Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha jól emlékszem van egy grafikus, varázslós lehetõség is a telepítésére a KDE felület alatt.
Nah akkor a masqurades sorba add meg hogy miket engedélyezzen.
Vagy pedig output helyett, forward láncról tiltsd le a többit.A wlanroutert továbbra se értem mit csinál, úgy tûnik mintha csak switch/ap lenne ezen az ábrán.
Sõt hozzáteszem. Nem értem mi szerepe van a szervernek ebben az egész hálózatban. Nélküle is tökéletesen megvalósítható lenne, amit akarsz. Felhasználod a wireless routert, ami access pointnak, és dsl routernek is tökéletes.
Vagy g és f kliensekhez nincs wlan adapter?Hát én már abszolút nem értem mit akarsz csinálni.
Az ábrád alapján mi köze van a 192.168.2.xes ipnek a szerveredhez?! A szervered már csak 192.168.1.7 címrõl érkezõ csomagokat láthat, mivel gondolom ez a router natol…
Azt akarod hogy a szervereden csak a router felõl érkezõ „drótnélküli” csomagok mehessenek át. Ebben az esetben a router IP-címe, vagy még inkább MAC-címe alapján kellene szûrni. Nah már most te is NATot használsz a dsl megosztására a Debian szerveren. Ebben az esetben nem értem miért az OUTPUT lánccal szórakozol. Az OUTPUT láncon már minden az aktuális dsl kapcsolat ipjével fog kimenni szerintem.
iptables -t nat -A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE
Ebbe a sorba kellene elhelyezni egy -s kapcsolot a megfeleloen maszkolt ipvel.OUTPUT lánchoz nem tartozhat input interface, csak output interface.
A K6-2es procikhoz Voodoo3 való 😛 TNT2vel rengeteg probléma volt a K6-2höz való chipset miatt. De ez az alaplap „nonamebbnek” hangzik mint az amúgy is ócska Acorp 5ali61.
A user tagja a csoportnak ami a pty eléréséhez kell?
„init 1”-re se volt lehetõség?
Végigolvasod: http://pcforum.hu/cikkek/111/Linux+kernel+alapu+csomagszures+IPTABLES-szel.html
Konkrétan leírja a 2.,3. oldalon a szükséges parancsokat.Ha eth0ra dugod a modemet akkor se találja meg a dsl kapcsolatot?
-
SzerzőBejegyzés