aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,521-1,530 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slackware es automatikus kikapcsolas #1965504
    aty
    Felhasználó

      Ujra kell rakni a rendszert ????

      Nem, de vsz. megérné telepíteni az új kernelt a 2. cd-rõl. Ha jól emlékszem, valami testing nevû mappában van. Van hozzá readme is, amit mindenképp olvass el!

      A testing az a 2.6os kernel.

      Hozzászólás: Slackware es automatikus kikapcsolas #1965503
      aty
      Felhasználó

        Ezért teljesen fölösleges újrarakni a rendszert, forgass egy kernelt acpi támogatással.
        Vagy pedig a slackware cdrõl másold fel a helyes kernelt. kernels/bareacpi.i/ a benne lévõ fájlokat a /boot könyvtárba másolod, majd megfelelõen módosítod az /etc/lilo.conf-ot. Lilohoz sajnos nem értek. De ha raksz grubot segítek, a grub felrakásában is. 🙂

        Hozzászólás: Squid #1965496
        aty
        Felhasználó

          A többi mehet minden megkötés nélkül internetre, tehát nem proxyn keresztül jutnak ki?

          Mert akkor a szürendõ gépre alkalmazd ezt az iptables szabályt:
          iptables -t nat -A PREROUTING -s „ipcim” -p tcp –dport 80 -j REDIRECT –to-ports 3128

          Hozzászólás: ezt szeretem a linuxban #1965347
          aty
          Felhasználó
            Hozzászólás: Slackware es automatikus kikapcsolas #1965499
            aty
            Felhasználó

              bareacpi.i kernelt raktad fel, amikor választani kellett?

              Hozzászólás: Ki válalná??? (debian) #1965200
              aty
              Felhasználó

                Fellow már vállalkozott rá.
                http://fellow.linuxforum.hu
                8)

                Hozzászólás: linux és windowsok hálózatban #1965066
                aty
                Felhasználó

                  Indítás után rögtön nézd meg, hogy fut-e a samba. („ps aux | grep smbd”)

                  Meg egy smb.confot másolhatsz, hogy lássunk valamit.

                  Hozzászólás: linux és windowsok hálózatban #1965064
                  aty
                  Felhasználó

                    UHU-ban lehet a vezérlõpultban a futási szinteket állítani, ott állítsd be a sambát.

                    Hozzászólás: proxy #1965113
                    aty
                    Felhasználó

                      Ellenben ha mindenképpen használni akarsz proxyt, akkor keress egy nagyobb sávszélességû magyar proxyt, ne sulinetest, chellost.
                      Különben mikrohullámú neted van nem? Ott már alapból nem látszik kifelé az ip címed nemde?

                      mirõl beszélsz te? Ugyanúgy látszik, mint más elérésnél… (mellesleg: hogy tudod már… ilyen sokat hangoztattam volna? 😉 )
                      természetesen ugyanúgy látszik, elvileg itt dhcp-n vagyok, ami a gyakorlatban mindig ugyanazt az ip-t osztja ki… õk meg fizetõs pluszként árulják a fix ip-t…. hehe…

                      kl223

                      Wireless faqot csináltál valamelyik topicba meg szidtad a szolgáltatódat. 😀

                      Hozzászólás: proxy #1965109
                      aty
                      Felhasználó

                        Ellenben ha mindenképpen használni akarsz proxyt, akkor keress egy nagyobb sávszélességû magyar proxyt, ne sulinetest, chellost.
                        Különben mikrohullámú neted van nem? Ott már alapból nem látszik kifelé az ip címed nemde?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,521-1,530 / 1,776