aty

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 561-570 / 1,776
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slax 5.0.8 #2054822
    aty
    Felhasználó

      Ha jól emlékszem van egy grafikus, varázslós lehetõség is a telepítésére a KDE felület alatt.

      Hozzászólás: Házi szerver #2054689
      aty
      Felhasználó

        Nah akkor a masqurades sorba add meg hogy miket engedélyezzen.
        Vagy pedig output helyett, forward láncról tiltsd le a többit.

        A wlanroutert továbbra se értem mit csinál, úgy tûnik mintha csak switch/ap lenne ezen az ábrán.

        Hozzászólás: Házi szerver #2054687
        aty
        Felhasználó

          Sõt hozzáteszem. Nem értem mi szerepe van a szervernek ebben az egész hálózatban. Nélküle is tökéletesen megvalósítható lenne, amit akarsz. Felhasználod a wireless routert, ami access pointnak, és dsl routernek is tökéletes.
          Vagy g és f kliensekhez nincs wlan adapter?

          Hozzászólás: Házi szerver #2054686
          aty
          Felhasználó

            Hát én már abszolút nem értem mit akarsz csinálni.
            Az ábrád alapján mi köze van a 192.168.2.xes ipnek a szerveredhez?! A szervered már csak 192.168.1.7 címrõl érkezõ csomagokat láthat, mivel gondolom ez a router natol…
            Azt akarod hogy a szervereden csak a router felõl érkezõ „drótnélküli” csomagok mehessenek át. Ebben az esetben a router IP-címe, vagy még inkább MAC-címe alapján kellene szûrni. Nah már most te is NATot használsz a dsl megosztására a Debian szerveren. Ebben az esetben nem értem miért az OUTPUT lánccal szórakozol. Az OUTPUT láncon már minden az aktuális dsl kapcsolat ipjével fog kimenni szerintem.
            iptables -t nat -A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE
            Ebbe a sorba kellene elhelyezni egy -s kapcsolot a megfeleloen maszkolt ipvel.

            Hozzászólás: Házi szerver #2054684
            aty
            Felhasználó

              OUTPUT lánchoz nem tartozhat input interface, csak output interface.

              aty
              Felhasználó

                A K6-2es procikhoz Voodoo3 való 😛 TNT2vel rengeteg probléma volt a K6-2höz való chipset miatt. De ez az alaplap „nonamebbnek” hangzik mint az amúgy is ócska Acorp 5ali61.

                Hozzászólás: TTY-Probléma #2054652
                aty
                Felhasználó

                  A user tagja a csoportnak ami a pty eléréséhez kell?

                  Hozzászólás: fekete halál egy szûz sulinetes gépen #2053828
                  aty
                  Felhasználó

                    „init 1”-re se volt lehetõség?

                    Hozzászólás: Házi szerver #2054659
                    aty
                    Felhasználó

                      Végigolvasod: http://pcforum.hu/cikkek/111/Linux+kernel+alapu+csomagszures+IPTABLES-szel.html
                      Konkrétan leírja a 2.,3. oldalon a szükséges parancsokat.

                      Hozzászólás: Debian Sarge ,Adsl problema #2054466
                      aty
                      Felhasználó

                        Ha eth0ra dugod a modemet akkor se találja meg a dsl kapcsolatot?

                      10 bejegyzés megtekintése - 561-570 / 1,776