Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hasonlót szívtam KDE alatt, (debian sarge) nálam a KDE volt a sáros. (vagy binkább bugos…)
+, ha jol tudom, a kde vezkozpontban is lehet mar varazsolni a gammaval..
jól tudod. egész pontosan: vezérlõközpont/perifériák/képernyõ
GFS: ez a bánya… te tényleg káros vagy az egészségre…
de egyszerûbb. de nem megoldás. Ha kifogy az autódból a benzin, nem a kocsit cseréled le.
Win alatt eleg nehez lesz ( letoltok, es mivel nem akarom megszakitani, igy most itt is leszek egy ideig…), de max majd linux alol nyomtatom ki a cuccot…
🙂 win alatt kernelt forgatni is nehéz lesz…
hibaüzenet:
make[4]: Entering directory `/usr/src/kernel-source-2.4.26/drivers/message/i2o’
mkdir -p /usr/src/kernel-source-2.4.26/debian/tmp-image/lib/modules/2.4.26/kernel/drivers/message/i2o/
cp i2o_block.o i2o_config.o i2o_core.o i2o_lan.o i2o_pci.o i2o_proc.o i2o_scsi.o /usr/src/kernel-source-2.4.26/debian/tmp-image/lib/modules/2.4.26/kernel/drivers/message/i2o/
cp: stat `i2o_block.o’ sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
cp: stat `i2o_config.o’ sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
cp: stat `i2o_core.o’ sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
cp: stat `i2o_lan.o’ sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
cp: stat `i2o_pci.o’ sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
cp: stat `i2o_proc.o’ sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
cp: stat `i2o_scsi.o’ sikertelen: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
make[4]: *** [_modinst__] Error 1
make[4]: Leaving directory `/usr/src/kernel-source-2.4.26/drivers/message/i2o’
make[3]: *** [_modinst_message/i2o] Error 2
make[3]: Leaving directory `/usr/src/kernel-source-2.4.26/drivers’
make[2]: *** [_modinst_drivers] Error 2
make[2]: Leaving directory `/usr/src/kernel-source-2.4.26′
make[1]: *** [real_stamp_image] Error 2
make[1]: Leaving directory `/usr/src/kernel-source-2.4.26′
make: *** [kernel-image-deb] Error 2de ha továbbenged, utána még sok helyen ugyanígy megállít. (lementettem a hiányzó részeket, úgyhogy amiket hiányol, azokat be tudom másolni. ha ezeket a .o fileokat berakom, akkor utána jön a multimedia/video/ hiányolása majd a többi, és ott nem csak .o, hanem .c fileokat is hiányol.)
„ezt õ csinálja. a make-kpkg hozza létre (?)”
sorry, regebben elkuldted de azota sem volt erom utannanezni; mivel mar esedekes a debian_desktop megirasa, majd lassan atnezem;ha gondolod, írok egy részleteset. legalább én is megértem végre…
tehat a config feluleten belul nem jelenik meg? ez azt jelenti, hogy hianyzik vmi, amitol fugg a mukodese, pld a video for linuxot kikapcsoltad, vagy develop
pontosan. a gond az vele, hogy a fordítás ellõtt megvolt a hiányzó file, a fordítás után meg már nincs meg. Nem tudom mikor tûnik el, de valószínûleg akkor, amikor túljut az adott részen. és nem minden. a bttv az mindíg, meg az i2c-s részek, a többi nem (vagy csak nem veszem észre 🙂 )
„pl.:/usr/src/kernel-source-2.4.26-bbt/debian/tmp-image/lib/modules/2.4.26/kernel/drivers/i2c
könyvtár tartalmát hiányolja, mindenféle .o filet, de hiányol olyanokat is, ahol maga a könyvtár sincs meg. viszont mindíg a tmp-image könyvtáron belül. „
ez egy eleg furcsa konyvtarrendszer, hogy jott ossze?ezt õ csinálja. a make-kpkg hozza létre (?)
fordits megszokott modon…
megpróbáltam, úgy is így történik.
Miért nem tetszik ez az út? 🙂 nagyon praktikus amikor elbaltázom az új kernelt, hogy visszamenõleg megvan 6-7 elõzõ kernelcsomagom. (elég lenne egy is…)
nekem tetszik, mert gyors módszer (egységnyi idõ alatt így tudom a legnagyobb károkat okozni…)
meg azért is mert tiszta (a károkozás után lehet formázni…)
és még alternatív is (így tuti, hogy csak nagyon kevés ember tud segíteni, ha megakadok…)
jelenlegi megoldás szerint minden fordítás újra kicsomagolom a kernel-source -t. végül is nem kell beleszakadni, de azért bosszantó.😀 Effektezett elektromos hegedûtök is van, csak szóljatok a nekem… 😀
Aztán majd jól elénekeljük a pingvint…😀 Van nálunk itthon még egy Sinclair QL. ahoz még nem is Floppy volt, hanem kb. 5×8 cmes kis kazetta. a szalag fele olyan vastag benne mint egy normál kazetta. Gyanítom a memóriáját sem Megákban mérik…
😀 nem is sok…
Húgom gépén november óta van 9.0 SüSü, egyszer sem fagyott le. (a titka: nem piszkálom… 🙂 )
az enyém meg egy 1 hónapos debian, szintén egyszer sem fagyott le, de még nincs kész a kernel.
ja és van egy W98 is a Cooledit miatt, az is egy hónapos, és szintén nem fagyott még le.
(egyáltalán milyen az amikor lefa…😀
-
SzerzőBejegyzés