Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2006-10-13-10:40 Hozzászólás: 2 problema: Alsamixer felejt és tuner nem mindig vált csatornát #2074741
1. Nem azért nem tudsz csatornát váltani, mert nincs betöltve a szükséges bttv vagy saa modul a tunerkártyához?
Első tvtime indítás után nézz egy lsmod-ot, majd újraindítás után is nézz egyet.2. Alsamixer-ben állítsd be a kívánt értékeket, majd root-ként alsactl store.
Ez igaz. Én csak arra akartam rámutatni, hogy nem kell külön a sztakit még megnyitni sem. Nagyon hasznosak ezek a pluginok. Sőt, maga a sztaki egy nagyon jó szótár lett szerintem.
Ezekkel próbálkozz szerintem:
http://www.linuxguruz.com/iptables/howto/maniptables.html
TARGET EXTENSIONSuzsolt wrote:Kata wrote:Beszélni igazán „overkill” lenne ehhez 🙂 Elég, ha tud kezelni egy szótárat (pl. szotar.sztaki.hu).Vagy a másolás-beillesztés a http://www.metamorpho.hu -ra.
Szerk.: most veszem észre, hogy már egész weblapot is lehet vele fordíttatni!
http://szotar.sztaki.hu/docs/searchplugins.html
http://szotar.sztaki.hu/docs/kozepsoujj.htmlÉs a kernelkép megadásnál nem kéne /boot/vmlinuz a /vmlinuz helyett?
(lehet, hogy tényleg elég globálisan megadni, de azért én minden bejegyzéshez odaírnám a root sort is)
Tehát a linux felismerte a kártyádat, vagyis a szükséges modulok (vagy fixen) rendben vannak.
ifconfig, pingelés mit mond? Csomagszűrés nincs bekapcsolva?
Nálam magyar nyelv van beállítva locale és KDE is. A kódolás mindenhol latin2 és semmi gondom az ő és ű betűkkel. A karakterkészletek nem jelenítik meg jól valamiért, így csak bizonyos betűtípusokkal lehet használni. (pl. lucida)
gabriel08 wrote:Igen, én is a KDE-s konzolról beszélek.
Nekem angolul van, és a Settings menüpont alatt a következők vannak:
hide menubar, tab bar, scrollbar, fullscreen mode, bell, font, keyboard, schema, size, history, save as default, save session profile, configure notifications, configure shortcuts, configure konsole.
Melyikben található a kódolás, ami nekem kell?A font-on belül válassz olyat, ami jól jeleníti meg az iso-8859-2 -t! (pl. lucida sans ha jól emlékszem). Karakterkódolásnak meg ugye szintén a latin-2 -t állítsd be.
Ha megvagy és jól néz ki, akkor mentsd el a profilt (save as default)
birno wrote:Megcsináltam, de természetesen nem működik. 🙂
Azt mondja, hogyCode:VFS:cannot open root device „342” or unknown-block(3,66)
Please append a correct „root=” boot option
Kernel Panic – not syncing VFS unableb to mount root from unknown-block(3,66)A config és a lilo.conf fájlokat felraktam, nézzétek meg.
http://gaftrol.tvn.hu/config
http://gaftrol.tvn.hu/lilo.confNos, milyen alaplapi chipseted van?
Csak mert a kernel konfigban látom, hogy az agp_nvidia-t választottad (nekem ugye az van, de neked is?)A LILO konfigja kissé hiányos. Egyáltalán hogy futott így le a lilo parancs?
Így kellene kinéznie egy általános bejegyzésnek:Code:image=/boot/vmlinuz-2.2.5-15
label=linux
root=/dev/hda3Nálad hiányoznak a root megadások.
-
SzerzőBejegyzés