Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ha már blog lett belõle:
Happy end a vége, puszta merõ „miért ne legyünk bénák” okból sikerült magamat rosszul felvennem az audio csoport tagjai közé (é.: sikerült elírnom azt az igen összetett kifejezést, hogy „bbt” ) emiatt volt permission denied.
szoval kicsiholtunk egy keves hangot a pcm hianyara utalo hibauyenet ellenere egy gyari 2.6.11-es kernel segitsegevel. A minoseg nagyjabol a korai 50-es evek keverve rettenetesen sok digit zajjal.
De mar ennek is nagyon orultunk…
PCM-et kell csinalni… 🙂
meglepo a felfedezes.
Nem tudni mitol, de most mar rootkent lejatszik az xmms.
Urom az oromben, hogy hangja az persze nincs.
De mar jatszik.
rootkent kiCode:Message: device: default** WARNING **: alsa_setup_mixer(): Failed to find mixer element: PCM
a hang nem hallas oka latszik. (ne tegyunk elhamarkodott kijelenteseket.)
Nos, hajnali fel negyre eljutottunk odaig, hogy a problemanak ismet uj iranyt adjunk.
Miutan hosszas gondolkozas es megfontolt dontes utan felraktuk az alsa-base es alsa-utils csomagokat, orommel koszontottuk a megkerult dsp0-t, valamint buntetesbol nehanyszor bokan rugtuk magunkat dilettantizmusunk es nem odafigyelesunk buntetesekent.
Ellenben.
Hangunk az most sincs.
xmms hibauzenet fentebb, file iranyitas bele a dsp-be uzenet fentebb.
Gondolkozas – ha mar idaig nem tettuk- folyamatban.
Esti mese numero 3.
De igen, beneztem, udev volt a rendszeren.
Ezt meg is szuntettem egy gyors apt-get remove –purge udev megoldassal.
Amde:
Ettol /dev/dsp0 nem szuletett. (miert is szuletett volna.)
Megprobaltam kigeneralni a MAKEDEV script segitsegevel, de nem tette meg.
Probakepp beraktunk egy CM8738-as kartyat, a hibauzenet ugyanaz, tehat a kerdes mar nem a hangkartyara vonatkozik, hanem hogy kinek van otlete hogyan lehet rendet rakni a /dev/dsp kornyeken?
Otleteket elore is koszi.
a mesa szerintem a nem erdekes resze a kerdesnek.
szedd ki azt a drm-et is, nezzuk csak meg mi lesz.
Ok, egy kerdessel beljebb vagyunk.
az ls -l | fgrep dsp -re az en gepemen ilyet ad:
crw-rw—- 1 root audio 14, 3 2005-01-14 18:56 dsp0
crw-rw—- 1 root audio 14, 19 2005-01-14 18:56 dsp1
crw-rw—- 1 root audio 14, 35 2005-01-14 18:56 dsp2
crw-rw—- 1 root audio 14, 51 2005-01-14 18:56 dsp3
amint latszik, az audigy-s gepbol hianyzik a dsp0, ezt hianyolja a rendszer.
hogy lehet utolag letrehozni, es van-e vajon epkezlab magyarazata az eltunesnek. *minden mas megvan, nem udev.)
CONFIG_FB_RADEON=m
CONFIG_FB_RADEON_I2C=y
CONFIG_FB_RADEON_DEBUG=y
szerintem van meg mit kivenni ebbol a konfigbol…
egyebkent a xorg.confra gondoltam, de igy is jo…
//OFF msandor: dagadjon csak a májad, nem tévdtem nagyot, amikor téged idéztelek… 😛
A DRI a kernelé vagy az ATI-é?
Csatold még a configot is kérlek.