aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 511-520 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: C++ kérdések #2023730
    aty
    Felhasználó

      Ok, meglett végül hogy a const kulcsszó hiányzott, kösz.
      De ez csak szabvány vagy valami más értelme is van? Gcc nem fordítja le, mert hibalehetõség van abban hogy esetleg a másoló konstruktorban az eredeti objektum sérül?

      Hozzászólás: C++ kérdések #2023728
      aty
      Felhasználó

        A következõ kód MS Visual C++ fordítóval lefordul, és a program normálisan fut, de gccvel beletörik a bicskája bármelyik + operátor felüldefiniálásába. Mit kell másképp csinálni a gcc szabványa szerint?

        Code:
        #include
        #include
        #include

        using namespace std;
        class Pont {
        protected:
        double x;
        double y;
        public:
        Pont(double,double);
        Pont(Pont &k);
        //  ~Pont();
        double Tavolsag();
        void Print();
        Pont operator+(double&);
        Pont operator+(Pont&);
        Pont& operator=(Pont&);
        friend Pont operator+(double,Pont&);
        friend ostream& operator<<(ostream &o,Pont &k) { o << "X: " << k.x << " Y: " << k.y; return o; } }; class Vonal:public Pont { double xv; double yv; public: Vonal(int _x, int _y, int _xv, int _yv) :Pont(_x,_y), xv(_xv), yv(_yv) {} }; //konstruktor Pont::Pont(double _x=0, double _y=0) :x(_x), y(_y) {}; //masolo konstruktor Pont::Pont(Pont &k) { x=k.x; y=k.y; } //ertekadas Pont& Pont::operator=(Pont &k) { x=k.x; y=k.y; return *this; } Pont Pont::operator+(Pont &k) { Pont sum; sum.x=x+k.x; sum.y=y+k.y; return sum; } Pont Pont::operator+(double& d) { Pont sum; sum.x=x+d; sum.y=y+d; return sum; } Pont operator+(double s,Pont& k){ Pont sum; sum.x=k.x+s; sum.y=k.y+s; return sum; } double Pont::Tavolsag() { return sqrt(x*x+y*y); } void Pont::Print() { cout << x << " " << y << endl; } int main() { Pont p1(1.0,2.0); Pont p2; Pont p3; Pont p4; Pont p5; Pont pt[20]; cout << p1.Tavolsag() << endl; p2.Print(); p3=p1+p2; p3.Print(); p4=p1+p3; p4.Print(); p5=10+p1; p5.Print(); cout << p5 << " " << p1 << endl; return 0; }

        Gcc kimenet:

        cd ‘/home/aty/gyak/orokles/debug’ && WANT_AUTOCONF_2_5=”0″ WANT_AUTOMAKE_1_6=”0″ gmake
        gmake all-recursive
        Making all in src
        compiling orokles.cpp (g++)
        /home/aty/gyak/orokles/src/orokles.cpp: In function `int main()’:
        /home/aty/gyak/orokles/src/orokles.cpp:86: error: no match for ‘operator=’ in ‘p3 = Pont::operator+(Pont&)(((Pont&)(&p2)))’
        /home/aty/gyak/orokles/src/orokles.cpp:39: note: candidates are: Pont& Pont::operator=(Pont&)
        /home/aty/gyak/orokles/src/orokles.cpp:88: error: no match for ‘operator=’ in ‘p4 = Pont::operator+(Pont&)(((Pont&)(&p3)))’
        /home/aty/gyak/orokles/src/orokles.cpp:39: note: candidates are: Pont& Pont::operator=(Pont&)
        /home/aty/gyak/orokles/src/orokles.cpp:90: error: no match for ‘operator=’ in ‘p5 = operator+(double, Pont&)(((Pont&)(&p1)))’
        /home/aty/gyak/orokles/src/orokles.cpp:39: note: candidates are: Pont& Pont::operator=(Pont&)
        gmake[2]: *** [orokles.o] Error 1
        gmake[1]: *** [all-recursive] Error 1
        gmake: *** [all] Error 2
        *** Exited with status: 2 ***

        Hozzászólás: UHU-UHU hálózat nem müxik #2056596
        aty
        Felhasználó

          beno: milyen típusú net, és hogyan állítottad be? Enélkül szerinted mit kezdjünk a kérdéseddel?

          Tudom, hogy most cseszegetésnek fogod venni, hogy már elsõ hozzászólásod után bepofázok neked és elmegy a kedved az egész fórumtól(azért remélem nem így lesz), de mi köze van a kérdésednek a témához?!

          –Laszlo–:
          https://www.szszi.hu/wiki/UHU-K%C3%B3dex-kezd%C5%91_13.3. – azt hiszem ez jól fog jönni neked.

          Hozzászólás: fstab és mount sokadszorra #2057363
          aty
          Felhasználó

            A /sam-d könyvtárra van +rx joga a felhasználóknak is?

            Hozzászólás: Kocsma topik #1949576
            aty
            Felhasználó
              ELaci wrote:
              még harmadnap is mohaszag böfög fel belõlem. 😀

              Nem szabad északfele fordulni :poketoungeb:

              Hozzászólás: UHU-UHU hálózat nem müxik #2056591
              aty
              Felhasználó

                Az UHU kézikönyvébe nincs róla szó?!

                Korrekt magyar Samba leírás:
                http://www.sulinet.hu/tart/fkat/Kaaas

                Van lehetõség a KDE vezérlõpultjában a Samba és az NFS konfigurálására.
                Fedezd fel az UHU vezérlõpultját. Nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne eligazodni rajta. Ha mégse megy ott az online kézikönyv…

                Hozzászólás: UHU-UHU hálózat nem müxik #2056578
                aty
                Felhasználó

                  Akkor egyik gépen:
                  ifconfig eth0 192.168.0.1
                  másik gépen:
                  ifconfig eth0 192.168.0.2

                  Hozzászólás: könyvtár másolás felülírással #2057197
                  aty
                  Felhasználó

                    cp -rf konyvtar1/* konyvtar2/
                    Mcben vagy bármilyen más fájlkezelõben ez nem lenne egyszerûbb?

                    Hozzászólás: amsn gtk1? #2057157
                    aty
                    Felhasználó

                      Nem GTK-s az aMSN, valami egészen undorító widget készletet használ ez tény. Amit az oldalukon látsz az se GTK2, hanem egy skin csak gondolom.

                      Hozzászólás: UHU szerver, de honnan? #1976463
                      aty
                      Felhasználó

                        „Csatlakozni”, de hogyan gondolod? Milyen protokollon, biztos elmondták azt is…

                        De gondolom vagy a fájlmegosztások elérésére gondoltak, vagy pedig távoli asztali hozzáférésre.
                        Wines fájlmegosztások eléréséhez szükséged lesz a smbclientre, ami széria szerintem az UHUban. Illevet egy programra amivel böngészed a megosztásokat. Nautilus pl. alapból képes rá UHU-ban ha jól emlékszem rá. De a smb4k telepítése mindent megoldhat…

                        Távoli asztalra ott a krdc nevû frontend az rdesktop klienshez.

                      10 bejegyzés megtekintése - 511-520 / 1,776