Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,381-3,390 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: web oldalteszt #1977289
    Bbt
    Felhasználó

      igen… de olyan szép nem lesz mint a tied, mester… 😀

      sany: az elõbbi postomat nem komolyan venni… 😀

      Bbt
      Felhasználó

        pusztán véletlenül: nem vagy beállítva sudoernek?
        akkor még egy passwd root -al megpróbálkozhatsz.
        nézd meg létezik-e az etc/sudoers file

        Hozzászólás: web oldalteszt #1977287
        Bbt
        Felhasználó

          😀 😀 😀 ez sem jön be…

          Hozzászólás: web oldalteszt #1977284
          Bbt
          Felhasználó

            sany:
            Az UHUknak is azért nem jön be, mert debianos a csomagkezelésük… 😆 😆 😆

            viccet odébb: valami tényleg nem stimt, miben írtad az oldalt? esetleg a forrása láthatóvá tehetõ?

            Hozzászólás: Help #1976981
            Bbt
            Felhasználó

              :blink:  :unsure:

              Hozzászólás: Debian install #1974638
              Bbt
              Felhasználó

                Most raktam fel a LIBRANET névre halgató distrót. Ez egy Debianra épül? rendszer. 2 cd.
                Szerintem, ha nem szervernek kell, hanem desktop linuxnak, akkor ez egy remek választás lehet.

                Hozzászólás: Suse 9.1 amd64 gondok #1977267
                Bbt
                Felhasználó
                  Hozzászólás: Suse 9.1 amd64 gondok #1977264
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Ok, a hibaüzenetet meg fogom nézni, ebben iagazd van 🙂
                    [align=right][snapback]89098[/snapback][/align]

                    🙂
                    http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?showtopic=9817&st=0
                    fellow második hozzászólása

                    Nem tudom hogy a make xconfig mit hellyettesít, még sosem fordítottam kernelt, azt se tudom hogy kezdjem el? Viszont a drivert fel kellene tenni valahogy, mert így az integrált hálókártya sem mûködik, azaz net sincs.
                    [align=right][snapback]89098[/snapback][/align]

                    az xconfig rész nem neked szólt. 🙂 hangosan gondolkodtam.
                    ha tudod, tedd fel ide csatolt állományként azt a readme-t
                    a net mûködhet. attól még. nem ismeri fel magától a hálókártyát?
                    konsoleban nyomj egy lshw-t és nyomd ide a tartalmát, hogy tudjuk milyen vassal állunk szemben. (rootként kell.)
                    a hálókártya érdekel minket különösen.

                    Ati drivernél is kell kernelt fordítani? Mert a driver az végigmegy, de nem tudom hogy ez elég e? Olvastam valahol hogy jobb ha bele van fordítva a kernelbe, de a lépéseket nem tudom…

                    Lehet kicsit láma vagyok, de igyekszem gyorsan tanulni… 🙂

                    Köszi
                    [align=right][snapback]89098[/snapback][/align]

                    Ati kártyáknak van külön meghajtójuk, bár nem mindegyik kártyához.
                    kernelt nem kell fordítani hozzá. illetve lehet, a 2.6os kernelekben van már ati támogatás. (hm. 9.1es SuSE nem azt használ?)

                    sok olvasni való:
                    fellow.linuxforum.hu -faq

                    Hozzászólás: web oldalteszt #1977268
                    Bbt
                    Felhasználó

                      🙂 esetleg próbálj meg csinálni egy statisztikát, milyen rendszer alól jön be és milyen alól nem… 😛

                      Hozzászólás: Suse 9.1 amd64 gondok #1977262
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Sziasztok

                        Most ismerkedem a linuxal, nagyon kezdõ vagyok még a témában. A suse 9.1 64 bites változatát telepítettem fel a gépemre. Egy nf3-al alaplapom van, leszedtem a 64 bites alaplapi drivert hozzá, de sehogy sem akar feltelepedni. Ahogy olvastam kereste a kernel forrást. Erre feltettem azt is. De így is van valami baja.
                        Próbálkozott már valaki hasonlóval? Mit tegyek?
                        A readme-ben az van hogy adjak ki valami make xconfig utasítást, de nincs make parancs. Ezt honnan vegyem?

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,381-3,390 / 4,322