Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hm. Esélyes, hogy tényleg a cd volt túl régi, de nem tudom.
Ha belegondolsz, egy apt-jellegû csomagkezelõvel ellátott telepítés valóban zaccos hiszen amíg az alapcsomagok felkerülnek olyan körbefüggési problémán kell átrágnia magát, ami igen gyönyörû.
a hibaüzenet is erre utal, és benne volt a mgoldás is:This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
kis RTFM, hogy ez mit is jelent, majd le kellett volna zúznod, és amikor tovább akarsz menni utána, felrakni kézzel.
nos, ha még kicsit ügyeskedsz, feltalálod a tûzfalat. A fekete doboz nem tudom mi, meg azt sem, hogy miért nem szabad piszkáni (hacsak nem az az ADSL modem.)
Mûködõ konfigot nem szívesen mutatnék, biztonsági okokból.
Ha nekem kéne megoldani: a belsõ háló kliensei dhcp-n csatlakoznának, MAC alapján azonosítva fix ip-vel. Ennek elõnye lenne az egyszerû korlátozhatóság, illetve a háló védelme idegen gépektõl. (hálón belüli.) tûzfalat meg olyat csinálsz amilyet akarsz, bár a tésztaszûrõ formájú az ellenjavallott.
hagyd az apt-setupot.
kézzel szerkeszd meg a /etc/apt/sources.list-et:
debian.inf.elte.hu-n ott van miket írj bele, a security nem megy unsatble alatt, azokat értwelemszerûen ne.
ha van proxy, azt is be állíthatod a /etc/apt/apt.conf fájlban.utána update/upgrade
miért nem lehet az ilyen topic-ot kiemelni? :angry:
[align=right][snapback]148474[/snapback][/align]Nem tudom miért kaptál moderátori jogkört, ha nem azért, hogy ezt megtedd…. <_<
Szia Bbt!
Akkor ezügyben is szeretnék segítséget kérni, mert hogy lehet olyan hibaüzenetet másolni??? Mert ugye még csak egy CLI-t nézek, és egy hibaüzenetet nem tudok egyszerûen kijelölni, és beilleszteni. Próbáltam Print Screen gombbal, és beilleszteni nano-ba, de nem megy… 🙁
valamikor fél hat körül beesek, és 3/4 8 ig maradok.
U.i.: Viszont kiváncsi lennék killall variációjára, mert nemértem, hogy
uh.
magyarázom, me még mindenki hülyének néz.a /dev/null fórumot, ami a kuka funkcióját tölti be moderátori jogkörrel sem látjuk csak ha a fõoldalon feltûnik, és akkor is csak ott.
Viszont!
Az elõzõ változatnál láttuk, de nem tudtunk hozzászólni, azonban kényelmesen le tudtam törölni. Azzal kísérletezek, hogy valahogy meg tdom-e csnálni ezt most is, és ehhez kell egy topik, amiért nem kár, ha eltûnik.
Mindjárt befejezem… 🙂az exe egy futtatható bináris, a csomag meg sok fájl összepakolva.
bonts szét pl. egy debian csomagot, teszem azt legyen a passwd:http://packages.debian.org/cgi-bin/search_…ge=1&number=all
itt látható, hogy ez 189 fájlt tartalmaz.
Ha tartalmilag nézed, akkor a /usr/bin sbin (*bin*) könyvtárakba pakolt cuccok futtatható binárisok (executable, win terminológiával com, vagy exe) a csomag többi része meg minden egyéb: jelen esetben két tonna manuál (olvasni kell õket…) meg konfig fájlok. (illetve preconfig, ha úgy vesszük.)maga a csomag ezen kívül tartalmazza azokat az infókat, hogy ezzel a sok fájlal mit, és hogyan csináljon.
ez szerkezetileg csomagon belül úgy néz ki:
Code:dr-xr-xr-x 5 bbt bbt 4096 2005-08-30 18:03 CONTENTS
dr-xr-xr-x 2 bbt bbt 4096 2005-08-30 18:03 DEBIAN
-r–r–r– 1 bbt bbt 1357 2005-08-30 18:03 INFO
-r-xr–r– 1 bbt bbt 424 2005-08-30 18:03 INSTALLahol a CONTENTS tartalmazza a linken található fájl listát, a Debian a debian specifikus cuccot:
Code:-r–r–r– 1 bbt bbt 50 2005-08-30 18:03 conffiles
-r-xr-xr-x 1 bbt bbt 8128 2005-08-30 18:03 config
-r–r–r– 1 bbt bbt 781 2005-08-30 18:03 control
-r–r–r– 1 bbt bbt 12101 2005-08-30 18:03 md5sums
-r-xr-xr-x 1 bbt bbt 806 2005-08-30 18:03 postinst
-r-xr-xr-x 1 bbt bbt 253 2005-08-30 18:03 postrm
-r-xr-xr-x 1 bbt bbt 1054 2005-08-30 18:03 preinst
-r–r–r– 1 bbt bbt 151825 2005-08-30 18:03 templatesitt nagyjából minden érthetõ (ha nem, nézz bele) egyet emelnék ki. a control tartalmát:
Code:Package: passwd
Version: 1:4.0.3-31sarge5
Section: base
Priority: required
Architecture: i386
Depends: libc6 (>= 2.3.2.ds1-21), libpam0g (>= 0.76), login (>= 970502-1), libpam-modules (>= 0.72-5)
Conflicts: shadow-passwd, pam-apps, suidregister (<< 0.50), debconf (<< 0.5)
Replaces: manpages (<= 1.15-2), manpages-de (<= 0.4-4), manpages-fr, manpages-hu, manpages-it, manpages-ja, manpages-ko, manpages-pl (<= 20020406-1)
Installed-Size: 1197
Maintainer: Shadow package maintainers
Source: shadow
Description: change and administer password and group data
This package includes passwd, chsh, chfn, and many other programs to
maintain password and group data.
.
Shadow passwords are supported. See /usr/share/doc/passwd/README.DebianAmint látható, ez tartalmazza a csomag függõségeit, prioritását, stb.
ezen kívül vagyon még egy info a gyökerében, ami szintén tartalmazza a config elemeit, illetve egy install nevû futtatható állomány (ha nem kézzel, dpkg vagy apt nélkül akarod felrakni, akkor az INSTALL futtatása a feladat.)
örülnék, ha valaki lírná valami hasonló módon az RPM-et is, és mehetne wikibe, ha még nincs. (nem néztem eg van-e, ha van, akkor tárgytalan.)
Macskajancsi. ettõl elõkerülnek az adatok is?
-
SzerzőBejegyzés