Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Na… Valahova jól elküldtem az elõzõ válaszomat…
Szerintem próbáld ki, hogy az UHU saját partícionálójával csinálod meg a partciókat.
Kell egy /boot egy / megy egy swap. Méretben pedig:
/boot: én 20 megát adtam neki, bár az is elég sok (talán 4-7-et felhasznál)
swap: kb 500 mega
/ : amennyi marad
De ha akarosz, akkor külön csinálhatsz egy /usr vagy /home partciót, és akkor ha meghal, akkor a felhasználók adatai legalább megmaradnak (mert azt legközelebb nem formázod)
Nekem így van beállítva, bár én a Suse partícionálójával készítettem el ezeket annó, az UHU-t egyszerûen rápakoltam 🙂Nem tudom, hogy mennyire mûxik jól az UHU-ban az a funkció, amelyik auto készíti el a partíciókat, de lehet, hogy nem jól, és azért kaad ki neked, hogy nincs szabad helyed.
A másik meg, hogy miért pont fat32-re akarod felnyomni? (mondjuk a linux úgyis megformázza neked, és akkor már nem fat32 lesz ha nem akarod 😀 )
Szerintem próbáld ki a manuális partícionálást, ha így sem megy, akkor valaki okosabb válaszol biztos.gtoaster: érdekes progi, nekem 2 indítás után nem hajlandó semmit sem áthúzni az írásra kijelölt listába. Aztán kilépek, megint elindítom, és megy. Szóval nemtom mi a fene van, de már letükröztem magamnak a Mandrake 9-et, úgyhogy egy kicsit búcsúzom az UHU-tól 🙁
arson: ezt apt-get-el le lehet szedni az UHU-hoz. Spec nekem ez sem jött be, ne kérdezzétek miért. Nemtom, de valahogy nem szimpi számomra.
gcombust: kipakol egy ro**dt nagy ablakot, ráadásul pont a beállításokkal kezdi, így már nem volt szimpatikus. De biztos jó, mert sokan írták külföldiül fórumban, hogy cool!
Viszont a cdparanoia tényleg hiánycikk az UHU-ban. Talán nem lenne nagy veszteség, ha rádobnák a következõ CD-re.Hela!
Cd író:
gtoaster… rootként..
és gcombust ez is csak rootként megy…
illetve keress rá erre a proggira cdparanoia a neten, és töltsd le máshoz is kell, nem értem, miért nincs benne az UHU-ban…
Byez!Hela!
Nos, én éppen ma szívtam egy hatalmasat ezzel, és kb másfél óra volt, mire sikerült helyrehozni, hogy a Grub legyen az MBr-ben.. Nos leírom, hogy nekem hogy ment…
Elõször is próbáltam loadlinnel, úgy, hogy egy másik linux betöltõ lemezével… az uhuboot.img-vel… De nem tudtam visszahozni.. Bizts mert nagy láma vagyok.. nah, mind1.. itt egy mûködõ módszer!
Fogod a telepítõ cd-t vagy floppyt, ha neked csak azzal ment a telepítés.. Válaszd azt ami neked ment…
a partícionálóban csatold be a partíciókat, de kapcsold ki a formázást… most jön a cvsomagok kiválasztása… válaszd a szakértõ módot.. és ott egy csomagot se válassz ki, majd OK… bejön a telepítõ… de egy idõ után tovább ugrik.. és jön a csoda…. .-))
Bejön a Grub , hogy felrakd az MBR-be, pont ahogy a telepítésnél.. jah… és ott van, hogy boot floppy készítése, úgyhogy ha már ott vagy, akkor most azt is megcsinálhatod…
A formázást télleg ne felejtsd el kikapcsolni!!!!
~SFFigyelem!
Letölttötem a Mandrake 9-et, (hogy végleges-e abban nem vagyok biztos), mindjárt felrakom a gépemre, (már a harmadik cd-t írom), javítsatok ki, ha tévednék 700 megás cd kell hozzá!? Mindenesetre elsõ tapasztalataimat megírom nektek a tapasztalataimat, amint kipróbáltam. 😛Tudna valaki ajánlani egy noname disztribet, ami jó és tetszik neki, minden egzotikudra kíváncsi vagyok 😀 😛
Nekem is PCTV Pro-m van, de nekem megy az xawtv.
Felraktam az xawtv-t egyelõre gv4l nélkül, el is indul, de a scantv nem talál semmilyen csatornát sem. Kép az van egy nagy feketeség a tetején mákreklámmal.
Lefuttattam a v4l-conf -ot és a ad valami IOCTL vel kapcsolatos hibaüzenetet a v4l2 -re vonatkozóan, a v4l nél mindent jónak talál. A túl sokszor formázott merevlemez lenne a hiba oka?Uhu alatt mely fájlokban állthatók a Tv kártya paraméterei?
Pinnacle Pctv Pro kártyám van, bttv chippel.Windows alatt miden csatornát megtalál. Egyébként a gv4l valami capture alkalmazás videórögztéshez, úgyhogy nembiztos hogy feltétlenül szükséges.
Felraktam az xawtv-t egyelõre gv4l nélkül, el is indul, de a scantv nem talál semmilyen csatornát sem. Kép az van egy nagy feketeség a tetején mákreklámmal.
Lefuttattam a v4l-conf -ot és a ad valami IOCTL vel kapcsolatos hibaüzenetet a v4l2 -re vonatkozóan, a v4l nél mindent jónak talál. A túl sokszor formázott merevlemez lenne a hiba oka?Uhu alatt mely fájlokban állthatók a Tv kártya paraméterei?
Pinnacle Pctv Pro kártyám van, bttv chippel.Hello Fiuk!
Az lenne a kérdésem, hogy a nVidia legújabb driverét használva hogyan tudom felvenni a brightnesst vagy a gammát . Sehol sem találom, és játékhoz elég sötét monitorom van.
Elõre is köszi: colt1
-
SzerzőBejegyzés