Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ok, meglett végül hogy a const kulcsszó hiányzott, kösz.
De ez csak szabvány vagy valami más értelme is van? Gcc nem fordítja le, mert hibalehetõség van abban hogy esetleg a másoló konstruktorban az eredeti objektum sérül?A következõ kód MS Visual C++ fordítóval lefordul, és a program normálisan fut, de gccvel beletörik a bicskája bármelyik + operátor felüldefiniálásába. Mit kell másképp csinálni a gcc szabványa szerint?
Code:#include
#include
#includeusing namespace std;
class Pont {
protected:
double x;
double y;
public:
Pont(double,double);
Pont(Pont &k);
// ~Pont();
double Tavolsag();
void Print();
Pont operator+(double&);
Pont operator+(Pont&);
Pont& operator=(Pont&);
friend Pont operator+(double,Pont&);
friend ostream& operator<<(ostream &o,Pont &k) { o << "X: " << k.x << " Y: " << k.y; return o; } }; class Vonal:public Pont { double xv; double yv; public: Vonal(int _x, int _y, int _xv, int _yv) :Pont(_x,_y), xv(_xv), yv(_yv) {} }; //konstruktor Pont::Pont(double _x=0, double _y=0) :x(_x), y(_y) {}; //masolo konstruktor Pont::Pont(Pont &k) { x=k.x; y=k.y; } //ertekadas Pont& Pont::operator=(Pont &k) { x=k.x; y=k.y; return *this; } Pont Pont::operator+(Pont &k) { Pont sum; sum.x=x+k.x; sum.y=y+k.y; return sum; } Pont Pont::operator+(double& d) { Pont sum; sum.x=x+d; sum.y=y+d; return sum; } Pont operator+(double s,Pont& k){ Pont sum; sum.x=k.x+s; sum.y=k.y+s; return sum; } double Pont::Tavolsag() { return sqrt(x*x+y*y); } void Pont::Print() { cout << x << " " << y << endl; } int main() { Pont p1(1.0,2.0); Pont p2; Pont p3; Pont p4; Pont p5; Pont pt[20]; cout << p1.Tavolsag() << endl; p2.Print(); p3=p1+p2; p3.Print(); p4=p1+p3; p4.Print(); p5=10+p1; p5.Print(); cout << p5 << " " << p1 << endl; return 0; }Gcc kimenet:
cd ‘/home/aty/gyak/orokles/debug’ && WANT_AUTOCONF_2_5=”0″ WANT_AUTOMAKE_1_6=”0″ gmake
gmake all-recursive
Making all in src
compiling orokles.cpp (g++)
/home/aty/gyak/orokles/src/orokles.cpp: In function `int main()’:
/home/aty/gyak/orokles/src/orokles.cpp:86: error: no match for ‘operator=’ in ‘p3 = Pont::operator+(Pont&)(((Pont&)(&p2)))’
/home/aty/gyak/orokles/src/orokles.cpp:39: note: candidates are: Pont& Pont::operator=(Pont&)
/home/aty/gyak/orokles/src/orokles.cpp:88: error: no match for ‘operator=’ in ‘p4 = Pont::operator+(Pont&)(((Pont&)(&p3)))’
/home/aty/gyak/orokles/src/orokles.cpp:39: note: candidates are: Pont& Pont::operator=(Pont&)
/home/aty/gyak/orokles/src/orokles.cpp:90: error: no match for ‘operator=’ in ‘p5 = operator+(double, Pont&)(((Pont&)(&p1)))’
/home/aty/gyak/orokles/src/orokles.cpp:39: note: candidates are: Pont& Pont::operator=(Pont&)
gmake[2]: *** [orokles.o] Error 1
gmake[1]: *** [all-recursive] Error 1
gmake: *** [all] Error 2
*** Exited with status: 2 ***beno: milyen típusú net, és hogyan állítottad be? Enélkül szerinted mit kezdjünk a kérdéseddel?
Tudom, hogy most cseszegetésnek fogod venni, hogy már elsõ hozzászólásod után bepofázok neked és elmegy a kedved az egész fórumtól(azért remélem nem így lesz), de mi köze van a kérdésednek a témához?!
–Laszlo–:
https://www.szszi.hu/wiki/UHU-K%C3%B3dex-kezd%C5%91_13.3. – azt hiszem ez jól fog jönni neked.A /sam-d könyvtárra van +rx joga a felhasználóknak is?
ELaci wrote:még harmadnap is mohaszag böfög fel belõlem. 😀Nem szabad északfele fordulni :poketoungeb:
Az UHU kézikönyvébe nincs róla szó?!
Korrekt magyar Samba leírás:
http://www.sulinet.hu/tart/fkat/KaaasVan lehetõség a KDE vezérlõpultjában a Samba és az NFS konfigurálására.
Fedezd fel az UHU vezérlõpultját. Nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne eligazodni rajta. Ha mégse megy ott az online kézikönyv…Akkor egyik gépen:
ifconfig eth0 192.168.0.1
másik gépen:
ifconfig eth0 192.168.0.2cp -rf konyvtar1/* konyvtar2/
Mcben vagy bármilyen más fájlkezelõben ez nem lenne egyszerûbb?Nem GTK-s az aMSN, valami egészen undorító widget készletet használ ez tény. Amit az oldalukon látsz az se GTK2, hanem egy skin csak gondolom.
„Csatlakozni”, de hogyan gondolod? Milyen protokollon, biztos elmondták azt is…
De gondolom vagy a fájlmegosztások elérésére gondoltak, vagy pedig távoli asztali hozzáférésre.
Wines fájlmegosztások eléréséhez szükséged lesz a smbclientre, ami széria szerintem az UHUban. Illevet egy programra amivel böngészed a megosztásokat. Nautilus pl. alapból képes rá UHU-ban ha jól emlékszem rá. De a smb4k telepítése mindent megoldhat…Távoli asztalra ott a krdc nevû frontend az rdesktop klienshez.
-
SzerzőBejegyzés