Nehogy mást tegyél fel, a feladatra a Debian a legjobb.
Kell hozzá tudni milyen hálókártyád van, majd modprobe „hálókártyamodul”
A /etc/network/interfaces file- ba ezután beállítod az ipcímeket, netmask stb…
Azután attól függ mit szeretnél, vagy apt-get install squid, vagy iptable-szel NAT-ot állítasz
az sem igazán bonyolutt, tudok példát küldeni.
Remélem segítettem.