Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,131-1,140 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SB Live 24 bithangkartya, nincs hang #2019622
    Bbt
    Felhasználó

      ha már blog lett belõle:

      Happy end a vége, puszta merõ „miért ne legyünk bénák” okból sikerült magamat rosszul felvennem az audio csoport tagjai közé (é.: sikerült elírnom azt az igen összetett kifejezést, hogy „bbt” ) emiatt volt permission denied.

      Hozzászólás: SB Live 24 bithangkartya, nincs hang #2019621
      Bbt
      Felhasználó

        szoval kicsiholtunk egy keves hangot a pcm hianyara utalo hibauyenet ellenere egy gyari 2.6.11-es kernel segitsegevel. A minoseg nagyjabol a korai 50-es evek keverve rettenetesen sok digit zajjal.

        De mar ennek is nagyon orultunk…

        PCM-et kell csinalni… 🙂

        Hozzászólás: SB Live 24 bithangkartya, nincs hang #2019620
        Bbt
        Felhasználó

          meglepo a felfedezes.
          Nem tudni mitol, de most mar rootkent lejatszik az xmms.
          Urom az oromben, hogy hangja az persze nincs.
          De mar jatszik.
          rootkent ki

          Code:
          Message: device: default

          ** WARNING **: alsa_setup_mixer(): Failed to find mixer element: PCM

          a hang nem hallas oka latszik. (ne tegyunk elhamarkodott kijelenteseket.)

        Hozzászólás: SB Live 24 bithangkartya, nincs hang #2019619
        Bbt
        Felhasználó

          Nos, hajnali fel negyre eljutottunk odaig, hogy a problemanak ismet uj iranyt adjunk.

          Miutan hosszas gondolkozas es megfontolt dontes utan felraktuk az alsa-base es alsa-utils csomagokat, orommel koszontottuk a megkerult dsp0-t, valamint buntetesbol nehanyszor bokan rugtuk magunkat dilettantizmusunk es nem odafigyelesunk buntetesekent.

          Ellenben.

          Hangunk az most sincs.
          xmms hibauzenet fentebb, file iranyitas bele a dsp-be uzenet fentebb.

          Gondolkozas – ha mar idaig nem tettuk- folyamatban.

          Hozzászólás: SB Live 24 bithangkartya, nincs hang #2019618
          Bbt
          Felhasználó

            Esti mese numero 3.

            De igen, beneztem, udev volt a rendszeren.

            Ezt meg is szuntettem egy gyors apt-get remove –purge udev megoldassal.

            Amde:
            Ettol /dev/dsp0 nem szuletett. (miert is szuletett volna.)

            Megprobaltam kigeneralni a MAKEDEV script segitsegevel, de nem tette meg.

            Probakepp beraktunk egy CM8738-as kartyat, a hibauzenet ugyanaz, tehat a kerdes mar nem a hangkartyara vonatkozik, hanem hogy kinek van otlete hogyan lehet rendet rakni a /dev/dsp kornyeken?

            Otleteket elore is koszi.

            Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997233
            Bbt
            Felhasználó

              a mesa szerintem a nem erdekes resze a kerdesnek.
              szedd ki azt a drm-et is, nezzuk csak meg mi lesz.

              Hozzászólás: SB Live 24 bithangkartya, nincs hang #2019617
              Bbt
              Felhasználó

                Ok, egy kerdessel beljebb vagyunk.

                az ls -l | fgrep dsp -re az en gepemen ilyet ad:

                Code:
                lrwxrwxrwx  1 root root           9 2005-01-14 18:56 dsp -> /dev/dsp0
                crw-rw—-  1 root audio    14,   3 2005-01-14 18:56 dsp0
                crw-rw—-  1 root audio    14,  19 2005-01-14 18:56 dsp1
                crw-rw—-  1 root audio    14,  35 2005-01-14 18:56 dsp2
                crw-rw—-  1 root audio    14,  51 2005-01-14 18:56 dsp3

                amint latszik, az audigy-s gepbol hianyzik a dsp0, ezt hianyolja a rendszer.

                hogy lehet utolag letrehozni, es van-e vajon epkezlab magyarazata az eltunesnek. *minden mas megvan, nem udev.)

                Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997231
                Bbt
                Felhasználó
                  Code:
                  CONFIG_FB_RADEON_OLD=m
                  CONFIG_FB_RADEON=m
                  CONFIG_FB_RADEON_I2C=y
                  CONFIG_FB_RADEON_DEBUG=y

                  szerintem van meg mit kivenni ebbol a konfigbol…

                  egyebkent a xorg.confra gondoltam, de igy is jo…

                  Hozzászólás: Squid szûrés tartalom szerint #2019451
                  Bbt
                  Felhasználó

                    //OFF msandor: dagadjon csak a májad, nem tévdtem nagyot, amikor téged idéztelek… 😛

                    Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997229
                    Bbt
                    Felhasználó

                      A DRI a kernelé vagy az ATI-é?
                      Csatold még a configot is kérlek.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,131-1,140 / 4,322