balev

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 571-580 / 2,997
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106544
    balev
    Felhasználó

      Ha include-olsz (milyen szép magyar szó), akkor vedd ki a html nyitó-záró tag-eket.

      Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106545
      balev
      Felhasználó

        Ha include-olsz (milyen szép magyar szó), akkor vedd ki a html nyitó-záró tag-eket.

        Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106540
        balev
        Felhasználó

          script-et illik inkább fejlécbe tenni, hacsak nem helyi jellegű. A -nek meg illene után lennie szerintem.

          Code:

          Pályázók adatai előtt ott a

          Code:

          Pályázók adatai:

          Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106541
          balev
          Felhasználó

            script-et illik inkább fejlécbe tenni, hacsak nem helyi jellegű. A -nek meg illene után lennie szerintem.

            Code:

            Pályázók adatai előtt ott a

            Code:

            Pályázók adatai:

            Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106536
            balev
            Felhasználó

              Mind a kettőben.

              Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106537
              balev
              Felhasználó

                Mind a kettőben.

                Hozzászólás: MySQL kezdõ #2062878
                balev
                Felhasználó

                  Technikai jellegű a kérdés.

                  Van egy .xls fájllom, ebből szeretném feltölteni az adatokat a már előkészített táblába (sok rekordról van szó, ne kelljen már bepötyögni)

                  Szóval erre való a „LOAD DATA INFILE” ugyebár, el is olvastam a leírást:
                  http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/load-data.html

                  Code:
                  $query1=”LOAD DATA INFILE ‘/home/balev/www/hegshop/teszt.csv’ INTO TABLE hegshop.arucikkek
                  FIELDS TERMINATED BY ‘,’ ENCLOSED BY ‘”‘ LINES TERMINATED BY ‘n’ (cikkszam, megnevezes, elv, csop, hutes, aresz)”;

                  Ooo nagyon ügyes, tud .csv-be exportálni (be is lehet állítani, hogy mi legyen a szöveghatároló és mezőválasztó elem, stb.)

                  Namost hiába állítom be, hogy ‘,’ legyen a mezőválasztó és ‘”‘ legyen a szöveghatároló, a következőképp hozza létre a .csv fájlt.

                  411560,”CL 15 pisztolynyak-fix”,”MIG/MAG”,”150A”,”gázhűtés”,”nyak”
                  411561,”CL 15 pisztolynyak-forgatható”,”MIG/MAG”,”150A”,”gázhűtés”,”nyak”
                  411562,”CLB 15 pisztolynyak-fix”,”MIG/MAG”,”150A”,”gázhűtés”,”nyak”
                  411563,”CLB 15 pisztolynyak-forgatható”,”MIG/MAG”,”150A”,”gázhűtés”,”nyak”
                  411564,”CLM 15 pisztolynyak”,”MIG/MAG”,”150A”,”gázhűtés”,”nyak”

                  A probléma ugye ott van, hogy az első mező (cikkszámok) nem kerülnek idézőjelek közé. Ez miért van? Ill. hogy tudnám megoldani a dolgot? .xls-ből nem tudom másként kiszedni, csak Ooo-val?

                  Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106532
                  balev
                  Felhasználó

                    Kétszer kellett elolvasnom, mire megértettem mit akarsz 🙂
                    Nem tudom, első ránézésre nem látok különbséget. Bár már azt nem értem, hogy miért van a fejlécben , mikor annak nem ott van a helye, ill. azt, hogy miért van az oldal közepén …

                    Gombok meg nem fontosak egyelőre, azok ráérnek utoljára. „functionality first!” 🙂

                    Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106533
                    balev
                    Felhasználó

                      Kétszer kellett elolvasnom, mire megértettem mit akarsz 🙂
                      Nem tudom, első ránézésre nem látok különbséget. Bár már azt nem értem, hogy miért van a fejlécben , mikor annak nem ott van a helye, ill. azt, hogy miért van az oldal közepén …

                      Gombok meg nem fontosak egyelőre, azok ráérnek utoljára. „functionality first!” 🙂

                      Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106528
                      balev
                      Felhasználó

                        Figy!
                        Tedd már be a linkeket az aláírásodba, könnyebben elérhető lenne a teszt oldal.

                        egyébként GIMP 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 571-580 / 2,997