Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
/lib/modules/KERNEL_VERZIOD/kernel/net/ipv4/netfilter
Ebben a könyvtárban mi van nálad?
Az /usr/src/linuxban levõ configot vagy ami a /boot könyvtárban van?
Biztos felrakta a modulokat is. Mibõl gondolod hogy nem?
„levakarhatatlan ablakok” – ez tetszik 😀 😀 😀 De nem hiszem, hogy piacképes :rolleyes:
The rc.sysvinit script will search for any System V init scripts you have in /etc/rc.d and run them, if the runlevel is appropriate. This is useful for certain commercial software packages that install System V init scripts
De én eddig úgy csináltam, hogy simán futási jogot adtam a scriptnek az rc.dben és futott. Nem tudom biztosra mondani, mert Slackwaret csak desktopokon használok és ott nem volt szükségem külön init scriptekre.
Tehát nézd meg a rc.sysvinit szerkezetét.Code:# Now do the startup scripts:
for script in /etc/rc.d/rc$runlevel.d/S* ; doEszerint létrehozol mondjuk egy /etc/rc.d/rc4.d könyvtárat ha az alapértelmezett futási szinted 4, és ebbe helyezed el a scripteket.
20as port is engedélyezve van az ftpn, megvannak adva a passzív portok az ftpd számára?
Mind pure-, mind proftpd alatt van lehetõség virtuális chrootra, ezzel meggátolható a mászkálás. Te milyen ftpdt használsz?
Ssh már kényesebb kérdés, ott valódi chrootra, egy kisebb környezet kialakítására van szükség. Nem biztos, hogy megéri a fáradtságot. Biztos vagy benne, hogy felhasználónak ssh jogot akarsz biztosítani? Miért van szüksége a felhasználónak az sshra? Kevés feladatot tudok elképzelni a mai világban, ami csak sshval oldható meg.Kicsit off kérdés:
Streamelik valahol az m1/m2 adókat? Találkoztam valahol régebben egy oldallal, ahol több magyar tvt is streameltek, de sajnos már nem találom. Valaki tudna segíteni?tty
De nem tudom kinek a tulajdonában vannak Suse alatt a pty fájlok. Nézd meg /dev/ alatt, de vigyázz ott általában csak symlinkek vannak, neked a linkelt fájlok tulajdonoscsoportja kell.Megy access pointként is szerintem.
-
SzerzőBejegyzés