balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,411-1,420 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • balev
    Felhasználó

      1. Nem azért nem tudsz csatornát váltani, mert nincs betöltve a szükséges bttv vagy saa modul a tunerkártyához?
      Első tvtime indítás után nézz egy lsmod-ot, majd újraindítás után is nézz egyet.

      2. Alsamixer-ben állítsd be a kívánt értékeket, majd root-ként alsactl store.

      balev
      Felhasználó

        Ez igaz. Én csak arra akartam rámutatni, hogy nem kell külön a sztakit még megnyitni sem. Nagyon hasznosak ezek a pluginok. Sőt, maga a sztaki egy nagyon jó szótár lett szerintem.

        Hozzászólás: IPTABLES & NAT #2063623
        balev
        Felhasználó

          Ezekkel próbálkozz szerintem:
          http://www.linuxguruz.com/iptables/howto/maniptables.html
          TARGET EXTENSIONS

          balev
          Felhasználó
            uzsolt wrote:
            Kata wrote:
            Beszélni igazán „overkill” lenne ehhez 🙂 Elég, ha tud kezelni egy szótárat (pl. szotar.sztaki.hu).

            Vagy a másolás-beillesztés a http://www.metamorpho.hu -ra.

            Szerk.: most veszem észre, hogy már egész weblapot is lehet vele fordíttatni!

            http://szotar.sztaki.hu/docs/searchplugins.html
            http://szotar.sztaki.hu/docs/kozepsoujj.html

            Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062323
            balev
            Felhasználó

              És a kernelkép megadásnál nem kéne /boot/vmlinuz a /vmlinuz helyett?

              (lehet, hogy tényleg elég globálisan megadni, de azért én minden bejegyzéshez odaírnám a root sort is)

              Hozzászólás: UHU 2.0 problémák #2073571
              balev
              Felhasználó

                Tehát a linux felismerte a kártyádat, vagyis a szükséges modulok (vagy fixen) rendben vannak.

                ifconfig, pingelés mit mond? Csomagszűrés nincs bekapcsolva?

                Hozzászólás: Karakteres felület… #2074076
                balev
                Felhasználó

                  Nálam magyar nyelv van beállítva locale és KDE is. A kódolás mindenhol latin2 és semmi gondom az ő és ű betűkkel. A karakterkészletek nem jelenítik meg jól valamiért, így csak bizonyos betűtípusokkal lehet használni. (pl. lucida)

                  Hozzászólás: Karakteres felület… #2074074
                  balev
                  Felhasználó
                    gabriel08 wrote:
                    Igen, én is a KDE-s konzolról beszélek.
                    Nekem angolul van, és a Settings menüpont alatt a következők vannak:
                    hide menubar, tab bar, scrollbar, fullscreen mode, bell, font, keyboard, schema, size, history, save as default, save session profile, configure notifications, configure shortcuts, configure konsole.
                    Melyikben található a kódolás, ami nekem kell?

                    A font-on belül válassz olyat, ami jól jeleníti meg az iso-8859-2 -t! (pl. lucida sans ha jól emlékszem). Karakterkódolásnak meg ugye szintén a latin-2 -t állítsd be.

                    Ha megvagy és jól néz ki, akkor mentsd el a profilt (save as default)

                    Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062321
                    balev
                    Felhasználó
                      birno wrote:
                      Megcsináltam, de természetesen nem működik. 🙂
                      Azt mondja, hogy

                      Code:
                      VFS:cannot open root device „342” or unknown-block(3,66)
                      Please append a correct „root=” boot option
                      Kernel Panic – not syncing VFS unableb to mount root from unknown-block(3,66)

                      A config és a lilo.conf fájlokat felraktam, nézzétek meg.

                      http://gaftrol.tvn.hu/config
                      http://gaftrol.tvn.hu/lilo.conf

                      Nos, milyen alaplapi chipseted van?
                      Csak mert a kernel konfigban látom, hogy az agp_nvidia-t választottad (nekem ugye az van, de neked is?)

                      A LILO konfigja kissé hiányos. Egyáltalán hogy futott így le a lilo parancs?
                      Így kellene kinéznie egy általános bejegyzésnek:

                      Code:
                      image=/boot/vmlinuz-2.2.5-15
                              label=linux             
                              root=/dev/hda3

                      Nálad hiányoznak a root megadások.

                      Hozzászólás: #1960572
                      balev
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,411-1,420 / 2,997