balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,051-2,060 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ati driver gondok debian alatt #2056911
    balev
    Felhasználó

      Ha nem ment fel a driver, akkor hiába erõlteted. A logban nyoma sincs fglrx-nek, sem hibának. Most akkor két lehetõség van:
      – vagy nem indult be és visszamásoltad az eredeti konfigot és azzal indítottad be, majd utána csatoltad a logot,
      – vagy tényleg nem ment fel semmi, de ezt nem hiszem, mert akkor aticonfig parancsod se lenne.

      Tehát azután csatold a logot, hogy fglrx-szel próbálod indítani és behal. Egyébként úgy fogsz egyre többet megérteni abból, mi van a logokban, ha nézegeted õket. Ez persze nem csak rád vonatkozik.

      Hozzászólás: Telepítési hiba wine 0.9.6 #2049854
      balev
      Felhasználó

        Tudtommal már nem használ Debian-t. Ha jól emlékszem legútóbb már az Ubuntu topikban láttam, de attól függetlenül még kellhet neki a wine.

        Hozzászólás: cvs törlés ! #2057007
        balev
        Felhasználó
          kovi wrote:
          bakker te cinkelt lapokkal játszol 🙂
          honnan tudod hogy mplayerrõl van szó?

          Erre te is rájössz, ha vetsz egy pillantást az elsõ 10 topikra 🙂

          Hozzászólás: Plüss tux #2043436
          balev
          Felhasználó
            Hozzászólás: cvs törlés ! #2057005
            balev
            Felhasználó

              Vagy fogod és felteszed mplayer-t forrásból vagy csomagból és akkor nem kell szarakodni.

              balev
              Felhasználó

                A locale-lal a helyi viszonylatban érvényes karakterkódolásokat, nyelvet és egyebeket tudod állítani, ehhez segítségül ott a manual. Saját profil fájlban el tudod helyezni, hogy indításkor exportálja mint környezeti változó. pl. bash_profile

                export LC_ALL=HU_hu

                Lehet, nem jól emlékszem, de ki tudod iratni, milyen lehetõségek vannak (locale –help).

                Ablakozód (gondolom KDE) karakterkódolását, Krusader kódolását nézd meg. Lehet még betûtípus probléma is, ha az õ és û-vel van csak gond. Befûzött eszköz esetén fstab-ban is meg kell adni a kódolást. Mindenhol állítsd erre: iso-8859-2

                Hozzászólás: ati driver gondok debian alatt #2056909
                balev
                Felhasználó

                  Legalább az rpm vagy a deb felment hiba nélkül? Vagy már ott is gondok voltak? Mi a helyzet az fglrx modullal? Konfig és log nélkül nem tudunk mit kezdeni.

                  Hozzászólás: apache és https #2055548
                  balev
                  Felhasználó
                    djgrande wrote:
                    Ez a böngészõ beállításaitól függ..

                    — Ha elolvastad volna, h mi a problémám, akkor ezt le sem írtad volna! Nem okoskodásra van szükségem!

                    Másrészt tanulj meg írni, ha nem szeretnél körmöst!

                    — Egyrészt tudok írni. Másrészt kinek képzeled magad, h körmösöket osztogatsz? 😡

                    Mint már fent is írták, nem apache beállítás, egyébként meg egyszer bejelölöd, hogy ne figyelmeztessen, aztán nem fog többé. Másrészt azért szóltak rád, mert ez egy nyilvános fórum, ahol adunk a külsõ véleményre és tiszteletben tartjuk mások termékeit.

                    Hozzászólás: technikai újítások #2052573
                    balev
                    Felhasználó

                      Hangalapú keresõ a Google-tól?

                          * Szabó Gergely

                      2006. április 12., szerda 17:51

                      A jövõben talán mindennapos lesz, hogy mobilunkba diktáljuk, éppen mit keresünk, és a kijelzõn már meg is kapjuk a találatokat. Már megint a Google…

                      http://index.hu/tech/net/hangkeres060/

                      balev
                      Felhasználó

                        Nem is valószínû, hogy mindegyik egyformán fog mûködni. Nekem pl. tvtime jött be a legjobban, míg volt nálam egy kártya kölcsön. De valakinél meg pont xawtv-vel jó csak a kép. Szóval próbálgatni kell a tunertípusokat. Ha sikerül belõni, akkor ezeket az opciókat írod be a modprobe.conf vagy modules.conf fájlba, így ezzel fogja betölteni a kernel a modult mikor tv alkalmazást indítasz.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,051-2,060 / 2,997