Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha include-olsz (milyen szép magyar szó), akkor vedd ki a html nyitó-záró tag-eket.
Ha include-olsz (milyen szép magyar szó), akkor vedd ki a html nyitó-záró tag-eket.
script-et illik inkább fejlécbe tenni, hacsak nem helyi jellegű. A -nek meg illene után lennie szerintem.
Code:Pályázók adatai előtt ott a
Code:Pályázók adatai:
script-et illik inkább fejlécbe tenni, hacsak nem helyi jellegű. A -nek meg illene után lennie szerintem.
Code:Pályázók adatai előtt ott a
Code:Pályázók adatai:
Mind a kettőben.
Mind a kettőben.
Technikai jellegű a kérdés.
Van egy .xls fájllom, ebből szeretném feltölteni az adatokat a már előkészített táblába (sok rekordról van szó, ne kelljen már bepötyögni)
Szóval erre való a „LOAD DATA INFILE” ugyebár, el is olvastam a leírást:
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/load-data.htmlCode:$query1=”LOAD DATA INFILE ‘/home/balev/www/hegshop/teszt.csv’ INTO TABLE hegshop.arucikkek
FIELDS TERMINATED BY ‘,’ ENCLOSED BY ‘”‘ LINES TERMINATED BY ‘n’ (cikkszam, megnevezes, elv, csop, hutes, aresz)”;Ooo nagyon ügyes, tud .csv-be exportálni (be is lehet állítani, hogy mi legyen a szöveghatároló és mezőválasztó elem, stb.)
Namost hiába állítom be, hogy ‘,’ legyen a mezőválasztó és ‘”‘ legyen a szöveghatároló, a következőképp hozza létre a .csv fájlt.
411560,”CL 15 pisztolynyak-fix”,”MIG/MAG”,”150A”,”gázhűtés”,”nyak”
411561,”CL 15 pisztolynyak-forgatható”,”MIG/MAG”,”150A”,”gázhűtés”,”nyak”
411562,”CLB 15 pisztolynyak-fix”,”MIG/MAG”,”150A”,”gázhűtés”,”nyak”
411563,”CLB 15 pisztolynyak-forgatható”,”MIG/MAG”,”150A”,”gázhűtés”,”nyak”
411564,”CLM 15 pisztolynyak”,”MIG/MAG”,”150A”,”gázhűtés”,”nyak”A probléma ugye ott van, hogy az első mező (cikkszámok) nem kerülnek idézőjelek közé. Ez miért van? Ill. hogy tudnám megoldani a dolgot? .xls-ből nem tudom másként kiszedni, csak Ooo-val?
Kétszer kellett elolvasnom, mire megértettem mit akarsz 🙂
Nem tudom, első ránézésre nem látok különbséget. Bár már azt nem értem, hogy miért van a fejlécben , mikor annak nem ott van a helye, ill. azt, hogy miért van az oldal közepén …Gombok meg nem fontosak egyelőre, azok ráérnek utoljára. „functionality first!” 🙂
Kétszer kellett elolvasnom, mire megértettem mit akarsz 🙂
Nem tudom, első ránézésre nem látok különbséget. Bár már azt nem értem, hogy miért van a fejlécben , mikor annak nem ott van a helye, ill. azt, hogy miért van az oldal közepén …Gombok meg nem fontosak egyelőre, azok ráérnek utoljára. „functionality first!” 🙂
Figy!
Tedd már be a linkeket az aláírásodba, könnyebben elérhető lenne a teszt oldal.egyébként GIMP 🙂
-
SzerzőBejegyzés