Mit, hol, hogyan, merre? #2196170
                admin
                Adminisztrátor
                  aerogarcia wrote:

                  Ui: valami eszembe jutott, ha a tálca magasságát átméretezed, akkor felvesz az új méretet a lancelot, mert újraszámolja a pozíciót

                  megtettem, de bejelentkezésnél megint lekicsinyíti. mind1. frissítéssel nem szenvedek, mert már 2szer is szétbarmoltam vele a rendszert. valószínűleg kick off lesz. Mindenesetre köszönöm.

                  Talán azt kellene reprodukálni, hogy mit csináltál az appletekkel, mert más még nem jelezte ezt a problémát. Illetve nálam párhuzamosan, átlag 4 gépen fut a rendszer, de csak a kickoff-nál csinálja ezt. Azt azért leírhatnád, hogy a frissítéssel mi volt a gond?

                  aerogarcia wrote:
                  -Sikerült közbe feltennem az acetoneiso nevű programot, de nem enged semmit se felcsatolni. 🙂

                  Code:
                  Error, could not mount image.

                  Solution:
                  a) did you activate fuse? go here and read part c  http://www.acetoneiso.netsons.org/viewpage.php?page_id=4
                  b) maybe the image is a multisector image. Try converting it under Convert tab of the main gui.

                  2 lemezkép file-al is probálkoztam. A link amit megad nem jön be sajnos. mi lehet a problémája, hol lehet konvertálni? 🙂

                  Alapjában véve én sosem használtam az alkalmazást, de a leírtak alapján a következőket nézném meg:
                  a fuse szervizből fut, fut-e? Alapból mennie kell (service fuse restart)
                  a kernel modul be van-e töltve? ( lsmod | grep fuse )
                  milyen a joga a fuse–nak? ( ls -l /dev/fuse )

                  Aztán még megpróbálhatod root joggal futtatni, hátha bármilyen jogosultsági gondja van:
                  kdesu acetoneiso
                  Még tegnap megcsináltam az újabb változatát, nálam működik a csatolás két kattintással….Egyébként valaki kérdezett hasonlót már itt pár hete. Akkor utána néztem, hogy az ISO csatolásokhoz nekem ezt tűnt a legegyszerűbbnek: ftp://ftp.blackpanther.hu/blackPanther/OS/All/Devel/media1/kfuseiso-20090816-1bP.i586.rpm

                  Telepítés után megjelenik a jobbklikkes menüben is..

                  aerogarcia wrote:
                  más: mp3 konvertálókat nem vágom linuxba de 1 program hibátlanul működött nekem wine-al, szóval így ez is megoldódott.

                  Erre is kérdeztem, hogy milyen jellegű kellene, mert van itt előttem egy olyasmi ami úgy működik mint a kfuseiso, jobbklikk az audio fájlon és arra konvertálja amire szeretnéd… Ha ez jó akkor becsomagolom és kirakom a testingbe

                  Hozzászólás: midnight commander viccelődik #2196266
                  admin
                  Adminisztrátor

                    A file (is) mondja hogy txt, de ha kiterjesztés szerint volna hozzárendelve egy külső program, akkor az gondolom törlődött volna a config file-okkal együtt (~/.mc).

                    Hozzászólás: midnight commander viccelődik #2196267
                    admin
                    Adminisztrátor

                      A file (is) mondja hogy txt, de ha kiterjesztés szerint volna hozzárendelve egy külső program, akkor az gondolom törlődött volna a config file-okkal együtt (~/.mc).

                      Hozzászólás: midnight commander viccelődik #2196262
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Még egy fájl volna a .mc.menu a man alapján, de az nincs. És igen, minden szöveges és futtatható fájlnál ugyanaz a helyzet.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,361-1,370 / 49,394