Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Vakamelyik menüben ott van az az opció, hogy elmentheted az aktuális beállításokat, aztán nem fog nullázódni 🙂
Nem tudom, hogy itt mûködik-e a boot elején a nagy „I” lenyomása, mert akkor rákédez mindenre, hogy mit indítson el.
Nálam nem megy a dvdrip.
Read DVD Table of contents gombot megnyomva:Can’t read DVD TOC. Please put a disc into your drive. Internal message was: No DVD found.
Az mplayer a lemezt (VAN benne, az Armageddon…) simán lejátssza. Mi lehet ez?
Semmit se írtam át, minden beállítás alapban.Látjátok? Csak nekem kell kérnem és mindent leír! 😎
Sikerült megoldani, egyszerûen felmásoltam a linkrõl letõltõtt két bináris állományt, ettõl mûködni kezdett az xv opció, és nézhetõvé váltak a filmek.
😀Akkor azoknak, akik nem tudják… fõleg Wercsy Lámernek 😀 😀
Amikor bejön a grafikus módú bejelentkezõ képernyõ, akkor nyomjuk megy a CTRL+ALT+F1 billentyûkombinációt. Ekkor a tty1-re jutunk, ahová root-ként jelentkezzünk be. Ha ezzel megvagyunk, akkor egy ps -x parancs kiadásával nézzük meg, hogy milyen processek (folyamatok) futnak épp.
Mivel a tty7-en, vagyis a CTRL+ALT+F7-en ott figyel még mindig a grafikus rész, és az lefogja a /dev/nvidia0 eszközt, ezért nem tudja a driver felülírni. Szóval a ps -x kiadása után alaphelyzetben egy kb 1,5 képernyõnyi process fog elõjönni. Keressünk ilyet, hogy gdm-binary. Ott, ahol ez van, a legelsõ oszlopban van egy 3 vagy 4 jegyû szám. Az a folyamat azonosítója.
Ha nem látjuk, akkor próbáljuk a ps -x | more parancsot, hátha kicsúszott a képernyõbõl (mert olyan nincs, hogy nincs, ha egyszer fut!)
Kilõni a folyamatot a kill [száma] paranccsal lehetséges. Pl.: ha a process 1941 pid-et „viseli”, akkor ezt kell beírni: kill 1941 [enter] 😉
Ismét kérjük le a folyamatokat, és most már nincs ott a gdb-binary (persze reméljük jó számot írtunk be, mert ha nem, akkor valami más lett örög bitmezõkre helyezve 😎 )
Ezután nekifuthatunk az nVidia kernel forgatásához, de ez már részletesebben le van írva. Ha nem fordulna be, akkor még mindig fut valami, ami az X-et lefogja, nézegessük erõsen a ps -x kimenetét 🙂Még valami: ahogy Sorcerer_ is írta az elsõ megszólalásában: az /etc/modules/AUTOLOAD -ba be kell írni, hogy NVdriver, különben nem fog menni!!!
Remélem segítettem, és elég szájbarágós volt (na egy éjszakai mûszak után csak ennyi jött össze, de talán legközelebb is leírom ugyan így, ha már Wercsy Láma 😛 ilyen szépen kér 😎 )
Jeeee! Sikerült megoldanom a dolgot!
1. CTRL+ALT+F1
2. Belépek root-ként, kilövök minden X-el kapcsolatos dolgot (ps -x segít) Meg a gdm-et is kilövöm.
3. Utána telepítem a drivert ahogy le van írva
4. gdmEzt a kilövõs dolgot(2) leírná valaki lámerszinten is?
Thankxx
Kedves Laci
Hát ez az! Azóta már 85%.
A processzor rendesen dolgozik, csak nem tudom, hogy miért. Ha elvileg nem tesz semmit, (mondjuk itt van ez az oldal, s csak nézem) akkor is 80-90% !!!
-
SzerzőBejegyzés