Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ez nem a Linux filozófia megsértése. Másrészt én sem reklámoznék úgy egy mosóport, hogy a piac második legjobb mosópora.
Hardvertámogatása lehet jobb a Susenál, kitudja milyen driverhez sikerült engedélyt kapniuk a gyártótól hogy integrálhassák, nem véletlenül nem ingyenes a disztribúció.Tapasztalatom nincs a disztribúcióval, olyan emberrel se találkoztam még aki használja, tehát ok nélkül nem állok le szidni.
(Ez a téma különben inkább az Offtopic – Flame kategóriába illik.)
Ma délután ránézek a témára, de van egy olyan érzésem hogy valami óriási hiba van video4linux moduljaiban a 2.6os kernelnek. Az oké hogy esetleg az alkalmazás kifagy, de hogy egy átkozott modultól az egész rendszer hátast dobjon már nem természetes.
Telepítéskor kérte hogy állítsad be a hálókártyát, te az automatikus beállítást választottad gondolom. Nem fog oda kerülni többet.
Nekem meg Slackware alatt fagyott ki minden egy Kworld PVR878tól. 2.6os kernellel nem bírtam még mûködésre bírni.
eth0 miféle dhcptõl kap ip-címet?!
„iface eth0 inet dhcp” ha nincs szükség rá vedd ki és /etc/init.d/network(ing) restartroute parancs mit ad ki?
Ha megakad és nem ír semmit, akkor a route -n kimenetét másold ide légyszíves./etc/resolv.confnak mi a tartalma?
Valószínûleg az /etc/network/interfacesben maradtak benn fölösleges beállítások, például beállítottál egy hálókártyát és adtál neki default gatewayt is és ez zavarja össze a dslt.
Beraktam scriptbe, azt tudja idítani, kösz mindent.
Még egy kérdés. Hiába rakom be KDEben egy parancsikonba, hogy LC_ALL=”hu_HU” && LANG=”hu_HU” && mercury, nem történik semmi, ez miért van?
Jó lett thx, berakom a parancsikonba.
Csak ezzel az a baj, hogy én nem akarom hogy magyarul szólaljanak meg a programjaim, brutálisak egyes programok fordításai.
Lehet egyes programokra külön beállítani a localet?
-
SzerzőBejegyzés