Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kisbetu:ez az umask=000 tipikusan olyan, hogy manualból az életben nem szûröd ki, hogy most ez kell neked.
Ellenben jó párszor tárgyalt dolog volt már a fórumon, tehát érdemes keresni.mount -o,remount /dev/hdxy
umask=000 annyit csinál hogy bármelyik user beleléphet/végrehajthat/olvashat/írhatna minden fájlon.
user opció azt jelenti hogy bármelyik felhasználó felcsatolhatja a meghajtó.
users opció azt jelenti, hogy bármelyik felhasználó felcsatolhatja a meghajtót ill. bármelyik felhasználó le is csatolhatja, tehát nem muszáj ugyanannak a felhasználónak lennie aki felcsatolta,Szia megint,
umask=000 opció?A változatosság kedvéért még egy kevés Dunatv kdetvvel. pill
Egyelõre sikerült összedobnom, de valami ótvar minõségû a kép, remélem csak a rossz kábelezés miatt. De úgy emlékszem, hogy Linux alatt klasszisokkal rosszabb minõséget produkált régen is. Sajnos a Te képeiden is azt látom, hogy elég szemcsés a kép.
resize2fs – tapasztalatom nincs vele, qtpartedes guival próbálkozz.
Tudom, én is emiatt vettem Canont, de utólag ráfáztam.
Különben nézd meg az utángyártott árakat Canonba 6-700 a patron, HP-ba azt hiszem 3000. Canonba 200 lapra elég, HPba kb 1000-re. De ezeket az adatokat hasra csapva mondtam csak. Nézd meg a pontos adatokat, de a HP patronok jóval több festéket tartalmaznak.
(Nem akarlak semmire rábeszélni, csak én is szívtam eleget a Canon jóvoltából, talán ehhez az ip1500hoz normális a driver.)Mégis milyen disztribúció ez? Nem hiszem from scratch csinálták rá.
Ha létkérdés a kernelt lehet frissiteni, csomagkezelõ nem szükséges semmihez.IP1500hoz van elméletileg driver:
http://software.canon-europe.com/software/canon_print_filter_for_linuxs22415.asp?model=
Ip1200hoz szerintem maximum fizetõs turboprint driver van.Ha fontos a linuxszal kompatibilitás akkor szerintem inkább a HP, Epson táján keresgélj, mert a Canon híresen tesz a linuxosokra.
-
SzerzőBejegyzés