Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,310 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Alsa 1.0.9rc3 fordítása UHU 1.2-re #2015855
    Bbt
    Felhasználó

      derrick:
      saját tapasztalat alapján jobban jársz, ha inkább egy 2.6.11-es kernelt forgatsz.
      abban már a neked kellõ alsa van.

      Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997177
      Bbt
      Felhasználó

        Megnéztem a Xorg.0.log -ot de én semmi érdemleges információt nem találtam benne. Ezért csatolom a hozzászólásomhoz, és kérlek benneteket, hogyha valaki valami érdemleges információt tudna nekem mondani a telepítés folytatásához, az tegye meg.
        Sajna elég hosszú a log, de én nem mertem megritkítani, mert nem tudom, hogy mi lehet fontos belõle.
        [align=right][snapback]134961[/snapback][/align]

        Pedig benne van a hiba:

        Code:
        (**) Option „Protocol” „ImPS/2”
        (**) Mouse1: Device: „/dev/gpmdata”
        (**) Mouse1: Protocol: „ImPS/2”
        (**) Option „CorePointer”
        (**) Mouse1: Core Pointer
        (**) Option „Device” „/dev/gpmdata”
        (EE) xf86OpenSerial: Cannot open device /dev/gpmdata
               No such file or directory.
        (EE) Mouse1: cannot open input device
        (EE) PreInit failed for input device „Mouse1”
        (II) UnloadModule: „mouse”

        A gpmdata 1.1es UHUnál volt a „jó” választás. Frissíteni kell a doksit.
        UHUsok! Jelenlegi 1.2-ben /dev/mouse az egér, vagy micsoda?

        A log file egyébként idõben lineáris, tehát a legutolsó bejegyzés a legalsó. ráadásul ha baj van, akkor a sor elején (EE) van, ha csak figyelmeztet, akkor meg (WW) így magad is kibogarászod mi a baj.
        (egyébként ezt a file legelején leis írja:

        Code:
        Markers: (–) probed, (**) from config file, (==) default setting,
               (++) from command line, (!!) notice, (II) informational,
               (WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.

        Teendõ:
        kézzel megszerkeszteni a /etc/X11/xorg.conf-ot, írd át a /dev/gpmdata-t /dev/mouse-ra. vagy /dev/psaux -ra. (konzolon rootként, mondjuk mcvel, vagy vi-al.)

        Hozzászólás: Beállítások kezdõknek #2015996
        Bbt
        Felhasználó

          Jobbító szándékkal javaslom a moderátoroknak, hogy erre a jövõben kicsit nagyobb figyelmet fordítsanak.
          [align=right][snapback]134853[/snapback][/align]

          Amikor ilyen esetben szóltunk mindíg le lettünk tromfolva, hogy ha nem segítünk, maradjunk csöndbe.

          Hozzászólás: Beállítások kezdõknek #2015991
          Bbt
          Felhasználó

            Hi Olyan problémám lenne, hogy hogyan lehet beállítani azt hogy KDE bõl azonnal le tudjam állítani, vagy újraindítani a gépet anélkül, hogy külön kilépnék a bejelentkezõhöz, és esetleg azt h ugyanígy azonnal tudjak felhasználót váltani, de ez annyira nem fontos.
            Kössz szépen elõre is!
            [align=right][snapback]134668[/snapback][/align]

            alapból a rendszerre gdm bejelentkezéskezelõ van felrakva. azt kell lecserélned kdm-re, akkor egybõl menni fog.

            Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972719
            Bbt
            Felhasználó

              Megvetettem a világbéke alapjait. Ennek jegyében a /Ubunt/kezdõ/dektopos topik egymást nyaggató hozzászólásait eldugtam…

              Hozzászólás: K #2016763
              Bbt
              Felhasználó

                SZERK.

                Ha nem jön be a topic mert hülyeségnek tartod akkor szólj rám 🙂 köszi
                [align=right][snapback]134602[/snapback][/align]

                Ez reklám…

                2. kérlek sürgõsen szedd ki az aláírásodból ezt a ménkû nagy bannert, különben ráduszítom a pingvin kommandót.

                Hozzászólás: iptables #2016756
                Bbt
                Felhasználó

                  Sziasztok rutinosok.

                  Kellene egy kis segítség. Hogy tudok tiltani/engedélyezni iptables-ben netkapcsolatot ip cím alapján…

                  Köszönet..
                  [align=right][snapback]134600[/snapback][/align]

                  http://www.szabilinux.hu/iptables/index.html

                  Bbt
                  Felhasználó

                    Legyetek oly drágák kíméljetek meg a túlórától.
                    A hülye beszólásoknak nem az az ellenszere, hogy jól visszaszólunk neki, és mi leszünk a nagyobb fijjug. Szerintem…

                    Akinek meg nem Inge, annak Katrina.

                    Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2011063
                    Bbt
                    Felhasználó

                      vagy dpkg-reconfigure alkoholszint 😉
                      [align=right][snapback]134557[/snapback][/align]

                      Ez se teljesen, hiszen ez nem újrakonfig, hanem upgrade (a nagyobb számúval írjuk felül) 😀

                      helyesen:

                      bbt@bbt:~$ apt-cache search alkohol
                      london-dry-gin
                      unicum
                      beer
                      bbt@bbt:~$ sudo apt-get install london-dry-gin
                      Csomaglisták olvasása… Kész
                      Függõségi fa építése… Kész
                      Javasolt csomagok:
                      beers
                      A következõ[code]
                      bbt@bbt:~$ apt-cache search alkohol
                      london-dry-gin
                      unicum
                      beer
                      bbt@bbt:~$ sudo apt-get install london-dry-gin
                      Csomaglisták olvasása… Kész
                      Függõségi fa építése… Kész
                      Javasolt csomagok:
                      beers
                      A következõ

                      Hozzászólás: Beállítások kezdõknek #2015985
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Szerintetek miben külömbözik az UHU Linux 1.1 és az 1.2 ?
                        [align=right][snapback]134554[/snapback][/align]

                        Szerintünk sok mindenben. az UHU oldalán elolvashatod mi is változott az új kiadásban.

                        //OFF

                        Chaser? rég láttunk… 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,310 / 4,322