Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 831-840 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: e2fsprogs halál… #2028762
    Bbt
    Felhasználó

      hm. Esélyes, hogy tényleg a cd volt túl régi, de nem tudom.
      Ha belegondolsz, egy apt-jellegû csomagkezelõvel ellátott telepítés valóban zaccos hiszen amíg az alapcsomagok felkerülnek olyan körbefüggési problémán kell átrágnia magát, ami igen gyönyörû.
      a hibaüzenet is erre utal, és benne volt a mgoldás is:

      This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.

      kis RTFM, hogy ez mit is jelent, majd le kellett volna zúznod, és amikor tovább akarsz menni utána, felrakni kézzel.

      Hozzászólás: Láthatatlan gateway + sávszél limit #2029263
      Bbt
      Felhasználó

        nos, ha még kicsit ügyeskedsz, feltalálod a tûzfalat. A fekete doboz nem tudom mi, meg azt sem, hogy miért nem szabad piszkáni (hacsak nem az az ADSL modem.)

        Mûködõ konfigot nem szívesen mutatnék, biztonsági okokból.

        Ha nekem kéne megoldani: a belsõ háló kliensei dhcp-n csatlakoznának, MAC alapján azonosítva fix ip-vel. Ennek elõnye lenne az egyszerû korlátozhatóság, illetve a háló védelme idegen gépektõl. (hálón belüli.) tûzfalat meg olyat csinálsz amilyet akarsz, bár a tésztaszûrõ formájú az ellenjavallott.

        Hozzászólás: e2fsprogs halál… #2028759
        Bbt
        Felhasználó

          hagyd az apt-setupot.

          kézzel szerkeszd meg a /etc/apt/sources.list-et:

          debian.inf.elte.hu-n ott van miket írj bele, a security nem megy unsatble alatt, azokat értwelemszerûen ne.
          ha van proxy, azt is be állíthatod a /etc/apt/apt.conf fájlban.

          utána update/upgrade

          Hozzászólás: Ingyenes Opera regisztracios kodok… #2028633
          Bbt
          Felhasználó

            miért nem lehet az ilyen topic-ot kiemelni? :angry:
            [align=right][snapback]148474[/snapback][/align]

            Nem tudom miért kaptál moderátori jogkört, ha nem azért, hogy ezt megtedd…. <_<

            Hozzászólás: e2fsprogs halál… #2028756
            Bbt
            Felhasználó

              Szia Bbt!

              Akkor ezügyben is szeretnék segítséget kérni, mert hogy lehet olyan hibaüzenetet másolni??? Mert ugye még csak egy CLI-t nézek, és egy hibaüzenetet nem tudok egyszerûen kijelölni, és beilleszteni. Próbáltam Print Screen gombbal, és beilleszteni nano-ba, de nem megy… 🙁

              Hozzászólás: 3. linuxfórum sörözés #2025318
              Bbt
              Felhasználó

                valamikor fél hat körül beesek, és 3/4 8 ig maradok.

                Hozzászólás: e2fsprogs halál… #2028754
                Bbt
                Felhasználó

                  U.i.: Viszont kiváncsi lennék killall variációjára, mert nemértem, hogy

                  Hozzászólás: legális hack kísérlet #2028593
                  Bbt
                  Felhasználó

                    uh.
                    magyarázom, me még mindenki hülyének néz.

                    a /dev/null fórumot, ami a kuka funkcióját tölti be moderátori jogkörrel sem látjuk csak ha a fõoldalon feltûnik, és akkor is csak ott.
                    Viszont!
                    Az elõzõ változatnál láttuk, de nem tudtunk hozzászólni, azonban kényelmesen le tudtam törölni. Azzal kísérletezek, hogy valahogy meg tdom-e csnálni ezt most is, és ehhez kell egy topik, amiért nem kár, ha eltûnik.
                    Mindjárt befejezem… 🙂

                    Hozzászólás: Nem értem… Csomagok vs. EXE #2028558
                    Bbt
                    Felhasználó

                      az exe egy futtatható bináris, a csomag meg sok fájl összepakolva.
                      bonts szét pl. egy debian csomagot, teszem azt legyen a passwd:

                      http://packages.debian.org/cgi-bin/search_…ge=1&number=all

                      itt látható, hogy ez 189 fájlt tartalmaz.
                      Ha tartalmilag nézed, akkor a /usr/bin sbin (*bin*) könyvtárakba pakolt cuccok futtatható binárisok (executable, win terminológiával com, vagy exe) a csomag többi része meg minden egyéb: jelen esetben két tonna manuál (olvasni kell õket…) meg konfig fájlok. (illetve preconfig, ha úgy vesszük.)

                      maga a csomag ezen kívül tartalmazza azokat az infókat, hogy ezzel a sok fájlal mit, és hogyan csináljon.

                      ez szerkezetileg csomagon belül úgy néz ki:

                      Code:
                      dr-xr-xr-x  5 bbt bbt 4096 2005-08-30 18:03 CONTENTS
                      dr-xr-xr-x  2 bbt bbt 4096 2005-08-30 18:03 DEBIAN
                      -r–r–r–  1 bbt bbt 1357 2005-08-30 18:03 INFO
                      -r-xr–r–  1 bbt bbt  424 2005-08-30 18:03 INSTALL

                      ahol a CONTENTS tartalmazza a linken található fájl listát, a Debian a debian specifikus cuccot:

                      Code:
                      -r–r–r–  1 bbt bbt     50 2005-08-30 18:03 conffiles
                      -r-xr-xr-x  1 bbt bbt   8128 2005-08-30 18:03 config
                      -r–r–r–  1 bbt bbt    781 2005-08-30 18:03 control
                      -r–r–r–  1 bbt bbt  12101 2005-08-30 18:03 md5sums
                      -r-xr-xr-x  1 bbt bbt    806 2005-08-30 18:03 postinst
                      -r-xr-xr-x  1 bbt bbt    253 2005-08-30 18:03 postrm
                      -r-xr-xr-x  1 bbt bbt   1054 2005-08-30 18:03 preinst
                      -r–r–r–  1 bbt bbt 151825 2005-08-30 18:03 templates

                      itt nagyjából minden érthetõ (ha nem, nézz bele) egyet emelnék ki. a control tartalmát:

                      Code:
                      Package: passwd
                      Version: 1:4.0.3-31sarge5
                      Section: base
                      Priority: required
                      Architecture: i386
                      Depends: libc6 (>= 2.3.2.ds1-21), libpam0g (>= 0.76), login (>= 970502-1), libpam-modules (>= 0.72-5)
                      Conflicts: shadow-passwd, pam-apps, suidregister (<< 0.50), debconf (<< 0.5)
                      Replaces: manpages (<= 1.15-2), manpages-de (<= 0.4-4), manpages-fr, manpages-hu, manpages-it, manpages-ja, manpages-ko, manpages-pl (<= 20020406-1)
                      Installed-Size: 1197
                      Maintainer: Shadow package maintainers
                      Source: shadow
                      Description: change and administer password and group data
                      This package includes passwd, chsh, chfn, and many other programs to
                      maintain password and group data.
                      .
                      Shadow passwords are supported.  See /usr/share/doc/passwd/README.Debian

                      Amint látható, ez tartalmazza a csomag függõségeit, prioritását, stb.

                      ezen kívül vagyon még egy info a gyökerében, ami szintén tartalmazza a config elemeit, illetve egy install nevû futtatható állomány (ha nem kézzel, dpkg vagy apt nélkül akarod felrakni, akkor az INSTALL futtatása a feladat.)

                      örülnék, ha valaki lírná valami hasonló módon az RPM-et is, és mehetne wikibe, ha még nincs. (nem néztem eg van-e, ha van, akkor tárgytalan.)

                      Hozzászólás: LVM elveszett partíciók #2028412
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Macskajancsi. ettõl elõkerülnek az adatok is?

                      10 bejegyzés megtekintése - 831-840 / 4,322