Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szia!
Amit irtam, egyreszt csak ugy mukodik, ha folyamatosan a neten vagy,
masreszt a csomagnev helyere csak a wmaker kell.
Tehat apt-get install wmaker
Termeszetesen ezt is root-kent kell csinalni.
Esetleg megprobalhatod bemasolni a letoltott csomagokat a /var/cache/apt/packages konyvtarba, akkor lehet, hogy nem tolti le meg egyszer.Udv Laci
Hi!
Félsiker.
Az apt-get update már mûködik, de a csomagnévvel lehet valami gond.
Ez a válasz: Couldn’t find package wmaker_0.80.1-1_i386.deb
Pedig ott van, többször is megnéztem.
???Tiko
igen mit parameterezzek át?
ill megy a magyar nyelv csak az alt gr cuccok nem mennek ????Talan probald meg root-kent :))))))
terminal
su
rootjelszo
mcedit /etc/apt/sources.listLaci
Hi!
Megprobáltam amit a 2. megoldásra irtál de valamiért nem lehet elmenteni.
Szerinted? 🙁Tiko
Udv!
Feltettem en is, es pofon egyszeru a magyaritas rendbetetele.
rootkent editalod a /etc/sysconfig/i18n fajlt
az elso sorban a LANG=”hu_HU.UTF-8″ bol kitorlod az .UTF-8 -at.
Ha ujrainditod a rendszert, az xchat is helyrejon.Na jo magyaritast :)) Laci
Hi!
1. dpkg -l csomagnev
2. Beirod a /etc/apt/sources.list-be
deb ftp://ftp.linuxforum.hu/uhulinux/packages_unoff . .
Ezutan apt-get update
Majd apt-get install csomagnevMegjegyzem, a 2. megoldas jobb, mert ha a csomagnak szuksege van masikra, akkor azt is felteszi.
Laci
Szia!
Tudom, hogy mûködnie kellene windows alól indítva a telepítõt, meg össze kellene nyomnia a windowsos partíciót, de ha tudtad, hogy bizonytalan, akkor miért csináltad úgy a véglegest? A teszttel egyetértek.
Azt nem teljesen értem, hogy csak bizonyos partíciókra tudsz mountolni. Ezt egyrészt buherálni lehet a control centerben, hogy milyen partícióknak mi legyen a mount pointja, stb.., amásik, hogy egyszerûen be lehet állítani kézzel az /etrc/fstab-ban is.
A másik, hogy ha jól tudom, akkor Mplayer vagy nvidia vagy vmi hasonló, ami miatt telepítettél ennyiszer, ami nem feltétlenül a Mandrake számlájára írható. A másik, hogy nekem nem meggyõzõdésem, hogy újra kellett volna egyáltalán egyszer is telepíteni, bár elképzelhetõ.
Szóval én nem hiszem, hogy helyes lenne a hasonlatod, de ha gondolod próbáld ki a debiant, az egy kitûnõ rendszer, csak ne csodálkozz, ha esetleg már a csomagok válogatásánál nehézségekbe ütközöl (a dselect jó program, csak hát úgy jó, mint a vi, tudni kell használni), és esetleg egy grafikus felület konfigurálásához sokszorta több ismeretre van szükség, mint a Mandrakenél.
A Mandrake9.0-el nekem is vannak elégedetlenségeim, de várom a 9.1-est és ha ott nem kerül kijavításra, akkor fogom közzé tenni.
Szóval visszatérve a problémádra:
1. /etc/fstab v. Control Center, ha elekadsz dobd fel ide az fstabodat
2. Ha window$t telepítenél és nem adnál neki helyet a diszkeden szerinted mit szólna? Szóval tessék megfelelõ partícionálással telepíteni a linuxot. Emellet tesztelni lehet, sõt érdemes, sõt kell, de ne az legyen a végleges rendszered.Nem vagyok Mandrake fan, de én is ezt használom, mert nekem eddig néhány disztrib kipróbálása után nagyon bejött. Szóval csak biztatni tudlak, hogy továbbra is Mandrake, de ha neked egy másik disztro jobban bejön, akkor nosza rajta! Különben is ki kell próbálni egy párat, hogy az embernek fogalma legyen, hogy mi a közös és mi a különbség. Szerintem a linux az linux, és bizonyos disztrokban kapsz több-kevesebb installálási és konfigurálási segítséget.
A ppp-dialer.cb script 😛
==============
TIMEOUT 120
ABORT „nBUSYr”
ABORT „nNO CARRIERr”
ABORT „nNO ANSWERr”
#”” ATZ [–ezt a sort,
#RING ATA [–meg ezt ki kellett szedni.
CONNECT dc😎
-
SzerzőBejegyzés