Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ati driver telepítésrõl pedig itt találsz leírást, szinte minden ismertebb disztróhoz:
http://www.rage3d.com/content/articles/atilinuxhowto/Hali all! Az volna hogy ATI kártyám van és felkéne raknom hozzá 1 driver. 9600Asomvcan 256Mb rammal, és felkéne hozzá dobni 1 drivert. Adnátok 1 címet? Ahonnan lelehet tölteni? Mert amit a http://www.ati.com ról szedtem le nem müxik…. :angry:
Sziasztok!
Woodyt upgradeltem Sarge-ra, és az a probléma állt elõ, ha bármelyik webböngészõ program location barjába írnék valamit, akkor a böngészõ kifagy. (mozilla, mozilla firefox, galeon – ezekkel próbáltam.)
Az eset fenn áll Xfce és Gnome alatt is. Az Epiphany viszont mûködött.
Sziasztok!
Nem tud valaki esetleg olyan könyvet a Debianról (magyar nyelven) ami tartalmazza az egésznek a leírását (mappák, fájlok, modulok) részletesen?
Olyanra gondoltam mint pl: Flash 5 Biblia.
Ha több ilyen könyv van akkor melyiket a legérdemesebb megvenni?
[align=right][snapback]78243[/snapback][/align]Különben a könyv nem is annyira egy halott média, feltéve ha nem konkrétan Debian-könyvet szeretnél. A Linux alapvetõ felépítésérõl nagyon jó könyv Pere László: Linux felhasználói ismeretek írása. Meg van neki az az elõnye a számítógépes doksikkal szemben, hogy nem ég ki a szemed mire elolvasod, és nyomtató patronra se megy rá a gatyád.
Mi a baj a lock file-vel ?
[align=right][snapback]82220[/snapback][/align]Az, hogy restart után elindított firefox ne hozza létre, mert rettenetesen rühellem a profile választásos baromságát.
nem gondolkodtal meg sidre valo atteresre?
megkonnyebbulnel komolyan. a legfrissebb csomagok vannak benne.
[align=right][snapback]81080[/snapback][/align]Egyenlõre hagyom a stablet a gépen. Szept. 15-tõl remélhetõen már Firefoxszal.
Visszatérve a lock filehoz, ha újraindítom a gépet, és utána elindítom a Firefoxot, akkor újra létrehozza a lock filet. Ezt hogyan kerüljem el? Nem scriptet szeretnék írni rá, hanem kiváncsi lennék hogy a program keretein belül megoldható-e a mellõzése.
A windowsra gondoltam… 🙂 Az asztal után még 2 perc mire az ikonra katintva el is indul az ADSL…
[align=right][snapback]81466[/snapback][/align]Mire állitsam akkor a halózati cimet és a maszkot ? Hálóban full nem vagyok otthon. 🙁
[align=right][snapback]81434[/snapback][/align]Bármilyen fix ipre, ha csak nem kábel tvs neted, vagy egyéb olyan hozzáférésed van ami dhcp szervertõl kapja az ipt.
A parancs: ifconfig ethX 192.168.0.1
x helyére az interface számát írd, ha csak egy hálókártya van akkor 0.Vagy kiveheted az init.dbõl az init scriptet, ami a dhcp szervert keresi.
Tényleg az normális ,hogy boot-nál 10 másodpercig eltököl a hálókárgya aktiválással ?
[align=right][snapback]81417[/snapback][/align]Gondolom a probléma ugyanez.
nem 2 percet kell várni a gui után az adsl-re
Nem kell 2 percet várni, nem dhcpre kell állítani a hálókártyát hanem fix ipsre.
-
SzerzőBejegyzés