balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,441-1,450 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Apache és PHP #2070965
    balev
    Felhasználó
      zopa57 wrote:
      #
      # VirtualHost template
      # Note: to use the template, rename it to /etc/apache2/vhost.d/yourvhost.conf.
      # Files must have the .conf suffix to be loaded.

      Ez megtörtént? Ugye nem a template-et szerkeszted?

        ServerAdmin [email protected]
          ServerName dummy-host.example.com

      Ezeket mért nem állítod be valamire, vagy mért nem kommentezed ki?

          # DocumentRoot: The directory out of which you will serve your
          # documents. By default, all requests are taken from this directory, but
          # symbolic links and aliases may be used to point to other locations.
          DocumentRoot /srv/www/vhosts/dummy-host.example.com

      Itt a lényeg, itt állítod be a webszerver root könyvtárát.

          # Optionally, include *.conf files from /etc/apache2/conf.d/
          #
          # For example, to allow execution of PHP scripts:
          #
        # Include /etc/apache2/conf.d/mod_php4.conf
          #

      Aztán ezt is ki kellene kommentezni, ha PHP-t is akarsz használni.

          # This should be changed to whatever you set DocumentRoot to.
          #
       
         

      Értelemszerűen ezt is ugyanarra kell állítani.

      balev
      Felhasználó

        tvnetwork az kábelnet, nem? Akkor csak az inet-et kell beállítani DHCP-re, semmilyen pppoed nem kell.
        Nem tudom FW milyen szerkezetű, az /etc-ben keress inetd.conf, vagy ilyesmi fájlt, ott tudod beállítani, hogy dinamikus kiosztást alkalmazzon. Vagy netconfig, netsetup parancsok valamelyike.

        Hozzászólás: Ubuntu 6.06 pendrive mount gond #2072779
        balev
        Felhasználó

          Azt nézd meg, hogy ha régebbit indítod és rádugod a pendrive-ot, akkor mi az lsmod kimenete (vagyis a lényeg, hogy ehci, uhci, ohci, vagy mi van betöltve) plusz dmesg.

          Utána bootolsz újjal, rádugod és megnézed ugyanezeket.

          Hozzászólás: ZENWALK 2.x #2064738
          balev
          Felhasználó

            Ja 🙂

            Egy ideig LILO-t használtam, de már elfelejtettem, hogy tényleg append-del kéne hozzáadni a paramétert.

            Hozzászólás: ZENWALK 2.x #2064736
            balev
            Felhasználó

              Jó, akkor így:
              image = /boot/vmlinuz ‘acpi=no’
              vagy
              image = /boot/vmlinuz ‘acpi=off’

              Hozzászólás: ZENWALK 2.x #2064730
              balev
              Felhasználó

                Akkor így add meg:
                image = /boot/vmlinuz acpi=no
                vagy
                image = /boot/vmlinuz acpi=off

                Utána futtasd a lilo parancsot.

                Elnéztem ugyanis. Ez csak figyelmeztetés volt.

                balev wrote:
                Unrecognized token „pci” at or above line 45 in file ‘/etc/lilo.conf’
                Hozzászólás: ZENWALK 2.x #2064727
                balev
                Felhasználó
                  Hybrid wrote:
                  balev wrote:
                  Csináld azt, amit uzsolt írt! (lehet szerkeszteni a LILO konfigot, mért ne lehetne?)

                  pl.:
                  image=/boot/vmlinuz pci=noacpi
                          label=linux               
                          root=/dev/hdbx

                  BIOS-ban pedig állítsd vissza, mert különben nem lesz ACPI támogatásod.

                  ha beirom a liloba es futtatom ezt irja ki:

                  root[etc]# lilo
                  Warning: LBA32 addressing assumed
                  Warning: The boot sector and map file are on different disks.
                  Added Windows *
                  Unrecognized token „pci” at or above line 45 in file ‘/etc/lilo.conf’
                  root[etc]#

                  mi lehet a gond ?? es akor nem indul a acpi miatt ha viszarakom a biosban….

                  Nem jól állítottad be a konfigot. Egyszerűbb lenne, ha becsatolnád a konfigot, ahogy átírtad.
                  Meg egy fdisk -l kimenetet.

                  Hozzászólás: ZENWALK 2.x #2064725
                  balev
                  Felhasználó

                    Csináld azt, amit uzsolt írt! (lehet szerkeszteni a LILO konfigot, mért ne lehetne?)

                    pl.:
                    image=/boot/vmlinuz pci=noacpi
                            label=linux               
                            root=/dev/hdbx

                    BIOS-ban pedig állítsd vissza, mert különben nem lesz ACPI támogatásod.

                    Hozzászólás: 200.000 hozzászólás tanulságai #2071660
                    balev
                    Felhasználó

                      Hagyjuk már ezt a topikot…
                      Mért kell mindig felhozni?

                      (egyébként meg a rózsaszín a legtutibb szín a világon! http://cukivagyok.hu)

                      Hozzászólás: ZENWALK 2.x #2064721
                      balev
                      Felhasználó

                        Nem a kernelből kell kivenni az ACPI támogatást, csak anélkül kell indítani.
                        Mikor bootolsz, kapsz egy LILO-t. Mielőtt indítod a kernel képet, bepötyögöd a boot paramétert a végére (pci=noacpi)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,441-1,450 / 2,997