Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,741-3,750 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Pingvines viccek #1917938
    Bbt
    Felhasználó

      😆 😆 😆 axelero segélyvonal RuLeZ…
      de jó lehet ott dolgozni… 😆 😆 😆

      Hozzászólás: Vírusok mindenütt #1944787
      Bbt
      Felhasználó

        Nem akarok szemét lenni, de ha problémát okoz valakinek egy vírusírtó megszerzése… 🙄
        A többirõl nem is beszélve.

        http://www.virus.lap.hu/

        Hozzászólás: kéne kukac a klavimra. #1944561
        Bbt
        Felhasználó

          Ezt nem egészen értem Killall…

          Hozzászólás: dokumentacio: a linux kernel felkonfiguralasa #1936060
          Bbt
          Felhasználó

            😀 Mester! te mikor szoktál aludni?…

            Hozzászólás: kéne kukac a klavimra. #1944558
            Bbt
            Felhasználó

              😀 Feladat végrehajtva. köszönöm Lordom, nem egészen ez volt, de innen fogtam gyanút: bugos volt a KDE-s csomag, nyomtam rá egy apt-get install –reinstall prancsot, átállítottam magyarra, és ment. KIcsit szégynlem magam, mert ezzel kellett volna kezdeni…
              mindenkinek köszönöm a segítséget.

              Hozzászólás: kéne kukac a klavimra. #1944556
              Bbt
              Felhasználó

                😀 😀 😀 Most fogtam fel Vakanygyal hozzászólását…
                Köszönöm a bizalmat! 😀 erre a megoldásra nem gondoltam…

                Egyébként:
                hu_qwerty van, meg van sima hu meg van hu_US.
                (huhuhu. vagy Juhu. de az más… 😀 )

                Viccet félretéve (és elnézést érte). kipróbáltam mindet, de egyik sem akart megváltani…

                Hozzászólás: kéne kukac a klavimra. #1944554
                Bbt
                Felhasználó

                  UTF8 van beállítva, mióta felhúztam azt a sarge-ot, azóta nincs (grafikus felületen. nem grafikus alatt van.)

                  Hozzászólás: kéne kukac a klavimra. #1944552
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Szia.
                    hosszú õ, û nincs, (openo. alatt, meg mozilla alatt igen, de ott is csak kalapos)

                    bbt@bbt:~$ setxkbmap -option compose:ralt
                    Error loading new keyboard description

                    bbt@bbt:~$ setxkbmap -print
                    xkb_keymap {
                            xkb_keycodes  { include „xfree86+aliases(qwerty)”      };
                            xkb_types    { include „complete”      };
                            xkb_compat    { include „complete”      };
                            xkb_symbols  { include „pc/pc(pc105)+pc/Hu_hu(hu)”    };
                            xkb_geometry  { include „pc(pc105)”    };
                    };

                    bbt@bbt:~$ setxkbmap -option -option compose:ralt
                    Error loading new keyboard description
                    bbt@bbt:~$ ~

                    Hozzászólás: kéne kukac a klavimra. #1944549
                    Bbt
                    Felhasználó

                      szia. KDE beállításre nem csinál semmit, a másikra meg:

                      bbt@bbt:~$ sudo setxkbmap -option compose:ralt
                      Password:
                      Error loading new keyboard description

                      ravasz ellenfél…
                      logot nem találtam hozzás, hogy mi a baja.

                      Hozzászólás: Install #1940883
                      Bbt
                      Felhasználó

                        A debiant végül sikerült feltelepíteni, de akadtak problámák. A legnagyobb az, hogy csak a konzolt tudom elindítani, de gondolom van neki grafikus kezelõfelülete is. No de hogyl?  😕 

                        szerencsés, ha apt-get parancsal pakolod fel, mert akkor felhúzza mindazt, ami neked kell. csomagkezelésrõl, ha nem megy olvashatsz fellow barátunk faqjában. (Xrõl is esik benne szó…)
                        szóval apt-gettel kell: XFree86-common, Xserver-common, Xserver-xfree86. ha ezt a hármat megadod, kb. 50 csomagot fel kell pakolnia. ha nyomsz egy startx -et ezután, és mégsem megy, akkor a logban megtalálod miér nem.
                        ja és kell hozzá az nvidia.com-ról egy driver, (5336-os.)
                        (vagy ha felraksz rögtön egy kde-t hasonló módon…)
                        sok szerencsét…

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,741-3,750 / 4,322