Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
igen… de olyan szép nem lesz mint a tied, mester… 😀
sany: az elõbbi postomat nem komolyan venni… 😀
pusztán véletlenül: nem vagy beállítva sudoernek?
akkor még egy passwd root -al megpróbálkozhatsz.
nézd meg létezik-e az etc/sudoers file😀 😀 😀 ez sem jön be…
sany:
Az UHUknak is azért nem jön be, mert debianos a csomagkezelésük… 😆 😆 😆viccet odébb: valami tényleg nem stimt, miben írtad az oldalt? esetleg a forrása láthatóvá tehetõ?
:blink: :unsure:
Most raktam fel a LIBRANET névre halgató distrót. Ez egy Debianra épül? rendszer. 2 cd.
Szerintem, ha nem szervernek kell, hanem desktop linuxnak, akkor ez egy remek választás lehet.http://www.linuxtested.com/results/asus_k8n-e.html
semmi sem lehetetlen…
Ok, a hibaüzenetet meg fogom nézni, ebben iagazd van 🙂
[align=right][snapback]89098[/snapback][/align]🙂
http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?showtopic=9817&st=0
fellow második hozzászólásaNem tudom hogy a make xconfig mit hellyettesít, még sosem fordítottam kernelt, azt se tudom hogy kezdjem el? Viszont a drivert fel kellene tenni valahogy, mert így az integrált hálókártya sem mûködik, azaz net sincs.
[align=right][snapback]89098[/snapback][/align]az xconfig rész nem neked szólt. 🙂 hangosan gondolkodtam.
ha tudod, tedd fel ide csatolt állományként azt a readme-t
a net mûködhet. attól még. nem ismeri fel magától a hálókártyát?
konsoleban nyomj egy lshw-t és nyomd ide a tartalmát, hogy tudjuk milyen vassal állunk szemben. (rootként kell.)
a hálókártya érdekel minket különösen.Ati drivernél is kell kernelt fordítani? Mert a driver az végigmegy, de nem tudom hogy ez elég e? Olvastam valahol hogy jobb ha bele van fordítva a kernelbe, de a lépéseket nem tudom…
Lehet kicsit láma vagyok, de igyekszem gyorsan tanulni… 🙂
Köszi
[align=right][snapback]89098[/snapback][/align]Ati kártyáknak van külön meghajtójuk, bár nem mindegyik kártyához.
kernelt nem kell fordítani hozzá. illetve lehet, a 2.6os kernelekben van már ati támogatás. (hm. 9.1es SuSE nem azt használ?)sok olvasni való:
fellow.linuxforum.hu -faq🙂 esetleg próbálj meg csinálni egy statisztikát, milyen rendszer alól jön be és milyen alól nem… 😛
Sziasztok
Most ismerkedem a linuxal, nagyon kezdõ vagyok még a témában. A suse 9.1 64 bites változatát telepítettem fel a gépemre. Egy nf3-al alaplapom van, leszedtem a 64 bites alaplapi drivert hozzá, de sehogy sem akar feltelepedni. Ahogy olvastam kereste a kernel forrást. Erre feltettem azt is. De így is van valami baja.
Próbálkozott már valaki hasonlóval? Mit tegyek?
A readme-ben az van hogy adjak ki valami make xconfig utasítást, de nincs make parancs. Ezt honnan vegyem? -
SzerzőBejegyzés