aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Sarge telepites Vs. Iptables #2055760
    aty
    Felhasználó

      /lib/modules/KERNEL_VERZIOD/kernel/net/ipv4/netfilter

      Ebben a könyvtárban mi van nálad?

      Hozzászólás: Sarge telepites Vs. Iptables #2055758
      aty
      Felhasználó

        Az /usr/src/linuxban levõ configot vagy ami a /boot könyvtárban van?

        Hozzászólás: Sarge telepites Vs. Iptables #2055756
        aty
        Felhasználó

          Biztos felrakta a modulokat is. Mibõl gondolod hogy nem?

          Hozzászólás: Mi hogy van magyarul? #2031697
          aty
          Felhasználó

            „levakarhatatlan ablakok” – ez tetszik 😀 😀  😀 De nem hiszem, hogy piacképes :rolleyes:

            Hozzászólás: Slackware es a daemonok #2055747
            aty
            Felhasználó

              The rc.sysvinit script will search for any System V init scripts you have in /etc/rc.d and run them, if the runlevel is appropriate. This is useful for certain commercial software packages that install System V init scripts

              De én eddig úgy csináltam, hogy simán futási jogot adtam a scriptnek az rc.dben és futott. Nem tudom biztosra mondani, mert Slackwaret csak desktopokon használok és ott nem volt szükségem külön init scriptekre.
              Tehát nézd meg a rc.sysvinit szerkezetét.

              Code:
              # Now do the startup scripts:
              for script in /etc/rc.d/rc$runlevel.d/S* ; do

              Eszerint létrehozol mondjuk egy /etc/rc.d/rc4.d könyvtárat ha az alapértelmezett futási szinted 4, és ebbe helyezed el a scripteket.

              Hozzászólás: Pure-ftp #2055381
              aty
              Felhasználó

                20as port is engedélyezve van az ftpn, megvannak adva a passzív portok az ftpd számára?

                Hozzászólás: User csak a home-ban mozoghasson #2055653
                aty
                Felhasználó

                  Mind pure-, mind proftpd alatt van lehetõség virtuális chrootra, ezzel meggátolható a mászkálás. Te milyen ftpdt használsz?
                  Ssh már kényesebb kérdés, ott valódi chrootra, egy kisebb környezet kialakítására van szükség. Nem biztos, hogy megéri a fáradtságot. Biztos vagy benne, hogy felhasználónak ssh jogot akarsz biztosítani? Miért van szüksége a felhasználónak az sshra? Kevés feladatot tudok elképzelni a mai világban, ami csak sshval oldható meg.

                  Hozzászólás: Firefox kipofozása webes TVzésre #2055538
                  aty
                  Felhasználó

                    Kicsit off kérdés:
                    Streamelik valahol az m1/m2 adókat? Találkoztam valahol régebben egy oldallal, ahol több magyar tvt is streameltek, de sajnos már nem találom. Valaki tudna segíteni?

                    Hozzászólás: TTY-Probléma #2054654
                    aty
                    Felhasználó

                      tty
                      De nem tudom kinek a tulajdonában vannak Suse alatt a pty fájlok. Nézd meg /dev/ alatt, de vigyázz ott általában csak symlinkek vannak, neked a linkelt fájlok tulajdonoscsoportja kell.

                      Hozzászólás: Házi szerver #2054691
                      aty
                      Felhasználó

                        Megy access pointként is szerintem.

                      10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 1,776