Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,721-3,730 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: xkb hiba Xorg alatt #1938981
    Bbt
    Felhasználó

      hasonlót szívtam KDE alatt, (debian sarge) nálam a KDE volt a sáros. (vagy binkább bugos…)

      Hozzászólás: Világosabb képernyõt ! #1946696
      Bbt
      Felhasználó

        +, ha jol tudom, a kde vezkozpontban is lehet mar varazsolni a gammaval..

        jól tudod. egész pontosan: vezérlõközpont/perifériák/képernyõ

        GFS: ez a bánya… te tényleg káros vagy az egészségre…

        Hozzászólás: eltünedezik a kernel-source egy része #1946126
        Bbt
        Felhasználó

          de egyszerûbb. de nem megoldás. Ha kifogy az autódból a benzin, nem a kocsit cseréled le.

          Hozzászólás: dokumentacio: a linux kernel felkonfiguralasa #1936070
          Bbt
          Felhasználó

            Win alatt eleg nehez lesz ( letoltok, es mivel nem akarom megszakitani, igy most itt is leszek egy ideig…), de max majd linux alol nyomtatom ki a cuccot…

            🙂 win alatt kernelt forgatni is nehéz lesz…

            Hozzászólás: eltünedezik a kernel-source egy része #1946124
            Bbt
            Felhasználó

              hibaüzenet:

              make[4]: Entering directory `/usr/src/kernel-source-2.4.26/drivers/message/i2o’
              mkdir -p /usr/src/kernel-source-2.4.26/debian/tmp-image/lib/modules/2.4.26/kernel/drivers/message/i2o/
              cp i2o_block.o i2o_config.o i2o_core.o i2o_lan.o i2o_pci.o i2o_proc.o i2o_scsi.o /usr/src/kernel-source-2.4.26/debian/tmp-image/lib/modules/2.4.26/kernel/drivers/message/i2o/
              cp: stat `i2o_block.o’ sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
              cp: stat `i2o_config.o’ sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
              cp: stat `i2o_core.o’ sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
              cp: stat `i2o_lan.o’ sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
              cp: stat `i2o_pci.o’ sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
              cp: stat `i2o_proc.o’ sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
              cp: stat `i2o_scsi.o’ sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
              make[4]: *** [_modinst__] Error 1
              make[4]: Leaving directory `/usr/src/kernel-source-2.4.26/drivers/message/i2o’
              make[3]: *** [_modinst_message/i2o] Error 2
              make[3]: Leaving directory `/usr/src/kernel-source-2.4.26/drivers’
              make[2]: *** [_modinst_drivers] Error 2
              make[2]: Leaving directory `/usr/src/kernel-source-2.4.26′
              make[1]: *** [real_stamp_image] Error 2
              make[1]: Leaving directory `/usr/src/kernel-source-2.4.26′
              make: *** [kernel-image-deb] Error 2

              de ha továbbenged, utána még sok helyen ugyanígy megállít. (lementettem a hiányzó részeket, úgyhogy amiket hiányol, azokat be tudom másolni. ha ezeket a .o fileokat berakom, akkor utána jön a multimedia/video/ hiányolása majd a többi, és ott nem csak .o, hanem .c fileokat is hiányol.)

              „ezt õ csinálja. a make-kpkg hozza létre (?)”
              sorry, regebben elkuldted de azota sem volt erom utannanezni; mivel mar esedekes a debian_desktop megirasa, majd lassan atnezem;

              ha gondolod, írok egy részleteset. legalább én is megértem végre…

              Hozzászólás: eltünedezik a kernel-source egy része #1946119
              Bbt
              Felhasználó

                tehat a config feluleten belul nem jelenik meg? ez azt jelenti, hogy hianyzik vmi, amitol fugg a mukodese, pld a video for linuxot kikapcsoltad, vagy develop

                pontosan. a gond az vele, hogy a fordítás ellõtt megvolt a hiányzó file, a fordítás után meg már nincs meg. Nem tudom mikor tûnik el, de valószínûleg akkor, amikor túljut az adott részen. és nem minden. a bttv az mindíg, meg az i2c-s részek, a többi nem (vagy csak nem veszem észre 🙂 )

                „pl.:/usr/src/kernel-source-2.4.26-bbt/debian/tmp-image/lib/modules/2.4.26/kernel/drivers/i2c  
                könyvtár tartalmát hiányolja, mindenféle .o filet, de hiányol olyanokat is, ahol maga a könyvtár sincs meg. viszont mindíg a tmp-image könyvtáron belül. „
                ez egy eleg furcsa konyvtarrendszer, hogy jott ossze?

                ezt õ csinálja. a make-kpkg hozza létre (?)

                fordits megszokott modon…

                megpróbáltam, úgy is így történik.
                Miért nem tetszik ez az út? 🙂 nagyon praktikus amikor elbaltázom az új kernelt, hogy visszamenõleg megvan 6-7 elõzõ kernelcsomagom. (elég lenne egy is…)
                nekem tetszik, mert gyors módszer (egységnyi idõ alatt így tudom a legnagyobb károkat okozni…)
                meg azért is mert tiszta (a károkozás után lehet formázni…)
                és még alternatív is (így tuti, hogy csak nagyon kevés ember tud segíteni, ha megakadok…)
                jelenlegi megoldás szerint minden fordítás újra kicsomagolom a kernel-source -t. végül is nem kell beleszakadni, de azért bosszantó.

                Hozzászólás: Ez már gáz Bakker! #1945522
                Bbt
                Felhasználó

                  😀 Effektezett elektromos hegedûtök is van, csak szóljatok a nekem… 😀
                  Aztán majd jól elénekeljük a pingvint…

                  http://www.magura.hu

                  Hozzászólás: Ki mióta használja operációs rendszerét ? #1945754
                  Bbt
                  Felhasználó

                    😀 Van nálunk itthon még egy Sinclair QL. ahoz még nem is Floppy volt, hanem kb. 5×8 cmes kis kazetta. a szalag fele olyan vastag benne mint egy normál kazetta. Gyanítom a memóriáját sem Megákban mérik…

                    Bbt
                    Felhasználó

                      😀 nem is sok…

                      Hozzászólás: Ki mióta használja operációs rendszerét ? #1945752
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Húgom gépén november óta van 9.0 SüSü, egyszer sem fagyott le. (a titka: nem piszkálom… 🙂 )
                        az enyém meg egy 1 hónapos debian, szintén egyszer sem fagyott le, de még nincs kész a kernel.
                        ja és van egy W98 is a Cooledit miatt, az is egy hónapos, és szintén nem fagyott még le.
                        (egyáltalán milyen az amikor lefa…

                        😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,721-3,730 / 4,322