admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,501-48,510 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Miért nem vinfos? #1893467
    admin
    Adminisztrátor

      Hali!

      A legfontosabb: Integrált rendszer, csak egyben létezik és mûködik. Ezért tohonya. Ha vhol vmi gond van, akkor minimális az esély a probléma újratelepítés nélküli megoldására.

      Konkrét tervezési hibák:
      1. registry
      2. system könyvtár

      Ad 1. „A legnagyobb kurv@”. Mindenki azt firkál bele, amit akar, azt töröl, amit akar, az egész egy ellenõrizetlen szemetelés. Eredménye: sok program telepítése után a gép lelassul, bizonytalanul mûködik, érthetelen jelenségeket produkál, a jó Isten se fejti meg, hogy mi baja van.
      Ad 2. „A 2. legnagyobb kurv@”. (A sorrenden lehet vitatkozni. 😀 ) Minden program, amelyik feltelepül bedobál ide néhány dll-t, na meg használ egy párat. Esetleg felülír korábbi verziójút, amitõl majd egy másik program nem mûködik. Esetleg, ha uninstallálsz egy prgramot, akkor megkérdezi, hogy mondjuk a dbghelp.dll kell-e még neked. Na kösz.

      Azt hiszem az üzletpolitikát kár említeni.

      Hozzászólás: Mandrake 9..0 full mikor/vélemények #1892721
      admin
      Adminisztrátor

        Tegnap éjszaka feltettem az MDK 9-et.
        No szép lett, de még mindig benne van az a hiba, ami 2 hangkártyánál jelentkezik nálam, vagyis: /dev/dsp-vel nem tudok az alapértelmezett hangkártyára hivatkozni, kell neki a szám, hogy dsp0 vagy dsp1. Ez UHU-ban és Suse 7.3-ban nem így volt, ott vajon hogy tudták megoldani? /dev/dsp-re azt írja ki, hogy az eszköz nem megfelelõ (holott létezik ilyen, hogy /dev/dsp, csakhogy nem foglalkozik vele)
        nVidia drivert én forrásból húztam, nem rpm-bõl, és szépen megy.

        admin
        Adminisztrátor

          Slackware Linux-ot használok!
          Na, akkor othon még próbálkozok, aztán majd írok, hogy mire jutottam. 😉

          admin
          Adminisztrátor

            Bocs, baromsagot irtam az elobb, most latom, hogy Te is visszahivassal probalkozol.
            Meg az options file tartalmat nezd at, probald meg beirni a kulonbsegeket, az enyembol.
            Nekem woody alatt siman megy.
            Bar emlekszem, pl mandrake alatt nem igazan tudtam osszehozni a dolgot.

            Laci

            admin
            Adminisztrátor

              Szia!

              Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: peer will call: 654321
              !!!!!!Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: sent [LCP TermReq id=0x2 „Call me back, please”]
              Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: rcvd [LCP TermAck id=0x2]

              Szerintem itt van a gaz, ez valamiert visszahivast ker [LCP TermReq id=0x2 „Call me back, please”]
              de nem igazan latom, hogy miert.
              Az a helyzet, hogy en csak visszahivassal probaltam, ugy mukodott.
              De majd megnezem meg otthonrol.

              Udv Laci

              Ui: Milyen linuxon dolgozol?

              admin
              Adminisztrátor

                Megcsináltam a callbackhez szükséges scripteket, de valami hiba még mindig van. :casstet:

                chap-secrets
                ========
                # MS-CHAP authentication file: /etc/ppp/chap-secrets
                # This file should have a permission of 600.
                # ~# chmod 600 /etc/ppp/chap-secrets
                # Username RemoteHost Password
                nevem gepem jelszo
                gepem nevem jelszo

                options
                =====
                connect ‘/usr/sbin/chat -v -f /etc/ppp/ppp-dialer’
                name nevem
                remotename gepem
                lock
                debug
                modem
                crtscts
                /dev/ttyS0
                115200
                noipdefault
                defaultroute
                #callback 654321
                #bsdcomp 15
                -detach
                receive-all

                ppp-dialer
                ========
                TIMEOUT 120
                ABORT „nBUSYr”
                ABORT „nNO CARRIERr”
                ABORT „nNO ANSWERr”
                „” ATZ
                OK-AT-OK ATDT123456
                CONNECT dc
                #RING ATA

                ppp-on
                =====
                #!/bin/bash
                # Let us call the Windows NT 4.0 Server
                pppd /dev/ttyS0 115200 file „/etc/ppp/options” callback 654321

                /var/log/debug
                ==========
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: sent [LCP ConfReq id=0x1 [asyncmap 0x0] [callback CBCP] [magic 0xdb13ef19] [pcomp] [accomp]]
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: rcvd [LCP ConfReq id=0x0 [asyncmap 0x0] [auth chap m$oft] [magic 0x6563] [pcomp] [accomp]]
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: sent [LCP ConfAck id=0x0 [asyncmap 0x0] [auth chap m$oft] [magic 0x6563] [pcomp] [accomp]]
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: rcvd [LCP ConfAck id=0x1 [asyncmap 0x0] [callback CBCP] [magic 0xdb13ef19] [pcomp] [accomp]]
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: cbcp_lowerup
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: want: 14
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: rcvd [CHAP Challenge id=0x19 [a03a9e39d13202b5], name = „”]
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: sent [CHAP Response id=0x19 [0000000000000000000000000000000000000000000000005ead8059876912f96a8b94a9e697e21287f5f4e8c6781d5001], name = „nevem”]
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: rcvd [CHAP Success id=0x19 „”]
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: cbcp_open
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: rcvd [CBCP Request id=0x1 [ NoCallback] 02 05 00 01 00]
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: length: 7
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: no callback allowed
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: length: 5
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: user callback allowed
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: cbcp_resp cb_type=6
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: cbcp_resp CONF_USER
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: sent [CBCP Response id=0x1 [ UserDefined delay = 5 number = 654321]] 33 31 31 31 36 35 00
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: rcvd [CBCP Ack id=0x1 [ UserDefined delay = 5 number = 654321]] 33 31 31 31 36 35 00
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: peer will call: 654321
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: sent [LCP TermReq id=0x2 „Call me back, please”]
                Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: rcvd [LCP TermAck id=0x2]


                Amikor elindítom a ppp-on filet, akkor szépen betárcsáz, aztán bontja is a vonalat, de szerintem a modemem nem várja a hívást a másik géptõl. Ezzel a #RING ATA-val nem kell valamit kezdeni?

                Hozzászólás: nem t’om telepíteni az UHU-t #1893426
                admin
                Adminisztrátor

                  Mi a csudának a swap egyáltalán?? 😀 Csak a helyet foglalja, találjunk ki valami újat… 😉

                  Hozzászólás: UHU – OpenOffice.org – HELP!!! #1893382
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Köszönöm, hogy utánanéztél!
                    Majd még próbálkozom…

                    Hozzászólás: Win32 emulator #1893418
                    admin
                    Adminisztrátor

                      rpm -i code*********.rpm

                      Hozzászólás: Segítség, eldurrant egy partícióm!!!!! #1893464
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Köszönök mindn segítséget, sikerült 75°-osan visszaállítani a lemezt! 😎

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,501-48,510 / 49,394