balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Apache és PHP #2070969
    balev
    Felhasználó

      Ez idáig rendben, telepítetted a mysql-t. Tudod is használni, ha beállítod és elindítod a szervert. Keresd meg a telepített mysql dokumentációt, a readme vagy install fájlban le van írva, hogyan kell inicializálni, illetve az alapbeállításokat megtenni (user, pass, stb.).
      A my.conf-ot kell bemásolnod a home könyvtáradba és beállítani, ahogy akarod.

      Ha ezek meg vannak, és elindítottad a szervert (vagy automatikusan elindult a rendszerindítással), akkor már hozzá is férsz parancssorból.

      Ha PHP-vel szeretnéd használni, az már más tészta. Annak semmi köze a mysql beállításaihoz. Azt a php beállításokban kell keresned. Vagyis mysql támogatással kell fordítani a php-t, vagy olyan csomagot kell keresned php-ből a YAST-tal, ami mysql támogatással lett fordítva.

      Még egy: nem írtad, hogy mi írja ki, hogy mysql service unavaliable!
      Plusz a phpinfo() kimenetét csatold be!

      Hozzászólás: Apache és PHP #2070967
      balev
      Felhasználó

        Ez valahogy mindenkinek elkerülte a figyelmét ezek szerint. Pedig jogos, csak nem értem hogy alapból miért így van beállítva a http? Meg azt se, hogy mi értelme volt apache2-ben szétszedni a beállításokat, na mindegy.

        MySQL support unavaliable – ezt a phpinfo() mondja?
        Ha nem akkor keress rá a mysql részekre a fenti függvény kimenetében.

        Szerk.: vagy meg kell nézni, hogy YAST-tal lehet-e valami php-mysql, vagy ilyesmi csomagot telepíteni. Elképzelhető, hogy mysql támogatás nélkül fordított php-t telepítettél.

        balev
        Felhasználó
          milfer wrote:
          balev wrote:
          milfer wrote:
          eReL wrote:
          balev wrote:
          Vagy netconfig, netsetup parancsok valamelyike.

          hát ez az…

          Szerk:
          Töröltem, mert teljesen megváltoztattad az előző hozzászólásod.
          Csak ez maradt:
          Az inetd.conf-ot ne piszkáld. Semmi köze ide.

          Az hogy a kártya DHCP-t használjon-e, avagy nem, az inet-ben kell beállítani.
          Legalábbis slackware-nél (vagy a netconfig parancsot futtatod, de ezt a fájlt írja). Mondjuk nem értem, nekem kábeltv-s netnél soha nem kellett pppoe, tudtommal az csak DSL-hez kell.

          Akkor mégegyszer leírom. Az /etc/inetd.conf-ot ne piszkáld. Ez nem a Slackware topic.�  🙂

          Ok, nem akartam én félrevezetni senkit. De nem is az inet démonra gondoltam, nem emlékeztem pontosan, hogy az inetd-ben, az inet1-ben, vagy az inet2-ben van a beállítás.

          Az inet1-ben van egyébként. A démon nyilván indítja csak ezeket a fájlokat.
          Frugalware-ben nem így van?

          balev
          Felhasználó
            eReL wrote:
            rájöttem, hogy mi a gondom.

            Ez a file tartalmazza a DNS-szerver IP-címeit?
            Miért ezt a címet írta be a netconfig?
            Mit javasolsz ide beírni?
            Mert, ha mindegy, csak működjön, akkor az UHU-ban lévőket átmásoltam ide, és működik… 😀 😀

            Köszönöm milfer!!!

            Hogy lehet rávenni a ‘netconfig’-ot, hogy működő DNS-címeket használjon?

            Nem mindegy, azt kell beírni, amit a szolgáltatód megad. Ez volt beállítva az UHU-dban is, gondolom.

            Hozzászólás: Hogyan lehet támogatni a linuxforumot ? #2072887
            balev
            Felhasználó

              Na, végre tisztázódtak ezek a dolgok is!

              Egész jó ez a telefon téma, bár céges nekem ingyen van, de privát vodámat lehet átkérem erre. Ha egyáltalán ez megoldható.

              Az e-mail viszont feltétlen kell, csak egy dolog maradt le Csaba, mégpedig a számlaszámok, ahova utalni lehet. Célszerű lenne éves szinten utalni szerintem, már csak a tranzakciós költségek miatt.

              Hozzászólás: kernel modul telepítése ATI kártyához #2062293
              balev
              Felhasználó

                Az X konfigja és logja kell.

                Hozzászólás: ZENWALK 2.x #2064748
                balev
                Felhasználó

                  Egyébként Slackware alatt nekem is csak akkor ment az ACPI, ha a gyári bareacpi kernellel telepítettem bare helyett az alapdisztrót. Utána mindig fordítottam saját kernelt, amibe beleraktam a támogatást és soha nem volt gond. Aztán a 10.2-t bare-rel telepítettem és azóta nem kapcsolja ki a monitort, nem tudom miért. Az összes támogatás be van forgatva, ACPI démon fut. Érdekes.

                  balev
                  Felhasználó
                    eReL wrote:
                    Sikerült feltenni!!!!!!
                    Nem hiszem el: Csak a telepítőlemezt hagytam a meghajtókban és hibátlanul végigment a telepítés…

                    Igaz, hogy a ‘gnome’ nem működik normálisan. Nem baj, majd KDE-t használok.

                    De a netem, nem megy.
                    tvnetwork-ös, pppoe alapú

                    1. ‘netconfig’-ot végigviszem, de akár fix, akár DHCP-s IP-címet állítok, nem működik.
                    2. ‘pppoe-start’ a kapcsolat létrejön szerinte (‘Connected’), de a netem nem megy.

                    Mit javasoltok?

                    Ha biztos vagy benne, hogy pppoe kell, akkor előbb állítsd be (ha nem történt még meg) a konfigját. pppoe-setup parancs. Megadod a felhasználónevet, jelszót, DNS-eket. Aztán pppoe-start.

                    balev
                    Felhasználó
                      milfer wrote:
                      eReL wrote:
                      balev wrote:
                      Vagy netconfig, netsetup parancsok valamelyike.

                      hát ez az…

                      Szerk:
                      Töröltem, mert teljesen megváltoztattad az előző hozzászólásod.
                      Csak ez maradt:
                      Az inetd.conf-ot ne piszkáld. Semmi köze ide.

                      Az hogy a kártya DHCP-t használjon-e, avagy nem, az inet-ben kell beállítani.
                      Legalábbis slackware-nél (vagy a netconfig parancsot futtatod, de ezt a fájlt írja). Mondjuk nem értem, nekem kábeltv-s netnél soha nem kellett pppoe, tudtommal az csak DSL-hez kell.

                      Hozzászólás: ZENWALK 2.x #2064742
                      balev
                      Felhasználó

                        Mivel ACPI nélkül indítod, nyilván nem fog működni. Kernelben be kéne állítani az ACPI támogatásokat, újrafordítani, majd megpróbálni bebootolni vele append=noacpi nélkül.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 2,997