admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,031-48,040 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893727
    admin
    Adminisztrátor

      annyira hülye vagyok…..
      ez nekem is megvan én meg azt hittem , hogy ezt is konfigurálni, vagy fordítani kell……

      Hát azért a windows-ostól max a beállítási lehetõségek válastékában jobb, bár ezt sem jelentem ki bátran…..

      A XF86Configban hiába írtam át a sorokat, amiket írtak, nem lett twinview…ez lett volna a 2 megoldás

      Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893726
      admin
      Adminisztrátor

        ds:

        Nem tudnál véletlen egy linket ami rá mutatna a bin-re, mert a sourceforge-n kerestem de nem találom…..
        Meg persze a bin futtatására nem tudom mi a parancs.

        Elõre is köszi

        Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893724
        admin
        Adminisztrátor

          http://www.linuxhardware.org/article.pl?si…241&mode=thread

          Ezen a linken lévõ leírást olvasgatva, valami olyan van, hogy ha a XFree86Config-ot megfelelõen módosítjuk, akkor vagy dual vagy csak tv kimenetet kapunk.

          Ez így akkor talán a legegyszerûbb….

          Hozzászólás: UHU linux és a GPRS internet #1893852
          admin
          Adminisztrátor

            Hi!

            Olvasd el a fórumban a „Fõoldall ] Suse kezdõ ] SuSE 7.3 + GPRS inet pls help 🙁 ” témát!
            IMHO Neked is megoldást ad!

            Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893723
            admin
            Adminisztrátor

              már csal a tv-out-ot kellene aktiválnom valahogy……

              leszedtem azt a bizonyos drive-ot , leírásban ./configure majd cd src és az src könyvtárban make, ne ezt nem csinálja meg, és kellene másolnom a kedvenc bin könyvtáramba a leírás szerint, de nekem olyan meg még nincs.

              Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893722
              admin
              Adminisztrátor

                Vendég!

                Aki Redhat-ot használsz, imába foglalom a neved, ha elárulod! 🙂
                Köszönöm! Köszönöm! Köszönöm! Köszönöm! Köszönöm! Köszönöm! Köszönöm!

                és Mindnekinek aki itt volt velem a nehéz pillanatokba! Köszönöm!

                Smoketoomuch , Newman1, Csaba, Tigris és MINDENKI! Köszönöm!

                A gond tényleg a kernel install hiánya volt!
                Beállítások -]csomagoló-]installer-]kernel és kiválasztottam a kernel file-ok közül azokat amelyik nem doc és html a többit felraktam, lehet elég lett volna a kernel source is, de én már nem bízok semmit a véletlenre! 🙂

                Legközelebb felrakom a 3CD-t egyben 🙂 Már úgy sincs sok amit nem raktam még fel….:)

                Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893721
                admin
                Adminisztrátor

                  A fenébe, most másolom át az elmentett cuccokat lemezrõl, és az egyik fájl hibás – remélem hogy nem az, amelyiken a package selection van. Most el kell mennem, de este lehet átküldöm. Megjegyzés: én alapban kilõttem a Mozillát és a Galleont, mert ki akartam próbálni a Mozilla XFT-t – most is azt használom, és még a 777sms oldal is bejön rajta, alapban van benne flash plugin meg minden, úgyhogy ajánlom neked is hogy hagyd le a Mozilla csomagokat és telepítsd utólag a Mozilla XFT-t – majd leírom honnan tudod letölteni és mi kell hozzá. (kell hozzá 6 csomag, de mind RPM, MDK9-re készült, úgyhogy ezekkel nem lehet gond: a legújabb freetype + devel, fontconf +devel, és maga az XFT engine + devel)

                  Hozzászólás: OpenOffice és helyesírásellenõrzés #1894219
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Na megoldódott. A magyart még nem raktam fel – de eleve az volt hogy a default angollal sem mûködött. Lezsedtem elõször az OO-t (külön kellett a könyvtárakat is), letöröltem mindent ami ezzel kapcsolatos (a home+share könyvtárakból mindent), leszedtem a KOffice-t is plusz a nyelvi modulokat. Utánna újrafeltettem, nem a MDK cédérõl, hanem egy letöltött verziót, és elsõre mûxik minden. Nem elõször jártam így (RedHat alatt is ugyanez volt) úgyhogy elképzelhetõ hogy akadt valamivel – mondjuk a Koffice-el feltelepülõ szótármodullal? Elképzelésem sincs hogy mi lehetett a gond.

                    Hozzászólás: Nvidia & Mandrake 9.0 #1893720
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Hello!

                      Igaz nekem RH7.3-van 1 tnt2m64-es kártyával, de a driver ugyanaz. A hibaüzenet amit irtál akkor jelentkezik (nálam) ha a kernel forrás nincs fent. Vagy nem az van fent amelyik kernel éppen fut. Ha jol értem te nem fordítottál kernelt (mármint linux kernel nem nv-kernel-t) igy a mandrake cd-rol telepített kernel-source-akármi.rpm -nek jónak kell lennie.

                      Hozzászólás: SuSE Linux #1894052
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Sajna Suse-t csak warezban találhatsz, meg monjuk a kazaa-n.

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,031-48,040 / 49,394