aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 471-480 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ntfs mountolás #2064971
    aty
    Felhasználó

      kisbetu:ez az umask=000 tipikusan olyan, hogy manualból az életben nem szûröd ki, hogy most ez kell neked.
      Ellenben jó párszor tárgyalt dolog volt már a fórumon, tehát érdemes keresni.

      Hozzászólás: Ntfs mountolás #2064969
      aty
      Felhasználó

        mount -o,remount /dev/hdxy

        Hozzászólás: Ntfs mountolás #2064967
        aty
        Felhasználó

          umask=000 annyit csinál hogy bármelyik user beleléphet/végrehajthat/olvashat/írhatna minden fájlon.
          user opció azt jelenti hogy bármelyik felhasználó felcsatolhatja a meghajtó.
          users opció azt jelenti, hogy bármelyik felhasználó felcsatolhatja a meghajtót ill. bármelyik felhasználó le is csatolhatja, tehát nem muszáj ugyanannak a felhasználónak lennie aki felcsatolta,

          Hozzászólás: Ntfs mountolás #2064965
          aty
          Felhasználó

            Szia megint,
            umask=000 opció?

            Hozzászólás: A linux kicsinálja a tv-tuner kártyám #2051686
            aty
            Felhasználó

              A változatosság kedvéért még egy kevés Dunatv kdetvvel. pill

              Hozzászólás: A linux kicsinálja a tv-tuner kártyám #2051685
              aty
              Felhasználó

                Egyelõre sikerült összedobnom, de valami ótvar minõségû a kép, remélem csak a rossz kábelezés miatt. De úgy emlékszem, hogy Linux alatt klasszisokkal rosszabb minõséget produkált régen is. Sajnos a Te képeiden is azt látom, hogy elég szemcsés a kép.

                Hozzászólás: Ext3 partíció méretezése #2064959
                aty
                Felhasználó

                  resize2fs – tapasztalatom nincs vele, qtpartedes guival próbálkozz.

                  Hozzászólás: Cannon IP1500 vagy IP1200 #2064923
                  aty
                  Felhasználó

                    Tudom, én is emiatt vettem Canont, de utólag ráfáztam.
                    Különben nézd meg az utángyártott árakat Canonba 6-700 a patron, HP-ba azt hiszem 3000. Canonba 200 lapra elég, HPba kb 1000-re. De ezeket az adatokat hasra csapva mondtam csak. Nézd meg a pontos adatokat, de a HP patronok jóval több festéket tartalmaznak.
                    (Nem akarlak semmire rábeszélni, csak én is szívtam eleget a Canon jóvoltából, talán ehhez az ip1500hoz normális a driver.)

                    Hozzászólás: egy lepusztított linuxból… #2064944
                    aty
                    Felhasználó

                      Mégis milyen disztribúció ez? Nem hiszem from scratch csinálták rá.
                      Ha létkérdés a kernelt lehet frissiteni, csomagkezelõ nem szükséges semmihez.

                      Hozzászólás: Cannon IP1500 vagy IP1200 #2064921
                      aty
                      Felhasználó

                        IP1500hoz van elméletileg driver:
                        http://software.canon-europe.com/software/canon_print_filter_for_linuxs22415.asp?model=
                        Ip1200hoz szerintem maximum fizetõs turboprint driver van.

                        Ha fontos a linuxszal kompatibilitás akkor szerintem inkább a HP, Epson táján keresgélj, mert a Canon híresen tesz a linuxosokra.

                      10 bejegyzés megtekintése - 471-480 / 1,776