balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,031-2,040 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: fstab és mount sokadszorra #2057366
    balev
    Felhasználó

      Szerk: user helyett users?

      Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047566
      balev
      Felhasználó
        fagyiniki wrote:
        [fagyi@localhost kernels]$ ls /dev/ | grep agp
        agpgart

        [fagyi@localhost kernels]$ cat /usr/src/kernels/2.6.11-1.1369_FC4-i686/.config | grep AGP
        CONFIG_AGP=m
        CONFIG_AGP_ALI=m
        CONFIG_AGP_ATI=m
        CONFIG_AGP_AMD=m
        CONFIG_AGP_AMD64=m
        CONFIG_AGP_INTEL=m
        CONFIG_AGP_NVIDIA=m
        CONFIG_AGP_SIS=m
        CONFIG_AGP_SWORKS=m
        CONFIG_AGP_VIA=m
        CONFIG_AGP_EFFICEON=m

        a rendszerem pedig Fedora Core 4 = 2.6.11-1.1369_FC4-i686

        Code:
        lsmod | grep agpgart

        Ha nem ad vissza semmit, akkor:

        Code:
        modprobe agpgart

        és utána X-et újraindít.

        Hozzászólás: XGL #2051809
        balev
        Felhasználó
          juuzer wrote:
          Csináltam egy kis videót xgl-rõl xvidcap-val (majd mplayerrel megnyomorgattam). Ami látszik „cube” plugin skydome animated-vel (kocka mögött háttér), „wobbly2” http://forums.xgl-coffee.org/viewtopic.php?t=48&sid=4e5fee60ab0507a6b2ac6171dcc460e7 elég jók tõle a menük, valamint „water” plugin. Akit érdekel töltse le, nevezze át avira, azt nézheti (33mp).

          Pazar. Megmondom õszintén, nem nagyon néztem vagy olvastam utána XGL-nek, de ezek után lehet csinálok egy próbát vele. Csak a kíváncsiság kedvéért. Egyébként nem tudom mennyire lesz használható a jövõben, vagy hogy mennyire lesz rá szükség.

          Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047563
          balev
          Felhasználó
            milfer wrote:
            cat: /usr/src/kerneled/.config: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár  😀

            Ne legyünk már gonoszak 🙂

            Hozzászólás: swaret függõség kezelése. #2057321
            balev
            Felhasználó
              kisbetu wrote:
              Jó dolog a fórum, ugye?
              Mindent megtalálnak HELYETTED.

              Nos igen, pont emiatt nem linkeltem be, hogy márpedigdeigen, van belõle csomag.

              Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047561
              balev
              Felhasználó

                Milyen rendszert használsz pontosan?
                Következõ két parancs kimenetét légyszíves:

                cat /usr/src/kerneled/.config | grep AGP
                ls /dev/ | grep agp

                Hozzászólás: swaret függõség kezelése. #2057316
                balev
                Felhasználó

                  Elõször is mindig nézd meg, hogy létezik-e az adott programból a saját disztribúciódhoz csomag. Ha nem, akkor meg Slackware alatt, ha lehet kerüld az rpm-et, vagyis forrásból telepítesz (kivéve ATI).

                  Ha Slackware mellett kitartasz, a linuxpackages jóbarátod lesz. Ott ugyanis megtaláltam ami neked kell, tehát létezik belõle csomag Slackware alá. Letöltöd és installpkg paranccsal vagy a pkgtool segítségével felrakod.

                  http://linuxpackages.net

                  Hozzászólás: swaret függõség kezelése. #2057314
                  balev
                  Felhasználó

                    Nem kezel függõséget, viszont be tudod állítani, hogy miket ne frissítsen az exlude segítségével. Mi a gond?

                    Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047559
                    balev
                    Felhasználó
                      Code:
                      (EE) fglrx(0): [agp] unable to acquire AGP, error „xf86_ENODEV”
                      (EE) fglrx(0): cannot init AGP

                      Konfigban írd át az

                      Code:
                      Option     „UseInternalAGPGART” „off”

                      „on”-ra.

                      Hozzászólás: Install #2057188
                      balev
                      Felhasználó
                        milfer wrote:
                        A szomorú az az, hogy mostanában mást sem látok itt a fórumon, csak azt, hogy a Debian-t kezdõknek ajánlják.

                        Ki ajánlja?
                        Inkább az az aggasztó, hogy nem olvasnak utána az adott rendszer paramétereinek.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,031-2,040 / 2,997