aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 481-490 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Csak egy pofátlan reklámoldal :) #2064913
    aty
    Felhasználó

      Ez nem a Linux filozófia megsértése. Másrészt én sem reklámoznék úgy egy mosóport, hogy a piac második legjobb mosópora.
      Hardvertámogatása lehet jobb a Susenál, kitudja milyen driverhez sikerült engedélyt kapniuk a gyártótól hogy integrálhassák, nem véletlenül nem ingyenes a disztribúció.

      Tapasztalatom nincs a disztribúcióval, olyan emberrel se találkoztam még aki használja, tehát ok nélkül nem állok le szidni.

      (Ez a téma különben inkább az Offtopic – Flame kategóriába illik.)

      Hozzászólás: A linux kicsinálja a tv-tuner kártyám #2051682
      aty
      Felhasználó

        Ma délután ránézek a témára, de van egy olyan érzésem hogy valami óriási hiba van video4linux moduljaiban a 2.6os kernelnek. Az oké hogy esetleg az alkalmazás kifagy, de hogy egy átkozott modultól az egész rendszer hátast dobjon már nem természetes.

        aty
        Felhasználó

          Telepítéskor kérte hogy állítsad be a hálókártyát, te az automatikus beállítást választottad gondolom. Nem fog oda kerülni többet.

          Hozzászólás: A linux kicsinálja a tv-tuner kártyám #2051680
          aty
          Felhasználó

            Nekem meg Slackware alatt fagyott ki minden egy Kworld PVR878tól. 2.6os kernellel nem bírtam még mûködésre bírni.

            aty
            Felhasználó

              eth0 miféle dhcptõl kap ip-címet?!
              „iface eth0 inet dhcp” ha nincs szükség rá vedd ki és /etc/init.d/network(ing) restart

              aty
              Felhasználó

                route parancs mit ad ki?
                Ha megakad és nem ír semmit, akkor a route -n kimenetét másold ide légyszíves.

                /etc/resolv.confnak mi a tartalma?

                Valószínûleg az /etc/network/interfacesben maradtak benn fölösleges beállítások, például beállítottál egy hálókártyát és adtál neki default gatewayt is és ez zavarja össze a dslt.

                Hozzászólás: Mercury #2042344
                aty
                Felhasználó

                  Beraktam scriptbe, azt tudja idítani, kösz mindent.

                  Hozzászólás: Mercury #2042343
                  aty
                  Felhasználó

                    Még egy kérdés. Hiába rakom be KDEben egy parancsikonba, hogy LC_ALL=”hu_HU” && LANG=”hu_HU”  && mercury, nem történik semmi, ez miért van?

                    Hozzászólás: Mercury #2042342
                    aty
                    Felhasználó

                      Jó lett thx, berakom a parancsikonba.

                      Hozzászólás: Mercury #2042340
                      aty
                      Felhasználó

                        Csak ezzel az a baj, hogy én nem akarom hogy magyarul szólaljanak meg a programjaim, brutálisak egyes programok fordításai.

                        Lehet egyes programokra külön beállítani a localet?

                      10 bejegyzés megtekintése - 481-490 / 1,776