balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,061-2,070 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047556
    balev
    Felhasználó
      Code:
      (II) LoadModule: „fglrx”
      (II) Loading /usr/X11R6/lib/modules/drivers/fglrx_drv.o
      (II) Module fglrx: vendor=”FireGL – ATI Technologies Inc.”
      compiled for 4.3.0.1, module version = 8.23.7
      Module class: XFree86 Video Driver
      ABI class: XFree86 Video Driver, version 0.6
      [R200Setup] X version mismatch – detected X.org 6.8.2.0, required XFree86 4.3.0.1
      (II) UnloadModule: „fglrx”
      (II) Unloading /usr/X11R6/lib/modules/drivers/fglrx_drv.o
      (EE) Failed to load module „fglrx” (module requirement mismatch, 0)

      Ugyebár neked xorg-od van. Akkor ne az xfree-hez tartozó ATI driver-t telepítsd, mert nyilván nem fog mûködni.

      Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047546
      balev
      Felhasználó
        juuzer wrote:
        xorg.conf
        „Section „DRI”
                Group        0
                Mode        0666
        EndSection”

        Group 0 … minek?

        Ja, az csak akkor kellene, ha csak bizonyos csoportoknak szeretnéd engedélyezni a 3d használatát. De mivel 0666-ra van állítva, így mindenki használhatja.

        Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047545
        balev
        Felhasználó

          Esetleg ha nem a radeon driver-rel próbálnád, akkor meg is próbálná betölteni az fglrx-et. Ergo az xorg.conf-ban a driver-t írd át fglrx-re. Bár ha aticonfig paranccsal szerkesztetted, akkor annak kellene ott lenni alapból.

          balev
          Felhasználó

            Ha nem jól adod meg a modul nevét, akkor nem is tudja kivenni a kernelbõl. Csak a nevét kell írni kivételkor, card és tuner opciók nem kellenek.
            rmmod saa7134

            Hozzászólás: MSN + megjegyzés #2056868
            balev
            Felhasználó
              AMD486 wrote:
              De javás, ez néhány erõforrásbu… khm fóbiást zavar.

              LOL 🙂

              Hozzászólás: USB-s eszközcsatolása #2056835
              balev
              Felhasználó
                elnoyle wrote:
                $ sudo mount /dev/sda1 /media/disk-sda1/
                mount: you must specify the filesystem type

                pff

                Valószínûleg mert meg volt határozva az fstab-ban. Ha nincs benne, akkor kéri a célútvonalat és fájlrendszert is. Ha benne van, akkor csak simán mount /dev/sda1 és mennie kéne.

                balev
                Felhasználó

                  Erre már õ is rájött.

                  Hozzászólás: Az ATI Drivert nem sikerül feltenni #2047542
                  balev
                  Felhasználó

                    Pusztító, ha beállítottad a kernelt és elmentetted a konfigot, akkor annak ott kell lennie.

                    balev
                    Felhasználó

                      Azért adja vissza a promptot, mert betöltötte a modult. Utána kipróbálod a programjaidat, ha továbbra sincs hang, kiveszed a modult és betöltöd más opciókkal és elõlrõl.

                      A modprobe.conf-ban lehet megadni a modulok egyéb paramtéreit, de ha kézzel töltöd be a modult, akkor az lesz a mérvadó, tehát a fájllal egyenlõre nem kell foglalkoznod. Ha mégse úgy tölti be, ahogy szeretnéd (dmesg), akkor esetleg meg lehet próbálni kikommentezni ezeket a sorokat. Az /etc/modprobe.conf sort viszont nem kell kikommentezni, mivel az fájl neve és csak mint megjegyzés van ott.

                      Hozzászólás: technikai újítások #2052572
                      balev
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 2,061-2,070 / 2,997