admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,071-48,080 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mit kell csinálni a krix -es csomagokkal??? #1894190
    admin
    Adminisztrátor

      Szia!

      Amit irtam, egyreszt csak ugy mukodik, ha folyamatosan a neten vagy,
      masreszt a csomagnev helyere csak a wmaker kell.
      Tehat apt-get install wmaker
      Termeszetesen ezt is root-kent kell csinalni.
      Esetleg megprobalhatod bemasolni a letoltott csomagokat a /var/cache/apt/packages konyvtarba, akkor lehet, hogy nem tolti le meg egyszer.

      Udv Laci

      Hozzászólás: Mit kell csinálni a krix -es csomagokkal??? #1894189
      admin
      Adminisztrátor

        Hi!

        Félsiker.
        Az apt-get update már mûködik, de a csomagnévvel lehet valami gond.
        Ez a válasz: Couldn’t find package wmaker_0.80.1-1_i386.deb
        Pedig ott van, többször is megnéztem.
        ???

        Tiko

        Hozzászólás: Nincs hang #1894171
        admin
        Adminisztrátor

          igen mit parameterezzek át?
          ill megy a magyar nyelv csak az alt gr cuccok nem mennek ????

          Hozzászólás: Mit kell csinálni a krix -es csomagokkal??? #1894188
          admin
          Adminisztrátor

            Talan probald meg root-kent :))))))

            terminal
            su
            rootjelszo
            mcedit /etc/apt/sources.list

            Laci

            Hozzászólás: Mit kell csinálni a krix -es csomagokkal??? #1894187
            admin
            Adminisztrátor

              Hi!

              Megprobáltam amit a 2. megoldásra irtál de valamiért nem lehet elmenteni.
              Szerinted? 🙁

              Tiko

              Hozzászólás: redhat 8.0 +ékezetes betük #1894034
              admin
              Adminisztrátor

                Udv!

                Feltettem en is, es pofon egyszeru a magyaritas rendbetetele.

                rootkent editalod a /etc/sysconfig/i18n fajlt
                az elso sorban a LANG=”hu_HU.UTF-8″ bol kitorlod az .UTF-8 -at.
                Ha ujrainditod a rendszert, az xchat is helyrejon.

                Na jo magyaritast :)) Laci

                Hozzászólás: Mit kell csinálni a krix -es csomagokkal??? #1894186
                admin
                Adminisztrátor

                  Hi!

                  1. dpkg -l csomagnev

                  2. Beirod a /etc/apt/sources.list-be
                  deb ftp://ftp.linuxforum.hu/uhulinux/packages_unoff . .
                  Ezutan apt-get update
                  Majd apt-get install csomagnev

                  Megjegyzem, a 2. megoldas jobb, mert ha a csomagnak szuksege van masikra, akkor azt is felteszi.

                  Laci

                  Hozzászólás: SuSE 7.3 – Kylix #1893769
                  admin
                  Adminisztrátor
                    Hozzászólás: Mandrake 9.0 telepítés és hibái… #1894117
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Szia!

                      Tudom, hogy mûködnie kellene windows alól indítva a telepítõt, meg össze kellene nyomnia a windowsos partíciót, de ha tudtad, hogy bizonytalan, akkor miért csináltad úgy a véglegest? A teszttel egyetértek.

                      Azt nem teljesen értem, hogy csak bizonyos partíciókra tudsz mountolni. Ezt egyrészt buherálni lehet a control centerben, hogy milyen partícióknak mi legyen a mount pointja, stb.., amásik, hogy egyszerûen be lehet állítani kézzel az /etrc/fstab-ban is.

                      A másik, hogy ha jól tudom, akkor Mplayer vagy nvidia vagy vmi hasonló, ami miatt telepítettél ennyiszer, ami nem feltétlenül a Mandrake számlájára írható. A másik, hogy nekem nem meggyõzõdésem, hogy újra kellett volna egyáltalán egyszer is telepíteni, bár elképzelhetõ.

                      Szóval én nem hiszem, hogy helyes lenne a hasonlatod, de ha gondolod próbáld ki a debiant, az egy kitûnõ rendszer, csak ne csodálkozz, ha esetleg már a csomagok válogatásánál nehézségekbe ütközöl (a dselect jó program, csak hát úgy jó, mint a vi, tudni kell használni), és esetleg egy grafikus felület konfigurálásához sokszorta több ismeretre van szükség, mint a Mandrakenél.

                      A Mandrake9.0-el nekem is vannak elégedetlenségeim, de várom a 9.1-est és ha ott nem kerül kijavításra, akkor fogom közzé tenni.

                      Szóval visszatérve a problémádra:
                      1. /etc/fstab v. Control Center, ha elekadsz dobd fel ide az fstabodat
                      2. Ha window$t telepítenél és nem adnál neki helyet a diszkeden szerinted mit szólna? Szóval tessék megfelelõ partícionálással telepíteni a linuxot. Emellet tesztelni lehet, sõt érdemes, sõt kell, de ne az legyen a végleges rendszered.

                      Nem vagyok Mandrake fan, de én is ezt használom, mert nekem eddig néhány disztrib kipróbálása után nagyon bejött. Szóval csak biztatni tudlak, hogy továbbra is Mandrake, de ha neked egy másik disztro jobban bejön, akkor nosza rajta! Különben is ki kell próbálni egy párat, hogy az embernek fogalma legyen, hogy mi a közös és mi a különbség. Szerintem a linux az linux, és bizonyos disztrokban kapsz több-kevesebb installálási és konfigurálási segítséget.

                      admin
                      Adminisztrátor

                        A ppp-dialer.cb script 😛
                        ==============
                        TIMEOUT 120
                        ABORT „nBUSYr”
                        ABORT „nNO CARRIERr”
                        ABORT „nNO ANSWERr”
                        #”” ATZ [–ezt a sort,
                        #RING ATA [–meg ezt ki kellett szedni.
                        CONNECT dc

                        😎

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,071-48,080 / 49,394