Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
annyira hülye vagyok…..
ez nekem is megvan én meg azt hittem , hogy ezt is konfigurálni, vagy fordítani kell……Hát azért a windows-ostól max a beállítási lehetõségek válastékában jobb, bár ezt sem jelentem ki bátran…..
A XF86Configban hiába írtam át a sorokat, amiket írtak, nem lett twinview…ez lett volna a 2 megoldás
ds:
Nem tudnál véletlen egy linket ami rá mutatna a bin-re, mert a sourceforge-n kerestem de nem találom…..
Meg persze a bin futtatására nem tudom mi a parancs.Elõre is köszi
http://www.linuxhardware.org/article.pl?si…241&mode=thread
Ezen a linken lévõ leírást olvasgatva, valami olyan van, hogy ha a XFree86Config-ot megfelelõen módosítjuk, akkor vagy dual vagy csak tv kimenetet kapunk.
Ez így akkor talán a legegyszerûbb….
Hi!
Olvasd el a fórumban a „Fõoldall ] Suse kezdõ ] SuSE 7.3 + GPRS inet pls help 🙁 ” témát!
IMHO Neked is megoldást ad!már csal a tv-out-ot kellene aktiválnom valahogy……
leszedtem azt a bizonyos drive-ot , leírásban ./configure majd cd src és az src könyvtárban make, ne ezt nem csinálja meg, és kellene másolnom a kedvenc bin könyvtáramba a leírás szerint, de nekem olyan meg még nincs.
Vendég!
Aki Redhat-ot használsz, imába foglalom a neved, ha elárulod! 🙂
Köszönöm! Köszönöm! Köszönöm! Köszönöm! Köszönöm! Köszönöm! Köszönöm!és Mindnekinek aki itt volt velem a nehéz pillanatokba! Köszönöm!
Smoketoomuch , Newman1, Csaba, Tigris és MINDENKI! Köszönöm!
A gond tényleg a kernel install hiánya volt!
Beállítások -]csomagoló-]installer-]kernel és kiválasztottam a kernel file-ok közül azokat amelyik nem doc és html a többit felraktam, lehet elég lett volna a kernel source is, de én már nem bízok semmit a véletlenre! 🙂Legközelebb felrakom a 3CD-t egyben 🙂 Már úgy sincs sok amit nem raktam még fel….:)
A fenébe, most másolom át az elmentett cuccokat lemezrõl, és az egyik fájl hibás – remélem hogy nem az, amelyiken a package selection van. Most el kell mennem, de este lehet átküldöm. Megjegyzés: én alapban kilõttem a Mozillát és a Galleont, mert ki akartam próbálni a Mozilla XFT-t – most is azt használom, és még a 777sms oldal is bejön rajta, alapban van benne flash plugin meg minden, úgyhogy ajánlom neked is hogy hagyd le a Mozilla csomagokat és telepítsd utólag a Mozilla XFT-t – majd leírom honnan tudod letölteni és mi kell hozzá. (kell hozzá 6 csomag, de mind RPM, MDK9-re készült, úgyhogy ezekkel nem lehet gond: a legújabb freetype + devel, fontconf +devel, és maga az XFT engine + devel)
Na megoldódott. A magyart még nem raktam fel – de eleve az volt hogy a default angollal sem mûködött. Lezsedtem elõször az OO-t (külön kellett a könyvtárakat is), letöröltem mindent ami ezzel kapcsolatos (a home+share könyvtárakból mindent), leszedtem a KOffice-t is plusz a nyelvi modulokat. Utánna újrafeltettem, nem a MDK cédérõl, hanem egy letöltött verziót, és elsõre mûxik minden. Nem elõször jártam így (RedHat alatt is ugyanez volt) úgyhogy elképzelhetõ hogy akadt valamivel – mondjuk a Koffice-el feltelepülõ szótármodullal? Elképzelésem sincs hogy mi lehetett a gond.
Hello!
Igaz nekem RH7.3-van 1 tnt2m64-es kártyával, de a driver ugyanaz. A hibaüzenet amit irtál akkor jelentkezik (nálam) ha a kernel forrás nincs fent. Vagy nem az van fent amelyik kernel éppen fut. Ha jol értem te nem fordítottál kernelt (mármint linux kernel nem nv-kernel-t) igy a mandrake cd-rol telepített kernel-source-akármi.rpm -nek jónak kell lennie.
Sajna Suse-t csak warezban találhatsz, meg monjuk a kazaa-n.
-
SzerzőBejegyzés