Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vizsla wrote:Tehát a linux – flash player nem hibás, mert én pl. jól látom alatta.
Aha…
Azért ne szálljunk már nagyon el.
De, hibás, mert településkor semmilyen jelét nem adja, hogy nem megfelelõen fog mûködni. Ha ez fontkészlet kérdés, akkor az.
Mint felhasználót, ez nem érdekel.Ide menj el:
http://apro.mogyoro.hu/49,4 🙂
xcut: nem, lemaradt egy karakter… 😀Ezzel a gyönyörrel én is szívtam.Valaki esetleg meg tudja mondani, hogy a Cups-hoz ha nincs root Ubuntuban localhost:631-en ki tud hozzáférni?
nálam is gázos.
1. NTFS probléma: be kell állítani megfelelõen az fstabba. Mivel a jogrendszere nem kompatibilis a Linux/Unix jogosultsági rendszerreél, ezért maszkolni kell. (érdemes.) sokszor volt szó róla a fórumon Fat32 és NTFS kapcsán, tessen utánaolvasni!
2.netmegosztás: új topik, sok infó leír, beszélgetünk róla.
NZs wrote:Ilyenkor mi lehet a teendõ?Megmnézni a logfájlt, vagy megmutatni nekünk.
+ infókat adni a géprõl…
1. vagy kézzel szerkeszd meg a /etc/X11/XF86Config-4et, vagy sudo xf86config (testing esetében xorgconfig) és válaszolj a kérdésekre okosan. Elõtte mentsd el a jelenlegi konfigot!
2. rootként grafikusra: Ez egy elég nagy biztonsági és egyéb probléma, sajnos sokan nem látják át. Tehát adva van egy júzer akinek mindent szabad (alias root.) meg a kezébe akarsz adni mindenféle eszközt, ahol egy kattintással nagyon nagy károkat okozhat. Ez ugye nem jó. Aki akarja, érti…
(használj csak mezei júzer logint, nem hülyeség.)nastjakam wrote:Egyebkent igen, meg a testing idoszakos Sarge CD-m van.Miért, mondta valaki, hogy nincs igazam? 😀 😀 😀
szia.
Régi a Sarge telepítõ CD-d. Tölts le egy újabbat, valószínüleg ez a gáz.Egy alaprendszer telepítése közben ugye gyakran elõáll ez a „loop” jelenség, tehát olyan build-essential kategóriás csomagokat kell felraknia az apt-nek, amit egyébként nem tudna, mert nincs fent függõsége, a függõséget meg egy másik miatt nem tudja, és ez a kör elõbb-utóbb önmagába záródik (22-es csapdája.)
Ezt maga a telepítõ játsza egyébként ki (ld. linux.rc talán) de ha túl régi a CD, akkor a netes archívumok drasztikus megváltozása miatt elõállhat ez a probléma.
Jelen esetben -ha jól emlékszem- a te Sarge CD-d még abból az idõbõl való, amikor az testing volt. Ennek kapcsán elképzelhetõ, hogy a sources.list-ben testing áll és nem sarge. megpróbálhatod esetleg azt átírni, hátha ez is megoldja, de (stable-ra vagy sarge-ra elõször amíg fel nem áll a rendszer) de egyszerûbb lenne letölteni egy mostanit. (esetleg rögtön testing elsõ cd-t, a magam részérõl azt jobban támogatom mint az unstable ágat.)
-
SzerzőBejegyzés