Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
zopa57 wrote:#
# VirtualHost template
# Note: to use the template, rename it to /etc/apache2/vhost.d/yourvhost.conf.
# Files must have the .conf suffix to be loaded.Ez megtörtént? Ugye nem a template-et szerkeszted?
ServerAdmin [email protected]
ServerName dummy-host.example.comEzeket mért nem állítod be valamire, vagy mért nem kommentezed ki?
# DocumentRoot: The directory out of which you will serve your
# documents. By default, all requests are taken from this directory, but
# symbolic links and aliases may be used to point to other locations.
DocumentRoot /srv/www/vhosts/dummy-host.example.comItt a lényeg, itt állítod be a webszerver root könyvtárát.
# Optionally, include *.conf files from /etc/apache2/conf.d/
#
# For example, to allow execution of PHP scripts:
#
# Include /etc/apache2/conf.d/mod_php4.conf
#Aztán ezt is ki kellene kommentezni, ha PHP-t is akarsz használni.
# This should be changed to whatever you set DocumentRoot to.
#
Értelemszerűen ezt is ugyanarra kell állítani.
tvnetwork az kábelnet, nem? Akkor csak az inet-et kell beállítani DHCP-re, semmilyen pppoed nem kell.
Nem tudom FW milyen szerkezetű, az /etc-ben keress inetd.conf, vagy ilyesmi fájlt, ott tudod beállítani, hogy dinamikus kiosztást alkalmazzon. Vagy netconfig, netsetup parancsok valamelyike.Azt nézd meg, hogy ha régebbit indítod és rádugod a pendrive-ot, akkor mi az lsmod kimenete (vagyis a lényeg, hogy ehci, uhci, ohci, vagy mi van betöltve) plusz dmesg.
Utána bootolsz újjal, rádugod és megnézed ugyanezeket.
Ja 🙂
Egy ideig LILO-t használtam, de már elfelejtettem, hogy tényleg append-del kéne hozzáadni a paramétert.
Jó, akkor így:
image = /boot/vmlinuz ‘acpi=no’
vagy
image = /boot/vmlinuz ‘acpi=off’Akkor így add meg:
image = /boot/vmlinuz acpi=no
vagy
image = /boot/vmlinuz acpi=offUtána futtasd a lilo parancsot.
Elnéztem ugyanis. Ez csak figyelmeztetés volt.
balev wrote:Unrecognized token „pci” at or above line 45 in file ‘/etc/lilo.conf’Hybrid wrote:balev wrote:Csináld azt, amit uzsolt írt! (lehet szerkeszteni a LILO konfigot, mért ne lehetne?)pl.:
image=/boot/vmlinuz pci=noacpi
label=linux
root=/dev/hdbxBIOS-ban pedig állítsd vissza, mert különben nem lesz ACPI támogatásod.
ha beirom a liloba es futtatom ezt irja ki:
root[etc]# lilo
Warning: LBA32 addressing assumed
Warning: The boot sector and map file are on different disks.
Added Windows *
Unrecognized token „pci” at or above line 45 in file ‘/etc/lilo.conf’
root[etc]#mi lehet a gond ?? es akor nem indul a acpi miatt ha viszarakom a biosban….
Nem jól állítottad be a konfigot. Egyszerűbb lenne, ha becsatolnád a konfigot, ahogy átírtad.
Meg egy fdisk -l kimenetet.Csináld azt, amit uzsolt írt! (lehet szerkeszteni a LILO konfigot, mért ne lehetne?)
pl.:
image=/boot/vmlinuz pci=noacpi
label=linux
root=/dev/hdbxBIOS-ban pedig állítsd vissza, mert különben nem lesz ACPI támogatásod.
Hagyjuk már ezt a topikot…
Mért kell mindig felhozni?(egyébként meg a rózsaszín a legtutibb szín a világon! http://cukivagyok.hu)
Nem a kernelből kell kivenni az ACPI támogatást, csak anélkül kell indítani.
Mikor bootolsz, kapsz egy LILO-t. Mielőtt indítod a kernel képet, bepötyögöd a boot paramétert a végére (pci=noacpi) -
SzerzőBejegyzés