aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,531-1,540 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: proxy #1965108
    aty
    Felhasználó

      A hacker proxyt nem csak úgy értem, hogy fekete emberek használják, hanem a listán lévõ ip címek tulajdonosai több mint valószínû, hogy nem is tudnak arról, hogy valaki proxy szervert futtat náluk. Ehhez mondjuk no komment, de lehet látni, hogy mindig van egy pár sulinetes szerver.

      /etc/profile, /etc/enviroment, /etc/env.d, /etc/profile.d, bashrck stb ide tárolhatod környezeti változókat.

      Hozzászólás: proxy #1965106
      aty
      Felhasználó

        A samair proxyk inkább hacker proxyk 😕
        export http_proxy=xy ha be akarsz állítani egyet mégis.

        Hozzászólás: IP-email-automatikusan #1962963
        aty
        Felhasználó

          Hali nos van  egy ötletem ezzel kapcsiban  szal hazsnáltál már dyndns-t??
          Eléglenne  egy olat regizni és bármikor elérhetnéd 1 fix címen  a saját  otthoni gépedet iptõl függetlenül…

          Szióka!

          Igen, ismerem. Egy bajom van vele.
          Náha mûxik, néha nem… De nem tudom, hogy mitõl megy néha, és mitõl nem…
          Bizti én babrálok el valamit, csak nem tudom, hogy mit…

          Nem lehet, hogy még nem aktív a netkapcsolat, és már akkor próbákozik küldeni az adatokat a script?

          Hozzászólás: linux és windowsok hálózatban #1965062
          aty
          Felhasználó

            Megjegyzésbe elvileg a smb.confban megadott „server string”-nek kell kerülnie.

            Hozzászólás: linux és windowsok hálózatban #1965059
            aty
            Felhasználó

              Egy windowsos felhasználónak a neve akinek a nevén a megosztás szerepel. Ha jelszónélküli felhasználó, akkor ezt a paramétert hagyd ki. A vesszõ után nincs szóköz azt hiszem.

              Hozzászólás: linux és windowsok hálózatban #1965057
              aty
              Felhasználó

                Ha UHUd van akkor arra ott az UHU vezérlõközpont, onnét mindent be tudsz állítani.

                De megtehetsz mindent konzolból:
                ifonfig eth0 192.168.0.123 (vagy amit akarsz ip cimnek)
                Gateway beállítása:
                route add default gw 192.168.0.1

                Megosztáshoz pedig használd a sambát. Beállítása: /etc/samba/smb.conf vagy vezérlõközpont.

                Hozzászólás: IceWM #1965043
                aty
                Felhasználó

                  Ha már itt a topic gondoltam nem kezdek újat. 
                  Az érdekelne milyen progival lehet ikonokat rakni az Icewm-re (úgyértem az asztalra mint KDEben pl).

                  http://freshmeat.net/projects/iceicons/

                  Hozzászólás: IceWM #1965039
                  aty
                  Felhasználó

                    hali

                    icewm-et hasznalok,de sajna nem sikerult megtalalnom hogy hol lehet kikapcsolni a kerenyovedot. xscreensaver-t es meg settermet is probaltan, de semmi. a preferencesben sem talaltam erre vonatkozo infot.

                    elore is koszi.

                    Használj blackbox-ot vagy fluxboxot! http://fluxbox.org
                    Az uhu2CD-n megvan csomagban (1.1)

                    Magyar „rajongói oldal”: http://szle.utca.hu/fluxbox/ 😀

                    Hozzászólás: Mozilla Firefox #1964999
                    aty
                    Felhasználó

                      Hehe, egy kis firefox bug felbukkant nekem a topicban.
                      😀

                      Szóval, ha fõoldaról megnyitom ezt a témát, akkor automata leküld az aljára, és ha felfele scrollozok, akkor paca elsõ hozzászólásánál a hozzászólás és az aláírás közötti vízszinten vonal nem látszik, de ha kijelölöm látszik. Külön érdekesség, hogy ez csak akkor mûködik, ha egy másik Tab már nyitva van.

                      Nah no komment, miután beküldtem a hozzászólást a bug is eltûnt..

                      Hozzászólás: Mozilla Firefox #1964997
                      aty
                      Felhasználó

                        semmi script nemkell hozza.
                        egyszeruen a /home/juzer/.firefox/defaultblabla/!lock file-t kell torolnod.
                        aztan mar mehet az uj firefox.

                        Ez tökéletes. Köszönöm 8)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,531-1,540 / 1,776