A Debian rendelkezik rendszergazda (root) felhasználóval, a sudo nincs alapból bekonfigurálva. Root jogosultságot igénylő feladat végrehajtásához „su” paranccsal szokás rendszergazdai módba váltani.
A „whoami” parancs megmondja hogy ki vagy éppen.
Biztonsági mentést is lehet csinálni a rendszerről, hogy visszaállítható legyen az eredeti állapot.
Vagy most már meg lehet nézni a Squeeze-t is (dist-upgrade), ha KDE4 kell.