Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Most lett igazán csak kocsma a topik.
Akkor én is szeretném bejelenteni, hogy inkább a sörre szavazok, mint holmi borokra. Habár ismerek egy jó pincét Egerben.
Csak egy kis érdekesség képpen, ha azért szívsz, mert az IE messze szarik a szabványokra:
(hozzáteszem az oldal stílusa nem éppen építõ jellegû)Code:(II) LoadModule: „nvidia”
(II) Loading /usr/lib/xorg/modules/drivers/nvidia_drv.o
(II) Module nvidia: vendor=”NVIDIA Corporation”
compiled for 4.0.2, module version = 1.0.7174
Module class: XFree86 Video DriverNem értek az nvidia driverhez (akkor minek szólok bele, igaz?), de a logban minden modul xorg 7.0-hoz van fordítva, míg az nvidia driver xfree 4.0.2-hez, ha jól vettem ki. Nem lehet, hogy ezért nem találja a driver-t? Vagy nincs nvidia driver-bõl különbözõ változat xfree-hez és xorg-hoz?
Arról még nem esett szó, hogy hogyan tetted fel a driver-t. Megvannak-e a szükséges kernel header fájlok ésatöbbi. Nem volt-e valami figyelmeztetés telepítés közben. Csak azért mert a konfig fájlban minden jónak tûnik.
Gyuszk, egy kernelkonfigot linkelj be.
sany wrote:A vfat defaults opcióval nem is fog menni userként(ro sem), csak ha userként csatolod,
ill. umask=0xxx ociót használod auto csatolással.
/dev/hda5 /max-d vfat auto,umask=0222 1 0Mondjuk neki az ntfs-nél volt gond, de mindegy. Eddig én is tudtam csatolni, csak olvasni nem userként. Lefelejtettem az umaskot.
bepe79 wrote:Melyikre gondolsz? Mert ha jól tudom (a többiek is tanusíthatják) én sem OFF-olni, sem flame-elni nem szoktam.Mint ahogy írtam, az elõzõre. http://www.linuxforum.hu/index.php?option=com_smf&Itemid=&topic=16894.msg182462#msg182462
Nem az a kérdés le tudod-e fordítani, hanem az, hogy meg tudod-e oldani.Egyébként ha bezárjuk, akkor lesz újabb plusz még 25 ilyen és akkor 85 topikban kell keresni, ha valakinek infóra van szüksége. Szerintem pont célravezetõbb lenne, ha össze tudnánk olvasztani a hasonló topikokat. De lehet hogy nektek van igazatok. Tegyetek belátásotok szerint.
Bocs, csak azon húztam fel magam, hogy írsz poént, aztán felhívod a figyelmet, hogy túl sok oldalból áll a topik.
bepe79 wrote:Jah, gyerekek! Ne haragudjatok, de ha fagyiniki problémája megoldódik, akkor zárnom kell eme totyikot, azon kérés értelmében, miszerint átláthatatlan gyûjtõtopik minél kevesebb legyen minden szekcióban.fagyiniki wrote:[root@localhost 2.6.11-1.1369_FC4-i686]# make
CHK include/linux/version.h
CHK include/asm-i386/asm_offsets.h
make[1]: *** No rule to make target `init/main.o’, needed by `init/built-in.o’. Stop.
make: *** [init] Error 2
ez mit jelent? nemvágomAz init/main.o gondolom a kernelkonfig elmentésekor keletkezik. Hülye kérdés, de elmentetted a konfigot? 🙂
Akkor tedd be fixen a kernelbe az agpgart-ot: Device drivers -> Character devices -> /dev/agpgart
Code:modprobe -l a*és kiírja a modul nevét.
-
SzerzőBejegyzés