admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 48,701-48,710 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU mixerbeállíás #1893131
    admin
    Adminisztrátor

      Vakamelyik menüben ott van az az opció, hogy elmentheted az aktuális beállításokat, aztán nem fog nullázódni 🙂

      Hozzászólás: NVidia driver #1892801
      admin
      Adminisztrátor

        Nem tudom, hogy itt mûködik-e a boot elején a nagy „I” lenyomása, mert akkor rákédez mindenre, hogy mit indítson el.

        Hozzászólás: DivX UHU alatt #1892845
        admin
        Adminisztrátor

          Nálam nem megy a dvdrip.
          Read DVD Table of contents gombot megnyomva:

          Can’t read DVD TOC. Please put a disc into your drive. Internal message was: No DVD found.

          Az mplayer a lemezt (VAN benne, az Armageddon…) simán lejátssza. Mi lehet ez?
          Semmit se írtam át, minden beállítás alapban.

          Hozzászólás: NVidia driver #1892800
          admin
          Adminisztrátor

            Látjátok? Csak nekem kell kérnem és mindent leír! 😎

            Hozzászólás: sis630 #1893130
            admin
            Adminisztrátor

              Sikerült megoldani, egyszerûen felmásoltam a linkrõl letõltõtt két bináris állományt, ettõl mûködni kezdett az xv opció, és nézhetõvé váltak a filmek.
              😀

              Hozzászólás: UHU 1.0 RC1 vélemények #1892688
              admin
              Adminisztrátor
                Hozzászólás: NVidia driver #1892799
                admin
                Adminisztrátor

                  Akkor azoknak, akik nem tudják… fõleg Wercsy Lámernek 😀 😀
                  Amikor bejön a grafikus módú bejelentkezõ képernyõ, akkor nyomjuk megy a CTRL+ALT+F1 billentyûkombinációt. Ekkor a tty1-re jutunk, ahová root-ként jelentkezzünk be. Ha ezzel megvagyunk, akkor egy ps -x parancs kiadásával nézzük meg, hogy milyen processek (folyamatok) futnak épp.
                  Mivel a tty7-en, vagyis a CTRL+ALT+F7-en ott figyel még mindig a grafikus rész, és az lefogja a /dev/nvidia0 eszközt, ezért nem tudja a driver felülírni. Szóval a ps -x kiadása után alaphelyzetben egy kb 1,5 képernyõnyi process fog elõjönni. Keressünk ilyet, hogy gdm-binary. Ott, ahol ez van, a legelsõ oszlopban van egy 3 vagy 4 jegyû szám. Az a folyamat azonosítója.
                  Ha nem látjuk, akkor próbáljuk a ps -x | more parancsot, hátha kicsúszott a képernyõbõl (mert olyan nincs, hogy nincs, ha egyszer fut!)
                  Kilõni a folyamatot a kill [száma] paranccsal lehetséges. Pl.: ha a process 1941 pid-et „viseli”, akkor ezt kell beírni: kill 1941 [enter] 😉
                  Ismét kérjük le a folyamatokat, és most már nincs ott a gdb-binary (persze reméljük jó számot írtunk be, mert ha nem, akkor valami más lett örög bitmezõkre helyezve 😎 )
                  Ezután nekifuthatunk az nVidia kernel forgatásához, de ez már részletesebben le van írva. Ha nem fordulna be, akkor még mindig fut valami, ami az X-et lefogja, nézegessük erõsen a ps -x kimenetét 🙂

                  Még valami: ahogy Sorcerer_ is írta az elsõ megszólalásában: az /etc/modules/AUTOLOAD -ba be kell írni, hogy NVdriver, különben nem fog menni!!!

                  Remélem segítettem, és elég szájbarágós volt (na egy éjszakai mûszak után csak ennyi jött össze, de talán legközelebb is leírom ugyan így, ha már Wercsy Láma 😛 ilyen szépen kér 😎 )

                  Hozzászólás: NVidia driver #1892798
                  admin
                  Adminisztrátor
                    Hozzászólás: NVidia driver #1892797
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Jeeee! Sikerült megoldanom a dolgot!

                      1. CTRL+ALT+F1
                      2. Belépek root-ként, kilövök minden X-el kapcsolatos dolgot (ps -x segít) Meg a gdm-et is kilövöm.
                      3. Utána telepítem a drivert ahogy le van írva
                      4. gdm

                      Ezt a kilövõs dolgot(2) leírná valaki lámerszinten is?

                      Thankxx

                      Hozzászólás: UHU 1.0 RC1 vélemények #1892687
                      admin
                      Adminisztrátor

                        Kedves Laci

                        Hát ez az! Azóta már 85%.

                        A processzor rendesen dolgozik, csak nem tudom, hogy miért. Ha elvileg nem tesz semmit, (mondjuk itt van ez az oldal, s csak nézem) akkor is 80-90% !!!

                      10 bejegyzés megtekintése - 48,701-48,710 / 49,394