Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
😆 😆 😆 axelero segélyvonal RuLeZ…
de jó lehet ott dolgozni… 😆 😆 😆Nem akarok szemét lenni, de ha problémát okoz valakinek egy vírusírtó megszerzése… 🙄
A többirõl nem is beszélve.Ezt nem egészen értem Killall…
😀 Mester! te mikor szoktál aludni?…
😀 Feladat végrehajtva. köszönöm Lordom, nem egészen ez volt, de innen fogtam gyanút: bugos volt a KDE-s csomag, nyomtam rá egy apt-get install –reinstall prancsot, átállítottam magyarra, és ment. KIcsit szégynlem magam, mert ezzel kellett volna kezdeni…
mindenkinek köszönöm a segítséget.😀 😀 😀 Most fogtam fel Vakanygyal hozzászólását…
Köszönöm a bizalmat! 😀 erre a megoldásra nem gondoltam…Egyébként:
hu_qwerty van, meg van sima hu meg van hu_US.
(huhuhu. vagy Juhu. de az más… 😀 )Viccet félretéve (és elnézést érte). kipróbáltam mindet, de egyik sem akart megváltani…
UTF8 van beállítva, mióta felhúztam azt a sarge-ot, azóta nincs (grafikus felületen. nem grafikus alatt van.)
Szia.
hosszú õ, û nincs, (openo. alatt, meg mozilla alatt igen, de ott is csak kalapos)bbt@bbt:~$ setxkbmap -option compose:ralt
Error loading new keyboard descriptionbbt@bbt:~$ setxkbmap -print
xkb_keymap {
xkb_keycodes { include „xfree86+aliases(qwerty)” };
xkb_types { include „complete” };
xkb_compat { include „complete” };
xkb_symbols { include „pc/pc(pc105)+pc/Hu_hu(hu)” };
xkb_geometry { include „pc(pc105)” };
};bbt@bbt:~$ setxkbmap -option -option compose:ralt
Error loading new keyboard description
bbt@bbt:~$ ~szia. KDE beállításre nem csinál semmit, a másikra meg:
bbt@bbt:~$ sudo setxkbmap -option compose:ralt
Password:
Error loading new keyboard descriptionravasz ellenfél…
logot nem találtam hozzás, hogy mi a baja.A debiant végül sikerült feltelepíteni, de akadtak problámák. A legnagyobb az, hogy csak a konzolt tudom elindítani, de gondolom van neki grafikus kezelõfelülete is. No de hogyl? 😕
szerencsés, ha apt-get parancsal pakolod fel, mert akkor felhúzza mindazt, ami neked kell. csomagkezelésrõl, ha nem megy olvashatsz fellow barátunk faqjában. (Xrõl is esik benne szó…)
szóval apt-gettel kell: XFree86-common, Xserver-common, Xserver-xfree86. ha ezt a hármat megadod, kb. 50 csomagot fel kell pakolnia. ha nyomsz egy startx -et ezután, és mégsem megy, akkor a logban megtalálod miér nem.
ja és kell hozzá az nvidia.com-ról egy driver, (5336-os.)
(vagy ha felraksz rögtön egy kde-t hasonló módon…)
sok szerencsét… -
SzerzőBejegyzés