Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ez idáig rendben, telepítetted a mysql-t. Tudod is használni, ha beállítod és elindítod a szervert. Keresd meg a telepített mysql dokumentációt, a readme vagy install fájlban le van írva, hogyan kell inicializálni, illetve az alapbeállításokat megtenni (user, pass, stb.).
A my.conf-ot kell bemásolnod a home könyvtáradba és beállítani, ahogy akarod.Ha ezek meg vannak, és elindítottad a szervert (vagy automatikusan elindult a rendszerindítással), akkor már hozzá is férsz parancssorból.
Ha PHP-vel szeretnéd használni, az már más tészta. Annak semmi köze a mysql beállításaihoz. Azt a php beállításokban kell keresned. Vagyis mysql támogatással kell fordítani a php-t, vagy olyan csomagot kell keresned php-ből a YAST-tal, ami mysql támogatással lett fordítva.
Még egy: nem írtad, hogy mi írja ki, hogy mysql service unavaliable!
Plusz a phpinfo() kimenetét csatold be!Ez valahogy mindenkinek elkerülte a figyelmét ezek szerint. Pedig jogos, csak nem értem hogy alapból miért így van beállítva a http? Meg azt se, hogy mi értelme volt apache2-ben szétszedni a beállításokat, na mindegy.
MySQL support unavaliable – ezt a phpinfo() mondja?
Ha nem akkor keress rá a mysql részekre a fenti függvény kimenetében.Szerk.: vagy meg kell nézni, hogy YAST-tal lehet-e valami php-mysql, vagy ilyesmi csomagot telepíteni. Elképzelhető, hogy mysql támogatás nélkül fordított php-t telepítettél.
milfer wrote:balev wrote:milfer wrote:eReL wrote:balev wrote:Vagy netconfig, netsetup parancsok valamelyike.hát ez az…
Szerk:
Töröltem, mert teljesen megváltoztattad az előző hozzászólásod.
Csak ez maradt:
Az inetd.conf-ot ne piszkáld. Semmi köze ide.Az hogy a kártya DHCP-t használjon-e, avagy nem, az inet-ben kell beállítani.
Legalábbis slackware-nél (vagy a netconfig parancsot futtatod, de ezt a fájlt írja). Mondjuk nem értem, nekem kábeltv-s netnél soha nem kellett pppoe, tudtommal az csak DSL-hez kell.Akkor mégegyszer leírom. Az /etc/inetd.conf-ot ne piszkáld. Ez nem a Slackware topic.� 🙂
Ok, nem akartam én félrevezetni senkit. De nem is az inet démonra gondoltam, nem emlékeztem pontosan, hogy az inetd-ben, az inet1-ben, vagy az inet2-ben van a beállítás.
Az inet1-ben van egyébként. A démon nyilván indítja csak ezeket a fájlokat.
Frugalware-ben nem így van?eReL wrote:rájöttem, hogy mi a gondom.Ez a file tartalmazza a DNS-szerver IP-címeit?
Miért ezt a címet írta be a netconfig?
Mit javasolsz ide beírni?
Mert, ha mindegy, csak működjön, akkor az UHU-ban lévőket átmásoltam ide, és működik… 😀 😀Köszönöm milfer!!!
Hogy lehet rávenni a ‘netconfig’-ot, hogy működő DNS-címeket használjon?
Nem mindegy, azt kell beírni, amit a szolgáltatód megad. Ez volt beállítva az UHU-dban is, gondolom.
Na, végre tisztázódtak ezek a dolgok is!
Egész jó ez a telefon téma, bár céges nekem ingyen van, de privát vodámat lehet átkérem erre. Ha egyáltalán ez megoldható.
Az e-mail viszont feltétlen kell, csak egy dolog maradt le Csaba, mégpedig a számlaszámok, ahova utalni lehet. Célszerű lenne éves szinten utalni szerintem, már csak a tranzakciós költségek miatt.
Az X konfigja és logja kell.
Egyébként Slackware alatt nekem is csak akkor ment az ACPI, ha a gyári bareacpi kernellel telepítettem bare helyett az alapdisztrót. Utána mindig fordítottam saját kernelt, amibe beleraktam a támogatást és soha nem volt gond. Aztán a 10.2-t bare-rel telepítettem és azóta nem kapcsolja ki a monitort, nem tudom miért. Az összes támogatás be van forgatva, ACPI démon fut. Érdekes.
eReL wrote:Sikerült feltenni!!!!!!
Nem hiszem el: Csak a telepítőlemezt hagytam a meghajtókban és hibátlanul végigment a telepítés…Igaz, hogy a ‘gnome’ nem működik normálisan. Nem baj, majd KDE-t használok.
De a netem, nem megy.
tvnetwork-ös, pppoe alapú1. ‘netconfig’-ot végigviszem, de akár fix, akár DHCP-s IP-címet állítok, nem működik.
2. ‘pppoe-start’ a kapcsolat létrejön szerinte (‘Connected’), de a netem nem megy.Mit javasoltok?
Ha biztos vagy benne, hogy pppoe kell, akkor előbb állítsd be (ha nem történt még meg) a konfigját. pppoe-setup parancs. Megadod a felhasználónevet, jelszót, DNS-eket. Aztán pppoe-start.
milfer wrote:eReL wrote:balev wrote:Vagy netconfig, netsetup parancsok valamelyike.hát ez az…
Szerk:
Töröltem, mert teljesen megváltoztattad az előző hozzászólásod.
Csak ez maradt:
Az inetd.conf-ot ne piszkáld. Semmi köze ide.Az hogy a kártya DHCP-t használjon-e, avagy nem, az inet-ben kell beállítani.
Legalábbis slackware-nél (vagy a netconfig parancsot futtatod, de ezt a fájlt írja). Mondjuk nem értem, nekem kábeltv-s netnél soha nem kellett pppoe, tudtommal az csak DSL-hez kell.Mivel ACPI nélkül indítod, nyilván nem fog működni. Kernelben be kéne állítani az ACPI támogatásokat, újrafordítani, majd megpróbálni bebootolni vele append=noacpi nélkül.
-
SzerzőBejegyzés