Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szerk: user helyett users?
fagyiniki wrote:[fagyi@localhost kernels]$ ls /dev/ | grep agp
agpgart[fagyi@localhost kernels]$ cat /usr/src/kernels/2.6.11-1.1369_FC4-i686/.config | grep AGP
CONFIG_AGP=m
CONFIG_AGP_ALI=m
CONFIG_AGP_ATI=m
CONFIG_AGP_AMD=m
CONFIG_AGP_AMD64=m
CONFIG_AGP_INTEL=m
CONFIG_AGP_NVIDIA=m
CONFIG_AGP_SIS=m
CONFIG_AGP_SWORKS=m
CONFIG_AGP_VIA=m
CONFIG_AGP_EFFICEON=ma rendszerem pedig Fedora Core 4 = 2.6.11-1.1369_FC4-i686
Code:lsmod | grep agpgartHa nem ad vissza semmit, akkor:
Code:modprobe agpgartés utána X-et újraindít.
juuzer wrote:Csináltam egy kis videót xgl-rõl xvidcap-val (majd mplayerrel megnyomorgattam). Ami látszik „cube” plugin skydome animated-vel (kocka mögött háttér), „wobbly2” http://forums.xgl-coffee.org/viewtopic.php?t=48&sid=4e5fee60ab0507a6b2ac6171dcc460e7 elég jók tõle a menük, valamint „water” plugin. Akit érdekel töltse le, nevezze át avira, azt nézheti (33mp).Pazar. Megmondom õszintén, nem nagyon néztem vagy olvastam utána XGL-nek, de ezek után lehet csinálok egy próbát vele. Csak a kíváncsiság kedvéért. Egyébként nem tudom mennyire lesz használható a jövõben, vagy hogy mennyire lesz rá szükség.
milfer wrote:cat: /usr/src/kerneled/.config: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár 😀Ne legyünk már gonoszak 🙂
kisbetu wrote:Jó dolog a fórum, ugye?
Mindent megtalálnak HELYETTED.Nos igen, pont emiatt nem linkeltem be, hogy márpedigdeigen, van belõle csomag.
Milyen rendszert használsz pontosan?
Következõ két parancs kimenetét légyszíves:cat /usr/src/kerneled/.config | grep AGP
ls /dev/ | grep agpElõször is mindig nézd meg, hogy létezik-e az adott programból a saját disztribúciódhoz csomag. Ha nem, akkor meg Slackware alatt, ha lehet kerüld az rpm-et, vagyis forrásból telepítesz (kivéve ATI).
Ha Slackware mellett kitartasz, a linuxpackages jóbarátod lesz. Ott ugyanis megtaláltam ami neked kell, tehát létezik belõle csomag Slackware alá. Letöltöd és installpkg paranccsal vagy a pkgtool segítségével felrakod.
Nem kezel függõséget, viszont be tudod állítani, hogy miket ne frissítsen az exlude segítségével. Mi a gond?
Code:(EE) fglrx(0): [agp] unable to acquire AGP, error „xf86_ENODEV”
(EE) fglrx(0): cannot init AGPKonfigban írd át az
Code:Option „UseInternalAGPGART” „off”„on”-ra.
milfer wrote:A szomorú az az, hogy mostanában mást sem látok itt a fórumon, csak azt, hogy a Debian-t kezdõknek ajánlják.Ki ajánlja?
Inkább az az aggasztó, hogy nem olvasnak utána az adott rendszer paramétereinek. -
SzerzőBejegyzés