Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Code:(II) LoadModule: „fglrx”
(II) Loading /usr/X11R6/lib/modules/drivers/fglrx_drv.o
(II) Module fglrx: vendor=”FireGL – ATI Technologies Inc.”
compiled for 4.3.0.1, module version = 8.23.7
Module class: XFree86 Video Driver
ABI class: XFree86 Video Driver, version 0.6
[R200Setup] X version mismatch – detected X.org 6.8.2.0, required XFree86 4.3.0.1
(II) UnloadModule: „fglrx”
(II) Unloading /usr/X11R6/lib/modules/drivers/fglrx_drv.o
(EE) Failed to load module „fglrx” (module requirement mismatch, 0)Ugyebár neked xorg-od van. Akkor ne az xfree-hez tartozó ATI driver-t telepítsd, mert nyilván nem fog mûködni.
juuzer wrote:xorg.conf
„Section „DRI”
Group 0
Mode 0666
EndSection”Group 0 … minek?
Ja, az csak akkor kellene, ha csak bizonyos csoportoknak szeretnéd engedélyezni a 3d használatát. De mivel 0666-ra van állítva, így mindenki használhatja.
Esetleg ha nem a radeon driver-rel próbálnád, akkor meg is próbálná betölteni az fglrx-et. Ergo az xorg.conf-ban a driver-t írd át fglrx-re. Bár ha aticonfig paranccsal szerkesztetted, akkor annak kellene ott lenni alapból.
Ha nem jól adod meg a modul nevét, akkor nem is tudja kivenni a kernelbõl. Csak a nevét kell írni kivételkor, card és tuner opciók nem kellenek.
rmmod saa7134AMD486 wrote:De javás, ez néhány erõforrásbu… khm fóbiást zavar.LOL 🙂
elnoyle wrote:$ sudo mount /dev/sda1 /media/disk-sda1/
mount: you must specify the filesystem typepff
Valószínûleg mert meg volt határozva az fstab-ban. Ha nincs benne, akkor kéri a célútvonalat és fájlrendszert is. Ha benne van, akkor csak simán mount /dev/sda1 és mennie kéne.
Erre már õ is rájött.
Pusztító, ha beállítottad a kernelt és elmentetted a konfigot, akkor annak ott kell lennie.
Azért adja vissza a promptot, mert betöltötte a modult. Utána kipróbálod a programjaidat, ha továbbra sincs hang, kiveszed a modult és betöltöd más opciókkal és elõlrõl.
A modprobe.conf-ban lehet megadni a modulok egyéb paramtéreit, de ha kézzel töltöd be a modult, akkor az lesz a mérvadó, tehát a fájllal egyenlõre nem kell foglalkoznod. Ha mégse úgy tölti be, ahogy szeretnéd (dmesg), akkor esetleg meg lehet próbálni kikommentezni ezeket a sorokat. Az /etc/modprobe.conf sort viszont nem kell kikommentezni, mivel az fájl neve és csak mint megjegyzés van ott.
-
SzerzőBejegyzés