admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,551-48,560 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: LS-120 floppy #1893390
    admin
    Adminisztrátor

      Kezzel sem tudom mountolni…

      Hozzászólás: UHU – OpenOffice.org – HELP!!! #1893381
      admin
      Adminisztrátor

        Köszönöm, hogy utánanéztél!
        Majd még próbálkozom…

        Hozzászólás: UHU – OpenOffice.org – HELP!!! #1893380
        admin
        Adminisztrátor

          Nah, hazaértem…
          Most néztem meg: nekem tökéletesen átméretezi az alap 12-es betúméretet 96-osra.

          Hozzászólás: Modem gond #1893394
          admin
          Adminisztrátor

            Nekem is ez volt a próblémám vele.Nekem is 56k modemem van.De nem tudok semmi megoldást rá.

            Hozzászólás: UHU – OpenOffice.org – HELP!!! #1893379
            admin
            Adminisztrátor

              Eh… azt nem írtad, hogy focipálya méretû betûket akarsz nézegetni tizenx colos moncsin 😀
              Ha hazaérek kipróbálom, és ha nálamis elõjön mondjuk 90-nél, akkor tényleg nem jó valami benne.
              Ha így lesz, akkor megnézem win alatt is, és ha ott is elõjön,a kkor tényleg az OpenOffice 1.0.1 a hibás. De emiatt nem teszem vissza a M$ Office XP-t 😉

              Hozzászólás: smoketoomuch álomdisztribúciója #1893374
              admin
              Adminisztrátor

                Hello. Háááááááát … hogy is mondjam. 6-ig fenn voltam, volt még egy órám 7-ig (akkor kellett volna kelnem) – szóval szétnéztem a disztrók között, így találtam a libranetre – és hát (izé, bigyó) – figyelmetlen voltam: nincs free download, fizetni kell, diákoknak 35 dolcsi – másoknak 50 felett. Szóval rövid fejszámolás után úgy döntöttem: tovább nézelõdöm.

                Hát mit mondjak: meghoztátok a kedvem a disztrópróbálgatáshoz – mondjuk sokat nem kellett gyózködni 🙂 – Ráadásul még mindig az a Red Hat van fenn, amin elkezdtem (most a Mandraket nem számolom, csak 2 hétig volt fenn és nem is nagyon foglalkoztam vele), és hát kezdõ linuxosként mindent elkövettem szegénnyel, pl: törlés=delete, config filelok átírása lássuk mi lesz alapon, stb. Hozzáteszem, még így is stabilabb mint a lakótársam Win98-a (mondjuk elsõ kiadás), de már érzõdik, hogy valami nincs rendjén.

                Szóval találtam egy jó alternatívát: Peanut Linux. Elõnye az, hogy kétféle ISO-ja van: kicsi – 240 mega körül , és nagy – full CD, 677 mega, mindkettõn grafikus felület, az utóbbin divx, avifile, gimp, encoderek, gcombust (kedvenc CD-író programom) + 1 Extra CD a szeptemberi frissítésekkel és Unreal Tournament+Quake3 demóval. Nem beszélve az Nvidia driverekkel, mindennel együtt. Ehhez még jön egy rendkívül barátságos fórum, segítõkész emberkékkel. Elfelejtettem a 8 ablakkezelõt (kipróbálnám az Xfce és Enlightmentet) – amire mostanában ráizgultam, plusz szeretnék végre ReiserFS filerendszert, fõleg hogy most is 135000 fileom van csak a root partíción.

                Nemtom miért éppen egy kevésbé ismert disztró kipróbálása vonz ennyire, de valami vonz ezekben a próbálkozásokban.

                Hozzászólás: Vodafone Internet elérés #1891532
                admin
                Adminisztrátor

                  Sziasztok!
                  Tudja valaki, hogy mit jelent a gprs szkriptben ‘connect /usr/sbin/chat sorában az „-e” és az „-f” opció? — mert nekem ezeket ezeket kiírja hibának a gprs futása közben.

                  Köszi elõre is!

                  Hozzászólás: Melyiket használjam #1893236
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Köszi, kipróbálom!

                    admin
                    Adminisztrátor

                      Létezik a lilo -U is (szóval nem u, hanem U). A másik, hogy vhol a boot partíción kell legyen az eredeti mbr elmentve, és kapcsolóval azt a file nevet is meg lehet adni, amit vissza kell állítani. De a man liloban ez le van írva.

                      admin
                      Adminisztrátor

                        hát jam ez tök komoly,mert ezt már igy próbáltam (lilo -u),nincs rá semmilyen hatással :o(
                        elolvasom akkor Dávid linkjeit..

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,551-48,560 / 49,394