aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,491-1,500 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Progik! #1971509
    aty
    Felhasználó

      Ati driver telepítésrõl pedig itt találsz leírást, szinte minden ismertebb disztróhoz:
      http://www.rage3d.com/content/articles/atilinuxhowto/

      Hozzászólás: Progik! #1971508
      aty
      Felhasználó

        Hali all! Az volna hogy ATI kártyám van és felkéne raknom hozzá 1 driver. 9600Asomvcan 256Mb rammal, és felkéne hozzá dobni 1 drivert. Adnátok 1 címet? Ahonnan lelehet tölteni? Mert amit a http://www.ati.com ról szedtem le nem müxik…. :angry: 

        Hozzászólás: Vegyes felvágott #1963487
        aty
        Felhasználó

          Sziasztok!

          Woodyt upgradeltem Sarge-ra, és az a probléma állt elõ, ha bármelyik webböngészõ program location barjába írnék valamit, akkor a böngészõ kifagy. (mozilla, mozilla firefox, galeon – ezekkel próbáltam.)

          Az eset fenn áll Xfce és Gnome alatt is. Az Epiphany viszont mûködött.

          Hozzászólás: Debian könyv magyarul #1965853
          aty
          Felhasználó

            Sziasztok!
            Nem tud valaki esetleg olyan könyvet a Debianról (magyar nyelven) ami tartalmazza az egésznek a leírását (mappák, fájlok, modulok) részletesen?
            Olyanra gondoltam mint pl: Flash 5 Biblia.
            Ha több ilyen könyv van akkor melyiket a legérdemesebb megvenni?
            [align=right][snapback]78243[/snapback][/align]

            Különben a könyv nem is annyira egy halott média, feltéve ha nem konkrétan Debian-könyvet szeretnél. A Linux alapvetõ felépítésérõl nagyon jó könyv Pere László: Linux felhasználói ismeretek írása. Meg van neki az az elõnye a számítógépes doksikkal szemben, hogy nem ég ki a szemed mire elolvasod, és nyomtató patronra se megy rá a gatyád.

            Hozzászólás: Mozilla Firefox #1965005
            aty
            Felhasználó

              Mi a baj a lock file-vel ?
              [align=right][snapback]82220[/snapback][/align]

              Az, hogy restart után elindított firefox ne hozza létre, mert rettenetesen rühellem a profile választásos baromságát.

              Hozzászólás: Mozilla Firefox #1965003
              aty
              Felhasználó

                nem gondolkodtal meg sidre valo atteresre?
                megkonnyebbulnel komolyan. a legfrissebb csomagok vannak benne.
                [align=right][snapback]81080[/snapback][/align]

                Egyenlõre hagyom a stablet a gépen. Szept. 15-tõl remélhetõen már Firefoxszal.

                Visszatérve a lock filehoz, ha újraindítom a gépet, és utána elindítom a Firefoxot, akkor újra létrehozza a lock filet. Ezt hogyan kerüljem el? Nem scriptet szeretnék írni rá, hanem kiváncsi lennék hogy a program keretein belül megoldható-e a mellõzése.

                Hozzászólás: a linux és a lányok #1968651
                aty
                Felhasználó

                  A windowsra gondoltam… 🙂 Az asztal után még 2 perc mire az ikonra katintva el is indul az ADSL…
                  [align=right][snapback]81466[/snapback][/align]

                  Hozzászólás: a linux és a lányok #1968647
                  aty
                  Felhasználó

                    Mire állitsam akkor a halózati cimet és a maszkot ? Hálóban full nem vagyok otthon. 🙁
                    [align=right][snapback]81434[/snapback][/align]

                    Bármilyen fix ipre, ha csak nem kábel tvs neted, vagy egyéb olyan hozzáférésed van ami dhcp szervertõl kapja az ipt.

                    A parancs: ifconfig ethX 192.168.0.1
                    x helyére az interface számát írd, ha csak egy hálókártya van akkor 0.

                    Vagy kiveheted az init.dbõl az init scriptet, ami a dhcp szervert keresi.

                    Hozzászólás: a linux és a lányok #1968645
                    aty
                    Felhasználó

                      Tényleg az normális ,hogy boot-nál 10 másodpercig eltököl a hálókárgya aktiválással ?
                      [align=right][snapback]81417[/snapback][/align]

                      Gondolom a probléma ugyanez.

                      Hozzászólás: a linux és a lányok #1968643
                      aty
                      Felhasználó

                        nem 2 percet kell várni a gui után az adsl-re

                        Nem kell 2 percet várni, nem dhcpre kell állítani a hálókártyát hanem fix ipsre.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,491-1,500 / 1,776