A Rákosi-diktatúrában a nőnap ünneplése kötelezővé vált. Az eredetileg különböző időpontokban rendezett nőnap 1948-tól szovjet mintára március 8-ára esik.
Szerintem nem egy nagy ötlet script-be jelszavakat beírkálni… Root-ként ugye nem is kér jelszót a su (set user), ha „mezei” felhasználóként akarsz valamit csinálni.