Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ez a probléma nálam is elõjön, de én még csak újabb KDE verzióknál tapasztaltam(3.4,3.5), sajnos a rosszban is sikerült leutánozni a Windowst. De sejtem a hiba oka ugyanaz, mint win alatt. Valamelyik alkalmazás valószínûleg beragad és ezért áll meg a leállítás folyamata. Látványos beragadás például amikor megnyomja az ember az újraindítást, valamelyik alkalmazás megkérdezi, hogy biztosan beakarod-e zárni, mondod igen, és erre az újraindítás már nem folytatódik tovább. Ki kellene tesztelni, ha nem is párbeszédablakkal de melyik alkalmazás gátolja meg az újraindulást.
De ahogy elnézem sok helyütt inkább ezt ajánlják:
net rpc -I gepipje shutdown
(szintén tartalmazza a samba)Közben megtaláltam, rpcclient az program neve, a samba tartalmazza.
Gondolom Win alatt is engedélyezni kell az RPC szolgáltatást, mert Blaster óta ha jól tudom alapértelmezetten le van tiltva, ennek olvass utána, kérdezz wines fórumon.rdesktoppal rácsatlakozol linux alól a wines gépre és lekapcsolod.
De elegánsabb lenne a shutdown parancsot RPCn keresztül küldeni. Nem tudom Linux alól ez hogy lehetséges, õszintén szólva Windows alól se. De például a Blaster is ennek a protokollnak a hibájára épül. Talán van Linux alá valami kliens amivel rpc parancsokat lehet küldeni wines masináknak.Az Nvidia által készített nvidia drivert használod és nem a kernelben levõ „nv”-t ugye? Ha igen, akkor rakd újra, mármint az nvdiai drivert.
Szerintem ha kibontasz egy ilyen állományt, akkor már az összeset kibontja lacafaca nélkül:)
r00, r01, r02.. stb végzõdésû rar fájlok?(bithumenes torrentek ilyenek) rar csomag elérhetõ talán suse alá is, azt fel kell rakni, utána Krusaderben és Mcben is ugyanúgy rákattintasz bármelyik fájlra és már benne is vagy. Az Ark mint frontend ugyanúgy kezeli ezeket a fájlokat, mint mondjuk a Winrar.
kl223 wrote:azt írja, hogy szabálytalan, és szerinte inkább ezt akartam írni:Code:akarmi( akarmi &_src );ez utóbbi viszont nem hajtódik végre mint copy konstruktor vagy mifene… nemtom… volt ott mindig pár error. Nyilván, ez ugye az cím szerinti átadás, nem ugyanaz.
Mindenképpen így kell írni a másolókonstruktort, ha nem referenciaként kapja, akkor az végtelen ciklust okoz, ugyanis paraméterben konkrét objektum van, ezért neki le kell másolnia, de éppen õ a másoló konstruktor, ezért mégegyszer meghívja önmagát.
De milyen hiba volt a referenciás megvalósításnál?Ha púpok idején nézel egy topot akkor nem látsz semmi érdekeset?
Ha a szabilinuxos leírástól már kikészültél akkor olvasd ezt el, konkrétan a témához kapcsolódik:
http://www.debian-administration.org/articles/187
Nem Debian-specifikus a leírás, iptables parancsot bármikor használhatod… -
SzerzőBejegyzés