Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
derrick:
saját tapasztalat alapján jobban jársz, ha inkább egy 2.6.11-es kernelt forgatsz.
abban már a neked kellõ alsa van.Megnéztem a Xorg.0.log -ot de én semmi érdemleges információt nem találtam benne. Ezért csatolom a hozzászólásomhoz, és kérlek benneteket, hogyha valaki valami érdemleges információt tudna nekem mondani a telepítés folytatásához, az tegye meg.
Sajna elég hosszú a log, de én nem mertem megritkítani, mert nem tudom, hogy mi lehet fontos belõle.
[align=right][snapback]134961[/snapback][/align]Pedig benne van a hiba:
Code:(**) Option „Protocol” „ImPS/2”
(**) Mouse1: Device: „/dev/gpmdata”
(**) Mouse1: Protocol: „ImPS/2”
(**) Option „CorePointer”
(**) Mouse1: Core Pointer
(**) Option „Device” „/dev/gpmdata”
(EE) xf86OpenSerial: Cannot open device /dev/gpmdata
No such file or directory.
(EE) Mouse1: cannot open input device
(EE) PreInit failed for input device „Mouse1”
(II) UnloadModule: „mouse”A gpmdata 1.1es UHUnál volt a „jó” választás. Frissíteni kell a doksit.
UHUsok! Jelenlegi 1.2-ben /dev/mouse az egér, vagy micsoda?A log file egyébként idõben lineáris, tehát a legutolsó bejegyzés a legalsó. ráadásul ha baj van, akkor a sor elején (EE) van, ha csak figyelmeztet, akkor meg (WW) így magad is kibogarászod mi a baj.
(egyébként ezt a file legelején leis írja:Code:Markers: (–) probed, (**) from config file, (==) default setting,
(++) from command line, (!!) notice, (II) informational,
(WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.Teendõ:
kézzel megszerkeszteni a /etc/X11/xorg.conf-ot, írd át a /dev/gpmdata-t /dev/mouse-ra. vagy /dev/psaux -ra. (konzolon rootként, mondjuk mcvel, vagy vi-al.)Jobbító szándékkal javaslom a moderátoroknak, hogy erre a jövõben kicsit nagyobb figyelmet fordítsanak.
[align=right][snapback]134853[/snapback][/align]Amikor ilyen esetben szóltunk mindíg le lettünk tromfolva, hogy ha nem segítünk, maradjunk csöndbe.
Hi Olyan problémám lenne, hogy hogyan lehet beállítani azt hogy KDE bõl azonnal le tudjam állítani, vagy újraindítani a gépet anélkül, hogy külön kilépnék a bejelentkezõhöz, és esetleg azt h ugyanígy azonnal tudjak felhasználót váltani, de ez annyira nem fontos.
Kössz szépen elõre is!
[align=right][snapback]134668[/snapback][/align]alapból a rendszerre gdm bejelentkezéskezelõ van felrakva. azt kell lecserélned kdm-re, akkor egybõl menni fog.
Megvetettem a világbéke alapjait. Ennek jegyében a /Ubunt/kezdõ/dektopos topik egymást nyaggató hozzászólásait eldugtam…
SZERK.
Ha nem jön be a topic mert hülyeségnek tartod akkor szólj rám 🙂 köszi
[align=right][snapback]134602[/snapback][/align]Ez reklám…
2. kérlek sürgõsen szedd ki az aláírásodból ezt a ménkû nagy bannert, különben ráduszítom a pingvin kommandót.
Sziasztok rutinosok.
Kellene egy kis segítség. Hogy tudok tiltani/engedélyezni iptables-ben netkapcsolatot ip cím alapján…
Köszönet..
[align=right][snapback]134600[/snapback][/align]Legyetek oly drágák kíméljetek meg a túlórától.
A hülye beszólásoknak nem az az ellenszere, hogy jól visszaszólunk neki, és mi leszünk a nagyobb fijjug. Szerintem…Akinek meg nem Inge, annak Katrina.
vagy dpkg-reconfigure alkoholszint 😉
[align=right][snapback]134557[/snapback][/align]Ez se teljesen, hiszen ez nem újrakonfig, hanem upgrade (a nagyobb számúval írjuk felül) 😀
helyesen:
bbt@bbt:~$ apt-cache search alkohol
london-dry-gin
unicum
beer
bbt@bbt:~$ sudo apt-get install london-dry-gin
Csomaglisták olvasása… Kész
Függõségi fa építése… Kész
Javasolt csomagok:
beers
A következõ[code]
bbt@bbt:~$ apt-cache search alkohol
london-dry-gin
unicum
beer
bbt@bbt:~$ sudo apt-get install london-dry-gin
Csomaglisták olvasása… Kész
Függõségi fa építése… Kész
Javasolt csomagok:
beers
A következõSzerintetek miben külömbözik az UHU Linux 1.1 és az 1.2 ?
[align=right][snapback]134554[/snapback][/align]Szerintünk sok mindenben. az UHU oldalán elolvashatod mi is változott az új kiadásban.
//OFF
Chaser? rég láttunk… 😀
-
SzerzőBejegyzés