admin

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 621-630 / 49,394
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: telepítés; sudo #2198786
    admin
    Adminisztrátor
      evan wrote:

      su: Hiteles

      Hozzászólás: telepítés; sudo #2198783
      admin
      Adminisztrátor

        A Debian rendelkezik rendszergazda (root) felhasználóval, a sudo nincs alapból bekonfigurálva. Root jogosultságot igénylő feladat végrehajtásához „su” paranccsal szokás rendszergazdai módba váltani.
        A „whoami” parancs megmondja hogy ki vagy éppen.

        Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196988
        admin
        Adminisztrátor
          Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196986
          admin
          Adminisztrátor

            > Ilyenkor mit lehet tenni?

            ha konzolon bejelentkezel root joggal addi ki a „parancsok” parancsot 🙂 vagy futtassad ezt:

            beallitas vga

            Hozzászólás: FTP szerver #2198454
            admin
            Adminisztrátor

              igen… val

              Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196984
              admin
              Adminisztrátor
                bepe79 wrote:
                jön a pár órás várakozás

                Hát igen. 🙂

                Tényleg össze kéne hasonlítani a Windows/Linux MAC címeket.
                Egy router beiktatása nagyon hasznos.

                Hozzászólás: KDE4 Debian #2197149
                admin
                Adminisztrátor

                  Kiváló! Van del.

                  man apt-key

                  Biztonsági mentést is lehet csinálni a rendszerről, hogy visszaállítható legyen az eredeti állapot.
                  Vagy most már meg lehet nézni a Squeeze-t is (dist-upgrade), ha KDE4 kell.

                  Hozzászólás: Vírus, #2198776
                  admin
                  Adminisztrátor
                    attila964 wrote:
                    Eszembe se jutott rákattintani.

                    „Hello!”

                    Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196979
                    admin
                    Adminisztrátor
                      bepe79 wrote:

                      @vector: a k

                      Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196978
                      admin
                      Adminisztrátor

                        De.

                        Köthetné USB-re is a modemet, akkor nincs ilyen „gond”.

                      10 bejegyzés megtekintése - 621-630 / 49,394