aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 521-530 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: suse 9.1 + apache2 #2057035
    aty
    Felhasználó
      Wait wrote:
      Most csak apache2 volt, mysql nem, de amúgy meg nem probléma „összehegeszteni”.
      Hozzászólás: video lejatszo honnan, mit, hogyan? #2057021
      aty
      Felhasználó

        A kérdés hogy mi a topik címe?!
        Videolejátszó programot keresel magyarán? Akkor mplayert ajánlom gtk1es guival, vagy valamilyen Xine guit.
        Debian alá nincs hivatalos mplayer csomag.
        Forrásból: http://www.princessleia.com/MPlayer.php
        Nem hivatalos csomagok címét valaki talán elmondja.

        Xine:
        pl.: apt-get install kaffeine – és kész is vagy, esetleg kodekeket kell leszedned az mplayer oldaláról.

        aty
        Felhasználó
          aty
          Felhasználó

            VectoR: Mi értelme az UHUt UTF8ra állítani? Maradhat az iso8859-2n, nanobit úgy látszik csak az ntfs partíciókon nem látja jól az ékezeteket. Ezt egyszerû nls, vagy iocharset opcióval beállíthatja az /etc/fstabban, feltéve ha az UHU automountja nem zavar össze mindent. De létrehozhatsz neki egy külön sort is nanobit függetlenül a többitõl:
            rootként:
            mkdir /media/hda5
            valamilyen szerkesztõvel elhelyezed a következõ sort az /etc/fstabba:
            /dev/hda5 /media/hda5 ntfs defaults,ro,user,umask=000,nls=iso8859-2 0 0
            Valaki erõsítsen meg, hogy 2.6os kernelnél nls-el kell már megadni a karakterkódolást, míg 2.4nél kellett az iocharset. Lehet hogy fordítva van.

            Ha végeztél:
            mount /dev/hda5 /media/hda5

            aty
            Felhasználó

              hda7-8on rendben vannak az ékezetek?
              nlst állítsd ntfs partíciónál iso8859-2re

              aty
              Felhasználó

                Ez egy másik UTF8 kódolást használó Linux (pl. Suse) alatt létrehozott partíció? Van egy olyan érzésem, hogy csak a fájlok átnevezésével fogsz dûlõre jutni, mert az UHU 1.2 latin-2t használ, és én még nem láttam lehetõséget arra, hogy ext3 karakterkódolását megváltoztassam, de remélem valaki tud rá megoldást.
                Itt sajnos a betûtípus váltás se segít, tisztán látszik, hogy UTF8 kódolásúak a fájlnevek azon a partíción.

                aty
                Felhasználó

                  cat /etc/fstab
                  Krusaderrõl screenshot.
                  Kde-ben használt betûtípusok, ahogy balev mondja. Ezeket még oszd meg velünk.

                  Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1973034
                  aty
                  Felhasználó

                    Köszi. :rolleyes:

                    Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1973032
                    aty
                    Felhasználó

                      http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&?topic=17900.msg181944;topicseen#msg181944

                      Az adminokhoz pedig egy kéréssel fordulok azt hiszem a legtöbb moderátor nevében.
                      Kicsit már unalmas a Lafisoftos témakörökbõl az eltévedt topikokat átrakni. Pár év alatt rengeteg ilyen eltévedt topik halmózodott fel, amiket februárban raktam rendbe. De továbbra is rengetegen ott nyitnak új témát, holott a kérdésüknek semmi köze a Lafisofthoz.
                      Célszerû lenne tehát az összes Lafisoftos „altémakör nevébe” valahogy beilleszteni, hogy azok lafisoftos témák. Például az Egyéb szekciónál már most is szerepel zárójelben, hogy Lafisoft kizárólag. A többit is el kellene látni hasonló jelöléssel. Ha nem is zárójellel akkor „Lafisoft hibabejelentések” stb.

                      aty
                      Felhasználó

                        Kérdéseket özönét zúdítom rád:
                        Milyen disztribúció?
                        Milyen locales beállításokat/karakterkódolást használsz?
                        A fájlrendszernek milyen karakterkódolás van beállítva?
                        Milyen típusú fájlrendszer?

                        A Lafisoft által létrehozott könyvtárakban ronda az ékezet, vagy mit keres a téma a Lafisoft témakörben?!

                      10 bejegyzés megtekintése - 521-530 / 1,776