Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Köszönöm!
Találtam egy mesa-t és le is szedtem: xmms-mesa-1.2.7-13mdk
Még mindig ugyanazt írja , mint az elõbb.
Ha meg lesz a telepítés entése, akkor a [email protected]-ra elküldhetnéd.Kipróbálom! 🙂 -nám
Persze, nagyon szívesen lemásolom – aztán meg lehet én is egy kicsit elragadtam magam az utóbbi üzenetben … szóval bocsi. Ha stimmelnek az ISO-k, akkor nem kell egyébként lemásolnom õket … van egy kis lemez ikon expert módban a képernyõ alsó felén install közben amikor a csomagok kiválasztásánál tart – ezzel lehet lementeni egy adott install konfigurációt. Nekem ez e negyedik reinstallom, amit azért csináltam, hogy kikísérletezzem végre, hogy milyen csomagok kiválasztásánál mûködik minden, amire nekem szükségem van. Ez egy elég gyenge pontja a linuxnak – tényleg nem lehet tudni, hogy egy adott progi miért fog nyavajogni (vagy nem nyavajogni, csak egyszerûen nem megy) késõbb. Például olyan ezoterikus hangzású packakre volt szükség sok progihoz (mozilla xft, gkrellm pluginuok, stb), mint: libpango1.0_0, libpango1.0_0-devel, libstdc++2.10, libstdc++2.10-devel, libstdc++5-devel. Ezek csak azok, amikrõl nem szólt egyetlen progi sem hogy kéne nekie, csak különbözõ fórumokról derült ki, hogy vagy kell, vagy kell hogy ne fagyjon, stb. Ráadásul ezek többsége angol nyelvû fórum, szóval elképzelésem sincs hogy egy kezdõ honnan deríthetné ki hogy épp ezek kellenek ha nem frekventál ilyen fórumokat.
Viszont, mint említettem, az nvidiadriver akad valamelyik mesa könyvtárral. Nézd meg a felrakott csomaglistádat.
Hello. Még ki is nyomtattam az utasításokat, de nme megy. Az alap szótárával nem megy eleve. Az ispell progi letöltését Red Hat alá ajánlották, az Aspell probléma miatt.
You should not include files directly
for the compilation of glibc now uses kernel header files
from working kernel version (as recommended These files are
glibc internal and may currently running kernel.
They should included via other system header files programs
should not directly include[asm/*.h] as well.”
To build kernel modules please do the o Have the kernel sources
installed o Make sure that the symbolic link /lib/modules/`uname -r`/build
the matching kernel source o Now copy /boot/vmlinuz.version.h /lib/modules/`uname
o When compiling,
make sure to use compiler option to use the correct -I/lib/modules/`uname
instead of -I/usr/include/linux” Please adjust the MakefileSzóval kb. ez a hiba, csak nem értem, így talán érthetõ lesz és már megoldás is születik rá…
Az elõbbi hozzászólásom kissé elkeseredetre sikerült, ezért elnézést kérek.
Smoketoomuch kérhetnék tõled egy olyan szívességet,hogy másold le nekem az install cd-id?
Smoketoomuch:
Hidd el nekem nem 8.2, hanem 9.0 van telepítve.De ez nem tudom hogy jut eszedbe?
A gcc 2.96 rajta van a 9.0 telepítõjén , installer-rel keress a gcc-knél rá!
Az installom full, nincs olyan alkalmazás ami ne lenne fennt.
Ja az mplayer például mûködik.
Megvannak az iso imagek, azt is leírtam, hogy a linuxforum ftp-jén lévõ mirror-ról szedtem le wincommanderrel.
Azt is elmondtam, hogy veled ellentétben én már 3-szor szedtem le , így összesen 9x700MB-ot tölöttem le, ja és ebbõl 1 garnitúra az fns-rõl volt.Azt is mondtam, hogy md5sum ellenõrzésre a létezõ összes ascII karktert kidobta.
Viszont az fns-rõl és a linuxforum -ról tölött iso-k bit-re megegyeznek.Ezért küldtem el a telepítésem menetét 2-vel feljebbi topic-ban , hogy látható legyen mi a hiba.
Azért köszi az igyekezetet, csak lesz valami…
a pppd file /etc/ppp/gprs-t beíyrtam egy terminálba…valami történt, de a neten ettõl nem vagyok fen…most mi van?
naggggggyon kezdõ linuxos vagyok
Na ezt ismét én követtem el. Hozzászoktam az auto loginhez, és elfelejtkeztem róla (mármint hogy újra be kell állítani) amikor lecseréltem a Mozilla 1.1-et az 1.0.1 XFT-re.
-
SzerzőBejegyzés