aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,501-1,510 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: MPlayer #1892592
    aty
    Felhasználó

      Valahogy el lehet érni, hogy a mplayernek kulturáltabb menüje legyen? Tehát ne ilen sima x-es.

      Hozzászólás: Mozilla Firefox #1965001
      aty
      Felhasználó

        A lock file restart után újra megjelenik. :angry2:

        Más probléma, szeretnék Debian Woodyn Firefox-ot fordítani.
        configure hibaüzenete:

        checking for libIDL-config… /usr/local/bin/libIDL-config
        checking for libIDL – version >= 0.6.3… no
        *** Could not run libIDL test program, checking why…
        *** The test program compiled, but did not run. This usually means
        *** that the run-time linker is not finding libIDL or finding the wrong
        *** version of LIBIDL. If it is not finding libIDL, you’ll need to set your
        *** LD_LIBRARY_PATH environment variable, or edit /etc/ld.so.conf to point
        *** to the installed location  Also, make sure you have run ldconfig if that
        *** is required on your system
        ***
        *** If you have an old version installed, it is best to remove it, although
        *** you may also be able to get things to work by modifying LD_LIBRARY_PATH
        checking for orbit-config… no
        configure: error: libIDL not found.
                libIDL 0.6.3 or higher is required.

        Felraktam forrásból a libIDL 0.8.4es változatát, de a configure továbbra se találja. Adott két opció amivel meg kellene határozni a libIDL helyét: –with-libIDL-exec-prefix –with-libIDL-prefix. De nekem nem sikerül sehogyse, hogy hiba nélkül lemenjen. Milyen címet kellene adni a paramétereknek?

        medvesajt:/home/src/mozilla# locate libIDL | grep -v src
        /usr/lib/libIDL-0.6.so.0
        /usr/lib/libIDL-0.6.so.0.4.4
        /usr/lib/libIDL-2.so.0
        /usr/lib/libIDL-2.so.0.0.0
        /usr/local/bin/libIDL-config-2
        /usr/local/include/libIDL-2.0
        /usr/local/include/libIDL-2.0/libIDL
        /usr/local/include/libIDL-2.0/libIDL/IDL.h
        /usr/local/info/libIDL2.info
        /usr/local/lib/libIDL-2.a
        /usr/local/lib/libIDL-2.la
        /usr/local/lib/libIDL-2.so
        /usr/local/lib/libIDL-2.so.0
        /usr/local/lib/libIDL-2.so.0.0.0
        /usr/local/lib/pkgconfig/libIDL-2.0.pc

        Hozzászólás: Mi kell a reiser4hez? #1968576
        aty
        Felhasználó

          Hát nekem reiserrel csak rossz tapasztalataim vannak. Az otthoni gépemen sokkal lassabb volt mint az ext3, és naponta csontra fagyasztotta a rendszert. Biztos a memóriám nem teccett neki, de engem kiábrándított.

          Hozzászólás: Voda gprs knoppix alatt #1966926
          aty
          Felhasználó

            Hello!
            Szeretnék életet lehelni a vodafone gprs internetbe „live üzemmódban”, gondoltam megkérdem, hogy valaki elmagyarázná-e nekem lépésrõl-lépésre hogy hogy kell. Amiket próbáltam:
            -gprs easy connect: hiányzott neki a tcl
            -a gprs internet beállító izé:ilyesztegetett
            gondoltam a kpppre is, de ahogy ismerem magam, nem mertem kockáztatni.
            elõre is kösz!
            (ui: jó a zoldal, csak még meg kell szoknom 😀 )
            [align=right][snapback]79469[/snapback][/align]

            Ha Ericsson telóról van szó, ahhoz létezik ppp-script. Gondolom többi típushoz is található valahol neten. Go Google.

            Hozzászólás: Blckpanther #1966858
            aty
            Felhasználó

              Csá…

              Nekem azlenne a gondom hogy leszeretnék tölteni a bpl. oldaláról és azt írja hogy regelnem kell…De nemtalálom hogy hol kell…Tudna nekem segíteni valaki ebben? 🙂
              [align=right][snapback]79371[/snapback][/align]

              micsoda hír:o)) :unsure:

              Hozzászólás: NTFS kezelése Linux alól lehetséges? #1966096
              aty
              Felhasználó

                a kernelbe forgatott ntfs nem jobb???? Csak kérdem, mert nekem nincs ntfs particióm..tehát tapasztalatom se..

                Korlátozott az írás, tehát nem változhat például a fájl mérete.

                Hozzászólás: EL #1965971
                aty
                Felhasználó

                  http://pcforum.hu/hirek/?qnid=8732

                  A kapcsolódó dél-afrikai esetrõl szóló cikk se semmi.

                  Hozzászólás: NTFS kezelése Linux alól lehetséges? #1966093
                  aty
                  Felhasználó

                    Ez a Captive milyen megbízhatósággal és sebességgel dolgozik különben?

                    Hozzászólás: Vége a Linux „Szabadságának”??? #1965651
                    aty
                    Felhasználó

                      Csináltam én is egy matricát…

                      linuxmatrica.jpg

                      Ez jól néz ki, de javítsd már ki a helyesírási hibákat.

                      Helyesen:

                      Ennek értelmében szabadon másolható, terjeszthetõ magán és jogi személyek részére.

                      „Másolható” és „terjeszhetõ” között egy kötõszóval még szebb lenne.

                      Hozzászólás: Vége a Linux „Szabadságának”??? #1965649
                      aty
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,501-1,510 / 1,776