balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,021-2,030 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1949591
    balev
    Felhasználó

      Most lett igazán csak kocsma a topik.

      Akkor én is szeretném bejelenteni, hogy inkább a sörre szavazok, mint holmi borokra. Habár ismerek egy jó pincét Egerben.

      Hozzászólás: Böngészõ statisztika #2052488
      balev
      Felhasználó

        Csak egy kis érdekesség képpen, ha azért szívsz, mert az IE messze szarik a szabványokra:
        (hozzáteszem az oldal stílusa nem éppen építõ jellegû)

        http://crimson.jihad.hu/browsertest/

        Hozzászólás: Megint nvidia #2040314
        balev
        Felhasználó
          Code:
          (II) LoadModule: „nvidia”
          (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/drivers/nvidia_drv.o
          (II) Module nvidia: vendor=”NVIDIA Corporation”
          compiled for 4.0.2, module version = 1.0.7174
          Module class: XFree86 Video Driver

          Nem értek az nvidia driverhez (akkor minek szólok bele, igaz?), de a logban minden modul xorg 7.0-hoz van fordítva, míg az nvidia driver xfree 4.0.2-hez, ha jól vettem ki. Nem lehet, hogy ezért nem találja a driver-t? Vagy nincs nvidia driver-bõl különbözõ változat xfree-hez és xorg-hoz?

          Arról még nem esett szó, hogy hogyan tetted fel a driver-t. Megvannak-e a szükséges kernel header fájlok ésatöbbi. Nem volt-e valami figyelmeztetés telepítés közben. Csak azért mert a konfig fájlban minden jónak tûnik.

          Hozzászólás: Saját kernel, USB problémák #2057423
          balev
          Felhasználó

            Gyuszk, egy kernelkonfigot linkelj be.

            Hozzászólás: fstab és mount sokadszorra #2057368
            balev
            Felhasználó
              sany wrote:
              A vfat defaults opcióval nem is fog menni userként(ro sem), csak ha userként csatolod,
              ill. umask=0xxx ociót használod auto csatolással.
              /dev/hda5        /max-d          vfat        auto,umask=0222        1  0

              Mondjuk neki az ntfs-nél volt gond, de mindegy. Eddig én is tudtam csatolni, csak olvasni nem userként. Lefelejtettem az umaskot.

              Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047578
              balev
              Felhasználó
                bepe79 wrote:
                Melyikre gondolsz? Mert ha jól tudom (a többiek is tanusíthatják) én sem OFF-olni, sem flame-elni nem szoktam.

                Mint ahogy írtam, az elõzõre. http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&topic=16894.msg182462#msg182462
                Nem az a kérdés le tudod-e fordítani, hanem az, hogy meg tudod-e oldani.

                Egyébként ha bezárjuk, akkor lesz újabb plusz még 25 ilyen és akkor 85 topikban kell keresni, ha valakinek infóra van szüksége. Szerintem pont célravezetõbb lenne, ha össze tudnánk olvasztani a hasonló topikokat. De lehet hogy nektek van igazatok. Tegyetek belátásotok szerint.

                Bocs, csak azon húztam fel magam, hogy írsz poént, aztán felhívod a figyelmet, hogy túl sok oldalból áll a topik.

                Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047575
                balev
                Felhasználó
                  bepe79 wrote:
                  Jah, gyerekek! Ne haragudjatok, de ha fagyiniki problémája megoldódik, akkor zárnom kell eme totyikot, azon kérés értelmében, miszerint átláthatatlan gyûjtõtopik minél kevesebb legyen minden szekcióban.
                  Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047572
                  balev
                  Felhasználó
                    fagyiniki wrote:
                    [root@localhost 2.6.11-1.1369_FC4-i686]# make
                      CHK    include/linux/version.h
                      CHK    include/asm-i386/asm_offsets.h
                    make[1]: *** No rule to make target `init/main.o’, needed by `init/built-in.o’.  Stop.
                    make: *** [init] Error 2
                    ez mit jelent? nemvágom

                    Az init/main.o gondolom a kernelkonfig elmentésekor keletkezik. Hülye kérdés, de elmentetted a konfigot? 🙂

                    Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047570
                    balev
                    Felhasználó

                      Akkor tedd be fixen a kernelbe az agpgart-ot: Device drivers -> Character devices -> /dev/agpgart

                      Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047568
                      balev
                      Felhasználó
                        Code:
                        modprobe -l a*

                        és kiírja a modul nevét.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,021-2,030 / 2,997