Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hali!
én redhat 8-at használok,de a redhat 7.3 elsõ cd-jén volt egy gnorpm nevû progi ami ilyen feladatokat megtud oldani szerintem próbáld kivan ilyen a 8.0-ban is?
Biztos jo az smb.conf fajlod?
Masold mar ide azt a reszt !
Laci
NFS vagy SAMBA
Laci
Megoldódott, meg nem is:
Fel sikerült raknom, le kellett törölni a /usr/share/omf/file.roller könyvtárat, utánna sikerült befejezni a telepítést, DE minden gnome indításkor le kell raknom a paneleket és a desktopot, idióta zöld címsáv van minden ablak tetején, minden egyes ablak helyét elõször ki kell jelölni mielõtt lerakhatnám õket, itt valami nem perfekt!========================================================
#/bin/sh
echo „Internet megosztás indítása…”
# Kimenõ forgalom maszkolLugosy!
Linux alatt is vannak olyan problemak, amiket megoldhatsz egy exe lefuttatasaval, de ez tipikusan nem az.
Problemaid a kovetkezok miatt lehetnek:
1. A Mandrake ugyan felismeri a tv kartyat, de nem ismeri fel a rajta levo tunert, sot nekem meg a kartyan levo chipet se.
2. Ha nincs hang, az altalaban az elozo pontban irt gondok miatt van, vagy a mixeredben kell beallitani a hangerot.Lehetseges megoldasok:
1. Kiszereled a kartyat a gepbol, feljegyzed a tuner illetve a chip tipusat. Ezek utan kivalasztod a megfelelo beallitasokat, es beirod a
/etc/modules.conf-ba a kovetkezot:
=======================================================================
post-install bttv insmod tuner
post-remove bttv rmmod tuner
options bttv card=xx radio=0 # A radio 1 vagy 0 attol fuggoen, hogy van-e.
options tuner type=yy
=======================================================================
Az xx es az yy helyere a vegen mellekelt tablazatbol ird be a megfelelo szamot.Esetleg, ha nem lenne benne, akkor a /etc/modules-ba beirod: bttv
2.Remelem egyertelmu.Laci
kartyak
card=0 – *** UNKNOWN/GENERIC ***
card=1 – MIRO PCTV
card=2 – Hauppauge (bt848)
card=3 – STB
card=4 – Intel
card=5 – Diamond DTV2000
card=6 – AVerMedia TVPhone
card=7 – MATRIX-Vision MV-Delta
card=8 – FlyVideo II (Bt848) LR26
card=9 – IXMicro TurboTV
card=10 – Hauppauge (bt878)
card=11 – MIRO PCTV pro
card=12 – ADS Technologies Channel Surfer TV
card=13 – AVerMedia TVCapture 98
card=14 – Aimslab Video Highway Xtreme (VHX)
card=15 – Zoltrix TV-Max
card=16 – Pixelview PlayTV (bt878)
card=17 – Leadtek WinView 601
card=18 – AVEC Intercapture
card=19 – LifeView FlyKit w/o Tuner
card=20 – CEI Raffles Card
card=21 – Lucky Star Image World ConferenceTV
card=22 – Phoebe Tv Master + FM (CPH050)
card=23 – Modular Technology MM205 PCTV, bt878
card=24 – [many vendors] CPH05X/06X (bt878)
card=25 – Terratec/Vobis TV-Boostar
card=26 – Newer Hauppauge WinCam (bt878)
card=27 – MAXI TV Video PCI2
card=28 – Terratec TerraTV+
card=29 – Imagenation PXC200
card=30 – FlyVideo 98
card=31 – iProTV
card=32 – Intel Create and Share PCI
card=33 – Terratec TerraTValue
card=34 – Leadtek WinFast 2000
card=35 – Flyvideo 98 (LR50Q) / Chronos Video Shuttle II
card=36 – Flyvideo 98FM (LR50Q) / Typhoon TView TV/FM Tuner
card=37 – PixelView PlayTV pro
card=38 – TView99 CPH06X
card=39 – Pinnacle PCTV Studio/Rave
card=40 – STB2
card=41 – AVerMedia TVPhone 98
card=42 – ProVideo PV951
card=43 – Little OnAir TV
card=44 – Sigma TVII-FM
card=45 – MATRIX-Vision MV-Delta 2
card=46 – Zoltrix Genie TV/FM
card=47 – Terratec TV/Radio+
card=48 – Dynalink Magic TView
card=49 – GV-BCTV3
card=50 – Prolink PV-BT878P+4E / PixelView PlayTV PAK / Lenco MXTV-9578 CP
card=51 – Eagle Wireless Capricorn2 (bt878A)
card=52 – Pinnacle PCTV Studio Pro
card=53 – Typhoon TView RDS + FM Stereo / KNC1 TV Station RDS
card=54 – Lifetec LT 9415 TV (LR90 Rev.F)
card=55 – BESTBUY Easy TV (CPH031)
card=56 – FlyVideo ’98/FM
card=57 – GrandTec ‘Grand Video Capture’ (Bt848)
card=58 – Phoebe TV Master Only (No FM) CPH060
card=59 – TV Capturer (CPH03X)
card=60 – Modular Technology MM100PCTV
card=61 – AG Electronics GMV1
card=62 – BESTBUY Easy TV (bt878)
card=63 – ATI TV-Wonder
card=64 – ATI TV-Wonder VE
card=65 – FlyVideo 2000S
card=66 – Terratec TValueRadio
card=67 – GV-BCTV4/PCI
card=68 – 3Dfx VoodooTV FM (Euro), VoodooTV 200 (USA)
card=69 – Active Imaging AIMMS
card=70 – PV-BT878P+
card=71 – Flyvideo 98EZ (capture only)
card=72 – Prolink PV-BT878P+9B (PlayTV Pro rev.9B FM+NICAM)
card=73 – Sensoray 311
card=74 – RemoteVision MX (RV605)
card=75 – Powercolor MTV878/ MTV878R/ MTV878F
card=76 – Canopus WinDVR PCI (COMPAQ Presario 3524JP, 5112JP)
card=77 – GrandTec Multi Capture Card (Bt878)
card=78 – AOPEN VA1000tunerek
type=0 – Temic PAL (4002 FH5)
type=1 – Philips PAL_I
type=2 – Philips NTSC
type=3 – Philips SECAM
type=4 – NoTuner
type=5 – Philips PAL
type=6 – Temic NTSC (4032 FY5)
type=7 – Temic PAL_I (4062 FY5)
type=8 – Temic NTSC (4036 FY5)
type=9 – Alps HSBH1
type=10 – Alps TSBE1
type=11 – Alps TSBB5
type=12 – Alps TSBE5
type=13 – Alps TSBC5
type=14 – Temic PAL_BG (4006FH5)
type=15 – Alps TSCH6
type=16 – Temic PAL_DK (4016 FY5)
type=17 – Philips NTSC_M (MK2)
type=18 – Temic PAL_I (4066 FY5)
type=19 – Temic PAL* auto (4006 FN5)
type=20 – Temic PAL_BG (4009 FR5) or PAL_I (4069 FR5)
type=21 – Temic NTSC (4039 FR5)
type=22 – Temic PAL/SECAM multi (4046 FM5)
type=23 – Philips PAL_DK
type=24 – Philips PAL/SECAM multi (FQ1216ME)
type=25 – LG PAL_I+FM (TAPC-I001D)
type=26 – LG PAL_I (TAPC-I701D)
type=27 – LG NTSC+FM (TPI8NSR01F)
type=28 – LG PAL_BG+FM (TPI8PSB01D)
type=29 – LG PAL_BG (TPI8PSB11D)
type=30 – Temic PAL* auto + FM (4009 FN5)
type=31 – SHARP NTSC_JP (2U5JF5540)
type=32 – Samsung PAL TCPM9091PD27
type=33 – MT2032 universal
type=34 – Temic PAL_BG (4106 FH5)
type=35 – Temic PAL_DK/SECAM_L (4012 FY5)
type=36 – Temic NTSC (4136 FY5)
type=37 – LG PAL (newer TAPC series)Köszönöm,rájöttem hogy rosszul adtam meg a DNS címet!
Mûködik „gyors”most is ezzel lógok fenn!
SUSE,UHU nem probléma mindkettõn mûködik!
UHU-n a beállítások menüben be kell írni a DNS címet és a kiszolgálót,és rögtön teker!!
Az UHU ígéretes !
[email protected]Bocs hogy csak most írok de most kerultem netközelbe.
ADSL kapcsolatom van, axeleros. Az UHU a netre felcsatlakozik de a többi gép nem éri el a hálót
blaci: amit leírtál itt http://linuxforum.hu/modules.php?op=modloa…name=XForum&fil e=viewthread&tid=509 kipróbáltam, próbálgattam átírni de nem sikerült 🙁 El
Nálam az eth1 megy a netre és az eth0-án van a helyi háló.azóta sikerült megoldani?
mert most nemrég olvastam valamelyik magazinban ennek a megoldását, csak nekem kicsit bonyi volt…na látom megint feltaláltam a megoldhatatlan problémát, mert senki nem válaszol…. 🙁
-
SzerzőBejegyzés