admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,061-48,070 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nyomtatás nem megy.. #1894141
    admin
    Adminisztrátor

      Az én hpdj 400-asom sem megy… 🙁
      Bocsika az offtopicért..
      Szerintem amugy az UHU-val gondok vannak a nyomtatás terén, mert már sok helyrõl hallok ezzel kapcsolatban problémát…
      Mellesleg én már több, mint 1 hónapja használom… és nagyon tetszik..

      Hozzászólás: SuSE 7.3 – Kylix #1893770
      admin
      Adminisztrátor

        Terminálba beírod: kylix, akkor sem müxik?
        Egyébkén tudtommal az open edition van benne, asszem a 2-es, aminek a 3-ad verzióját le lehet tölteni a borlandtól.

        Hozzászólás: Mit kell csinálni a krix -es csomagokkal??? #1894197
        admin
        Adminisztrátor

          Hi!

          Ujabb kérdés:

          Ezt irta krix az icewm -re:

          Ha icewm -et akarsz indítani akkor a felhasználód könyvtárában (pl /home/krics) létre kell hoznod egy .xinitrc -t vagy a régibe beleírni egy olyan sort hogy : /usr/X11R6/bin/icewm

          – hát ezt megcsináltam persze az icewm helyén wmaker van.

          Ezáltal ha startx-et beírod userként akkor az icewm fog elindulni mint default window manager 🙂
          Mit ért ezalatt hogy a startx-et userként beirni??? és hová a bejelentkezéshez?

          Tiko

          Hozzászólás: Mit kell csinálni a krix -es csomagokkal??? #1894196
          admin
          Adminisztrátor

            Igen igy már jó, csak a végén:

            /packages_unoff . . ez a helyes (a vegen: szokoz pont szokoz pont) van.

            köszi, most már csak meg kell próbálni beizzítani a wmakert.
            Remélem az egyszerübb lesz, ez sem bonyolult csak az a két pont . .
            🙂

            Hozzászólás: Mit kell csinálni a krix -es csomagokkal??? #1894195
            admin
            Adminisztrátor

              Gondoltam!

              Ezek szerint nem latszott jol, mert az uzenetkuldo alahuzta a sort.

              most csak a veget irom, mert ott van a hiba
              /packages unoff/ ez van most
              /packages_unoff . . ez a helyes (a vegen: szokoz pont pont)

              Igy mar mennie kell

              Laci

              Hozzászólás: Mit kell csinálni a krix -es csomagokkal??? #1894194
              admin
              Adminisztrátor

                Nemtom..
                de blaci-mál mintha lett volna két pont is a link után

                Hozzászólás: Mit kell csinálni a krix -es csomagokkal??? #1894193
                admin
                Adminisztrátor

                  Ez van benne:

                  deb ftp://ftp.linuxforum.hu/uhulinux/packages unoff/

                  Tiko

                  Hozzászólás: Mit kell csinálni a krix -es csomagokkal??? #1894192
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Valamit elirtal a /etc/apt/sources.list fajlban!

                    El tudod kuldeni a tartalmat?

                    Laci

                    Hozzászólás: Mit kell csinálni a krix -es csomagokkal??? #1894191
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Hi!

                      Hát kész.
                      Lehet hogy feladom. 🙁
                      Minden ugy csinálok ahogy irtad, és még sem jó.

                      Itt a terminál ablakom tartalma, hátha ez segit.

                      Bocs egy kicsit hosszú lesz.

                      [zsolti:~]$ su
                      Password:
                      [root:/home/zsolti]$ apt-get update
                      Get:1 ftp://ftp.linuxforum.hu unoff/ Packages
                      Err ftp://ftp.linuxforum.hu unoff/ Packages
                      Unable to fetch file, server said ‘/uhulinux/packages/unoff/Packages.gz: No such file or directory ‘
                      Get:2 ftp://ftp.linuxforum.hu unoff/ Release
                      Ign ftp://ftp.linuxforum.hu unoff/ Release
                      Failed to fetch ftp://ftp.linuxforum.hu/uhulinux/packages…/unoff/Packages Unable to fetch file, server said ‘/uhulinux/packages/unoff/Packages.gz: No such file or directory ‘
                      Reading Package Lists… Done
                      Building Dependency Tree… Done
                      W: Couldn’t stat source package list ftp://ftp.linuxforum.hu unoff/ Packages (/var/state/apt/lists/ftp.linuxforum.hu_uhulinux_packages_unoff_Packages) – stat (2 No such file or directory)
                      W: You may want to run apt-get update to correct these problems
                      E: Some index files failed to download, they have been ignored, or old ones used instead.
                      [root:/home/zsolti]$ apt-get install wmaker
                      Reading Package Lists… Done
                      Building Dependency Tree… Done
                      W: Couldn’t stat source package list ftp://ftp.linuxforum.hu unoff/ Packages (/var/state/apt/lists/ftp.linuxforum.hu_uhulinux_packages_unoff_Packages) – stat (2 No such file or directory)
                      W: You may want to run apt-get update to correct these problems
                      E: Couldn’t find package wmaker
                      [root:/home/zsolti]$ apt-get install wmaker 0.80.1-1 i386.deb
                      Reading Package Lists… Done
                      Building Dependency Tree… Done
                      W: Couldn’t stat source package list ftp://ftp.linuxforum.hu unoff/ Packages (/var/state/apt/lists/ftp.linuxforum.hu_uhulinux_packages_unoff_Packages) – stat (2 No such file or directory)
                      W: You may want to run apt-get update to correct these problems
                      E: Couldn’t find package wmaker
                      [root:/home/zsolti]$ apt-get install wmaker_0.80.1-1_i386.deb
                      Reading Package Lists… Done
                      Building Dependency Tree… Done
                      W: Couldn’t stat source package list ftp://ftp.linuxforum.hu unoff/ Packages (/var/state/apt/lists/ftp.linuxforum.hu_uhulinux_packages_unoff_Packages) – stat (2 No such file or directory)
                      W: You may want to run apt-get update to correct these problems
                      E: Couldn’t find package wmaker_0.80.1-1_i386.deb
                      [root:/home/zsolti]$

                      szerinted mi a gond???
                      Fel tudta ezt telepíteni már valaki egyátalán?

                      köszi:Tiko

                      Hozzászólás: Games #1894202
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Nalam sem indult el. Valami libc -s hibakat adott. Lehet, hogy frissiteni kellene. (2.2.5-13)
                        Csaba

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,061-48,070 / 49,394