Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hali!
A legfontosabb: Integrált rendszer, csak egyben létezik és mûködik. Ezért tohonya. Ha vhol vmi gond van, akkor minimális az esély a probléma újratelepítés nélküli megoldására.
Konkrét tervezési hibák:
1. registry
2. system könyvtárAd 1. „A legnagyobb kurv@”. Mindenki azt firkál bele, amit akar, azt töröl, amit akar, az egész egy ellenõrizetlen szemetelés. Eredménye: sok program telepítése után a gép lelassul, bizonytalanul mûködik, érthetelen jelenségeket produkál, a jó Isten se fejti meg, hogy mi baja van.
Ad 2. „A 2. legnagyobb kurv@”. (A sorrenden lehet vitatkozni. 😀 ) Minden program, amelyik feltelepül bedobál ide néhány dll-t, na meg használ egy párat. Esetleg felülír korábbi verziójút, amitõl majd egy másik program nem mûködik. Esetleg, ha uninstallálsz egy prgramot, akkor megkérdezi, hogy mondjuk a dbghelp.dll kell-e még neked. Na kösz.Azt hiszem az üzletpolitikát kár említeni.
Tegnap éjszaka feltettem az MDK 9-et.
No szép lett, de még mindig benne van az a hiba, ami 2 hangkártyánál jelentkezik nálam, vagyis: /dev/dsp-vel nem tudok az alapértelmezett hangkártyára hivatkozni, kell neki a szám, hogy dsp0 vagy dsp1. Ez UHU-ban és Suse 7.3-ban nem így volt, ott vajon hogy tudták megoldani? /dev/dsp-re azt írja ki, hogy az eszköz nem megfelelõ (holott létezik ilyen, hogy /dev/dsp, csakhogy nem foglalkozik vele)
nVidia drivert én forrásból húztam, nem rpm-bõl, és szépen megy.Slackware Linux-ot használok!
Na, akkor othon még próbálkozok, aztán majd írok, hogy mire jutottam. 😉Bocs, baromsagot irtam az elobb, most latom, hogy Te is visszahivassal probalkozol.
Meg az options file tartalmat nezd at, probald meg beirni a kulonbsegeket, az enyembol.
Nekem woody alatt siman megy.
Bar emlekszem, pl mandrake alatt nem igazan tudtam osszehozni a dolgot.Laci
Szia!
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: peer will call: 654321
!!!!!!Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: sent [LCP TermReq id=0x2 „Call me back, please”]
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: rcvd [LCP TermAck id=0x2]Szerintem itt van a gaz, ez valamiert visszahivast ker [LCP TermReq id=0x2 „Call me back, please”]
de nem igazan latom, hogy miert.
Az a helyzet, hogy en csak visszahivassal probaltam, ugy mukodott.
De majd megnezem meg otthonrol.Udv Laci
Ui: Milyen linuxon dolgozol?
Megcsináltam a callbackhez szükséges scripteket, de valami hiba még mindig van. :casstet:
chap-secrets
========
# MS-CHAP authentication file: /etc/ppp/chap-secrets
# This file should have a permission of 600.
# ~# chmod 600 /etc/ppp/chap-secrets
# Username RemoteHost Password
nevem gepem jelszo
gepem nevem jelszooptions
=====
connect ‘/usr/sbin/chat -v -f /etc/ppp/ppp-dialer’
name nevem
remotename gepem
lock
debug
modem
crtscts
/dev/ttyS0
115200
noipdefault
defaultroute
#callback 654321
#bsdcomp 15
-detach
receive-allppp-dialer
========
TIMEOUT 120
ABORT „nBUSYr”
ABORT „nNO CARRIERr”
ABORT „nNO ANSWERr”
„” ATZ
OK-AT-OK ATDT123456
CONNECT dc
#RING ATAppp-on
=====
#!/bin/bash
# Let us call the Windows NT 4.0 Server
pppd /dev/ttyS0 115200 file „/etc/ppp/options” callback 654321/var/log/debug
==========
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: sent [LCP ConfReq id=0x1 [asyncmap 0x0] [callback CBCP] [magic 0xdb13ef19] [pcomp] [accomp]]
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: rcvd [LCP ConfReq id=0x0 [asyncmap 0x0] [auth chap m$oft] [magic 0x6563] [pcomp] [accomp]]
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: sent [LCP ConfAck id=0x0 [asyncmap 0x0] [auth chap m$oft] [magic 0x6563] [pcomp] [accomp]]
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: rcvd [LCP ConfAck id=0x1 [asyncmap 0x0] [callback CBCP] [magic 0xdb13ef19] [pcomp] [accomp]]
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: cbcp_lowerup
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: want: 14
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: rcvd [CHAP Challenge id=0x19 [a03a9e39d13202b5], name = „”]
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: sent [CHAP Response id=0x19 [0000000000000000000000000000000000000000000000005ead8059876912f96a8b94a9e697e21287f5f4e8c6781d5001], name = „nevem”]
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: rcvd [CHAP Success id=0x19 „”]
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: cbcp_open
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: rcvd [CBCP Request id=0x1 [ NoCallback] 02 05 00 01 00]
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: length: 7
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: no callback allowed
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: length: 5
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: user callback allowed
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: cbcp_resp cb_type=6
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: cbcp_resp CONF_USER
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: sent [CBCP Response id=0x1 [ UserDefined delay = 5 number = 654321]] 33 31 31 31 36 35 00
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: rcvd [CBCP Ack id=0x1 [ UserDefined delay = 5 number = 654321]] 33 31 31 31 36 35 00
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: peer will call: 654321
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: sent [LCP TermReq id=0x2 „Call me back, please”]
Sep 26 18:23:46 hexen pppd[1219]: rcvd [LCP TermAck id=0x2]
Amikor elindítom a ppp-on filet, akkor szépen betárcsáz, aztán bontja is a vonalat, de szerintem a modemem nem várja a hívást a másik géptõl. Ezzel a #RING ATA-val nem kell valamit kezdeni?Mi a csudának a swap egyáltalán?? 😀 Csak a helyet foglalja, találjunk ki valami újat… 😉
Köszönöm, hogy utánanéztél!
Majd még próbálkozom…rpm -i code*********.rpm
Köszönök mindn segítséget, sikerült 75°-osan visszaállítani a lemezt! 😎
-
SzerzőBejegyzés